Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Insider Preview z aktualizacją dla...

Windows 10 Insider Preview z aktualizacją dla procesorów AMD

Przed tygodniem Microsoft udostępnił w Fast Ring nową kompilację Windows 10 Insider Preview o numerze 17074. Nieco później firma zaczęła udostępniać też poprawki związane z problemami z rozruchem na urządzeniach z procesorami AMD. Trafiły one w zasadzie do wszystkich publicznych wydań Dziesiątki w dniach 17-18 stycznia. W ten sam sposób Microsoft zaktualizował teraz wydanie rozwojowe Insider Preview w gałęzi Redstone 4.

Windows 10 Insider Preview

Aktualizacja zbiorcza zmienia numer wersji systemu na 17074.1002 i rozwiązuje problemy doskwierające użytkownikom procesorów AMD. Zaczęły się one pojawiać po wypuszczeniu łatek dla podatności Spectre i Meltdown. Po ich zainstalowaniu próby instalacji dalszych aktualizacji mogły kończyć się błędami lub nawet problemami z uruchomieniem systemu w ogóle - proces bootowania zatrzymywał się na logo Windows, czyniąc rozruch niemożliwym.

To nie jedyna poprawka w 17074.1002. W aktualizacji posta na blogu Windows Experience Blog szefowa programu Windows Insider, Dona Sarkar, pisze o rozwiązaniu problemu powodującego zawieszenie się systemu na ekranie bootowania po dokonaniu wcześniejszych aktualizacji, gdy w BIOS włączona jest wirtualizacja.

17074.1002 to niewielka aktualizacja zbiorcza, skupiona jednak na niezwykle istotnych poprawkach. Wszystko przez feralne podatności Spectre i Meltdown, które - jak na ironię - same w sobie zaszkodziły maszynom na całym świecie w mniejszym stopniu, niż wydawane naprędce łatki. Sytuacja wydaje się powoli wracać do normy, choć aktualizacje wydane po 4 stycznia mogą nieznacznie spowolnić działanie komputera.

Aktualizacja 20.01.2018: build 17074.1002 dotarł do Slow Ring.

Krzysztof Sulikowski
19 stycznia 2018, 04:12
1 426
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
19 stycznia 2018, 04:12
1 426
Odsłony



Komentarze

Po aktualizacji masakra komputer się zawiesza, a Edge głupieje nie można nic zrobić. Jeden badziew. Skoda czasu.
piotr_51, 19 stycznia 2018, 15:00
Takie zachowanie systemu może mieć różne powody. Czy przed aktualizacją zdarzały się podobne objawy? Mimo wszytko zalecamy instalację łatek bo wiem mają one krytyczne znaczenie dla bezpieczeństwa naszych danych.
Wojciech Błachno, 19 stycznia 2018, 15:05
witam a umnie taki jest błąd;Instalacja nie powiodła się: system Windows nie mógł zainstalować następującej aktualizacji, ponieważ wystąpił błąd 0xC1900101: Windows 10 Insider Preview 17074.1002 (rs_prerelease_flt).,ostatni build który sie instaluje to 17025 jak naprawić ten błąd?
michal, 20 stycznia 2018, 10:48
Hej, zależy co występuje po tym 0xC1900101 - zwykle jest jeszcze jeden kod po myślniku. Może być konieczność odinstalowania Citrix VDA (VDAWorkstationSetup_7.11) na czas instalacji, może też chodzić o kartę Wi-Fi... Najlepiej wygooglować cały kod błędu.
Krzysztof Sulikowski, 20 stycznia 2018, 13:31
własnie nie ma nic ,pobiera sie instaluje a po restarcie jest tylko logo windows i kułko sie nie kreci,i trzeba go zresatartować
michal, 20 stycznia 2018, 16:12
U mnie było to samo po instalacji .1002, ale przeszło samo po kolejnym restarcie...
Krzysztof Sulikowski, 20 stycznia 2018, 16:54
Kółko piszę się przez "Ó". Aż oczy bolą!
Edgar, 20 stycznia 2018, 18:32
mniejsza z tym ale jak naprawić ten błąd ?
michal, 20 stycznia 2018, 19:03
Panowie, pamiętajcie, że to wydania testowe Insider Preview i nie zawsze jest możliwość wyeliminowania problemów przez użytkownika. Niejednokrotnie należy czekać na kolejne kompilacje, które będą wolne od tych problemów. W Waszym przypadku sugeruję odłączyć wszystkie urządzenia USB na czas instalacji (pozostawić klawiaturę/myszkę).
Mateusz Miciński, 20 stycznia 2018, 20:04
przed chwilą uaktualniłem do wersji 17074.1002 bezproblemowo poszło a w tej chwili aktualizuję sobie Visual Studio... i jak na razie idzie gładko... Edge nadal powolnie reaguje na kliknięcie w jakiś link czasem trzeba czekać prawie że ruski miesiąc... no może ciut krócej... na odpowiedź czyli nadal nie można sobie zapisywać strony www zwłaszcza przetłumaczonej na polski i nadal w tym celu używam chrome jak dla mnie niezawodnego Przyjaciela (pisane z dużej litery !!! )...
was, 20 stycznia 2018, 20:42
Chrome bywa przydatny :)
Krzysztof Sulikowski, 21 stycznia 2018, 17:33