Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Photoshop z aktualizacją dla posiadaczy Surfa...

Photoshop z aktualizacją dla posiadaczy Surface Dial i użytkowników Windows

Adobe ogłosił dziś wydanie Photoshopa w wersji 19.1. Aktualizacja wprowadza obsługę Surface Dial dla wszystkich użytkowników, wsparcie dla ekranów o wysokim zagęszczeniu pikseli i nie tylko. Pozwoli to wreszcie odkryć pełen potencjał krążka, który już od pierwszej prezentacji kojarzony był z Photoshopem. Program będzie się też lepiej prezentował na monitorach z wysokim DPI.

Photoshop

Integracja najsłynniejszego edytora graficznego z nietypowym akcesorium, jakim jest Surface Dial w końcu została ukończona i wyszła z fazy Technology Preview. Odtąd z możliwości urządzenia mogą korzystać wszyscy użytkownicy wersji 19.1. Surface Dial pozwala m.in. zmieniać ustawienia pędzla lub koloru podczas malowania, dzięki czemu nie trzeba odrywać "pierwszej" ręki, która może spokojnie zająć się tworzeniem. Jest to ważna zmiana, bowiem do tej pory ustawienia pędzla mogły być zmieniane tylko pomiędzy pociągnięciami. Surface Dial może też służyć do zmiany krycia w trakcie malowania.

Photoshop

Adobe dodała również wsparcie dla ekranów o wysokim współczynniku DPI. Użytkownicy korzystający z takich ustawień zauważą, że interfejs Photoshopa prezentuje się ostro i czytelnie. Program dostosowuje się ponadto automatycznie do ustawień DPI w systemie Windows, także gdy korzystamy z więcej niż jednego monitora. By to umożliwić, Adobe współpracował z Microsoft: "dzięki temu użytkownicy Windows mogą sięgać po najwyżej klasy 13-calowe laptopy z ekranami 4K, bardziej przystępne modele 1080p lub nowe monitory stacjonarne 8K, z których każdy zapewnia bezkompromisowe doświadczenia w Photoshopie" - wyjaśnia Adobe. Photoshop doczekał się też paru innych zmian, w tym poprawy funkcji zaznaczania i maski.

Wczesne możliwości Dial w oprogramowaniu Adobe były dławione masą ograniczeń, o których dowiecie się z naszego testu Surface Dial. Tymczasem obaj producenci dowodzą, że ich produkty są wręcz stworzone do współpracy.

Krzysztof Sulikowski
23 stycznia 2018, 21:23
701
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
23 stycznia 2018, 21:23
701
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.