Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Fall Creators Update obecny na prawie 75% kom...

Fall Creators Update obecny na prawie 75% komputerów na świecie

Ostatnia duża aktualizacja systemu Windows 10 - Fall Creators Update, która została wprowadzona w październiku zeszłego roku, trafiła już na prawie 75% komputerów na świecie, zgodnie z raportem jaki opublikował AdDuplex. Jest to bardzo zadowalający i można powiedzieć, że FCU szturmem zdobywa komputery użytkowników. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę 20% wynik z końcówki listopada.

FCU

Warto zwrócić uwagę na tempo wzrostu adaptacji FCU wśród użytkowników Windows 10. Fall Creators Update bardzo szybko trafia na komputery i tempo dorównuje aktualizacji Anniversary. Zdecydowanie wolniej przebiegał proces aktualizacji wersji Creators Update.

Ciekawie też przedstawiają się wyniki FCU gdy weźmiemy pod uwagę poszczególnych producentów. O dziwo dominuje tutaj podmarka Lenovo - Medion. Jednak u każdego z topowych producentów współczynnik instalacji FCU przekracza 70%.

Jeśli zaś weźmiemy pod uwagę same komputery linii Surface, to jedynie pierwsze dwa modele Surface nie przekroczyły 50%. O dziwo w tyle za czołówką zostaje Surface Laptop gdzie tylko 61% urządzeń posiada FCU. Wynikać to może z tego, że komputery sprzedawane były wraz z Creators Update i nie każde urządzenie otrzymało już automatyczną aktualizację. Niestety Windows 10 S nie obsługuje ręcznej aktualizacji za pomocą Asystenta, więc użytkownicy tego systemu muszą cierpliwie poczekać.

Fall Creators Update to aktualizacja która wprowadziła wiele przydatnych funkcji takich jak Pliki na żądanie w OneDrive czy dalsze ulepszenia przeglądarki Edge. Nastąpiły również zmiany od strony wizualnej dzięki wprowadzeniu Fluent Design. Jak widać FCU cieszy się ogromną popularnością, a przecież tuż za rogiem czeka już nowa, duża aktualizacja Redstone 4.

Wojciech Błachno
25 stycznia 2018, 15:56
844
Odsłony
Wojciech Błachno
25 stycznia 2018, 15:56
844
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.