Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

CentrumXP w liczbach w 2017 roku

CentrumXP w liczbach w 2017 roku

Mija kolejny rok w którym sporo się działo, zwłaszcza w świecie Microsoftu. Miały miejsce trzy kluczowe wydarzenia - premiery Creators Update w kwietniu, Fall Creators Update w październiku oraz Xbox One X w listopadzie. Sporo się działo również na CentrumXP, a nie ukrywamy, że wszystko to dzięki Wam, naszym wiernym czytelnikom. Chcielibyśmy więc podsumować w kilku słowach ten mijający rok i przedstawić w jaki sposób docieraliśmy do Was najczęściej i najskuteczniej, oraz co Was najbardziej zainteresowało w roku 2017.

CentrumXP w liczbach, podsumowanie 2017

Zacznijmy od tego z jakiego najczęściej systemu korzystają nasi czytelnicy. Tutaj bez zaskoczenia, aż 83,51% odwiedzających korzystała z systemu Windows, 11,35% z systemu Android. Marginalne wartości osiągają systemy MacOS, Linux czy iOS. Aczkolwiek pojawiają się w statystykach takie ciekawostki jak Playstation Vita czy Blackberry. Biorąc pod uwagę jedynie urządzenia mobilne, na prowadzenie wychodzi Android, z którego korzysta aż 72,15% z Was. Jeśli zaś chodzi o konkretne modele telefonów, to dominują urządzenia Samsunga, ale znajdziemy tu też iPhone, Xiaomi, Huawei, LG, Sony oraz wciąż tętniące ostatkami życia smartfony Microsoft Lumia. W naszych statystykach pojawił się również prawdziwy wyjątek, jakim jest Surface RT. Jak widać globalne trendy znajdują swoje odzwierciedlenie również na CentrumXP, wśród komputerów stacjonarnym dominuje Windows, natomiast wśród urządzeń mobilnych - Android. W kwestii przeglądarek również bez większych zaskoczeń - niezmiennie dominuje Google Chrome (49,46%), za nim plasuje się Mozilla Firefox (24,82%), a na trzecim miejscu Microsoft Edge (8,57%).

CentrumXP w liczbach, jakie urządzenia dominują wśród czytelników w 2017

Jako Partner Microsoftu, staramy się być najlepszym źródłem informacji i pomocy w dziecinie technologii Microsoft. Świadczą o tym najpopularniejsze tematy, jakich poszukiwaliście na łamach naszego Portalu. Najczęściej pytaliście o sposób na spolszczenie systemu Windows 7, jak za darmo zaktualizować system do Windows 10 ale również o rozwiązanie problemów z połączeniem sieciowym. Kwestia Windowsa 7 może niektórych dziwić, bowiem system ten ma już 8 lat, jednak prawda jest taka, że wciąż jest liderem jeśli chodzi o liczbę użytkowników, choć Windows 10 jest tuż krok za nim. Pytanie o darmową aktualizację do Windows 10 było również bardzo zasadne, biorąc pod uwagę, że jedynie do dziś można to zrobić bez dodatkowych opłat. Ostatnia darmowa opcja aktualizacji, za pomocą technologii pomocniczych, zostanie z dniem 31 grudnia wyłączona. Natomiast to ostatnie zapytanie jest niejako znakiem naszych czasów. Jakiekolwiek problem z dostępem do Sieci wymaga natychmiastowego rozwiązania, bowiem nasze życie jest w mniejszy lub większy sposób uzależnione od Internetu.

Chcielibyśmy również podsumować artykuły, które najbardziej Was zainteresowały w mijającym 2017 roku. Tutaj podobnie jak wyżej dominuje temat aktualizacji do Windows 10 za pomocą darmowego obrazu ISO oraz sposób na spolszczenie systemu Windows 7. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również artykuły dotyczące zabezpieczeń przeglądarek w Windows XP i Vista oraz tego jak przywrócić i usprawnić przeglądarkę fotografii w Windows 10.

Tak w liczbach przedstawia się rok 2017 na CentrumXP. W 2018 roku czeka nas bardzo dużo emocjonujących wydarzeń i premier, o którym będziemy Was informować jak zawsze najszybciej. Wszystko to robimy dla Was, dlatego też chcielibyśmy serdecznie podziękować za Wasze wsparcie i aktywność. W przyszłym roku zapewnimy Wam jeszcze większą ilość i jakość materiałów. Bądźcie z nami!

A już jutro, gdy po szaleństwie sylwestrowej nocy, dojdziecie do siebie, zapraszamy na CentrumXP i obszerne wideo, w którym przedstawimy plany Microsoft na 2018 rok.

Wojciech Błachno
31 grudnia 2017, 14:16
1 113
Odsłony
Wojciech Błachno
31 grudnia 2017, 14:16
1 113
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.