Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Do aplikacji Wiadomości zawitał Fluent Design...

Do aplikacji Wiadomości zawitał Fluent Design

W ostatnich latach nastąpiło niesamowite spopularyzowanie komunikatorów Internetowych, takich jak chociażby WhatsApp i Messenger. Cechują się one nie tylko intuicyjną i prostą obsługą, lecz również klarownym interfejsem, sprzyjającym odbiorowi informacji. Rzecz jasna Microsoft nie mógł pozostać przy tym bierny, czego efektem jest powstanie wbudowanej w system Windows 10 aplikacji Wiadomości, będącej w zasadzie samodzielnym modułem komunikatora Skype. Niestety, program ten nie cieszy się obecnie zbytnią popularnością, co zapewne wynika z tego, że nie ma on swojej mobilnej wersji dla systemów iOS oraz Android (oczywiście zasadniczo korzystać można ze Skype, jednak nie wpisuje się on w swojej formie w koncepcję aplikacji light weight). Jakkolwiek by nie było, Microsoft próbuje zachęcić użytkowników do skorzystania z Wiadomości jak tylko może – w ostatniej aktualizacji tego oprogramowania dodany został nawet schemat wyglądu bazujący na Fluent Design.

Tak prezentuje się Fluent Design w aplikacji Wiadomości

W dzisiejszych realiach użytkownicy coraz większą wagę przykładają nie tylko do tego, jak w praktyce spisują się aplikacje, lecz również do tego, jak prezentują się one pod kątem stricte wizualnym. Oznacza to, że ostatnia aktualizacja Wiadomości okazać się może strzałem w dziesiątkę – z opinii fanów Microsoftu wynika jasno, że nie mogą się oni doczekać wprowadzenia Fluent Design do systemu Windows 10. Rzecz jasna zmiana tego kalibru wdrażana musi być stopniowo, w innym bowiem przypadku ucierpiałaby ogólna wydajność komputera, dodatkowo wzrosłaby szansa na pojawienie się błędów i usterek. Tak więc krok po kroku, gigant z Redmond testuje nowy schemat wyglądu swoich aplikacji, głównie w ramach programu Windows Insider – nie inaczej jest z omawianą aktualizacja, bowiem dostępna jest ona wyłącznie dla Insiderów.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy nowa wersja aplikacji Wiadomości pojawi się w stabilnej wersji Windows 10, jednak moment ten nie może być zbyt odległy – najprawdopodobniej Fluent Design trafi do tego, jak i do innych elementów Dziesiątki wraz z wprowadzeniem najbliższej wielkiej aktualizacji, noszącej nazwę roboczą Redstone 4.

Amadeusz Labuda
15 stycznia 2018, 09:42
964
Odsłony
Amadeusz Labuda
15 stycznia 2018, 09:42
964
OdsłonyKomentarze

Chyba już Fluent Design widziałem w Windows Vista tylko nazwa była chyba inna, jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić. Aero chyba. Coraz bardziej podoba mi się ten system. Poważnie,jeszcze tylko jeden panel sterowania w jednym miejscu i system będzie naprawdę dobry. Pomimo,że mam go na dwóch komputerach to nigdy nie wiem gdzie mam szukać poszczególnych ustawień.
Jerzy, 15 stycznia 2018, 15:12
Główna różnica pomiędzy Areo a Fluent Design to w zasadzie ten drobny efekt ziarninowania. Co do rozłożenia opcji, faktycznie dobrą opcją byłoby zebranie tego w jedną całość. Wygląda zresztą na to, że do tego właśnie dąży obecnie Microsoft - coraz więcej opcji trafia do panelu Ustawień.
Amadeusz Labuda, 15 stycznia 2018, 15:15

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.