Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Problem z aktualizacją Windows 7 związany z u...

Problem z aktualizacją Windows 7 związany z ustawieniami daty

Pewnego dnia Microsoft przestanie udostępniać aktualizacje dla Windows 7. Ten dzień ma nadejść dopiero za kilka lat, niemniej jednak część użytkowników takie wrażenie odnieść może już teraz. Wszystko za sprawą błędu o numerze 80248015, który jest prawdopodobnie wynikiem nieprawidłowo ustawionej daty wygaszenia wsparcia. Innymi słowy, jeśli w systemie mamy 3 grudnia lub później, Windows Update przestaje działać.

O problemie raportuje wielu użytkowników Windows 7, którzy nieoczekiwanie natrafili na błąd w Windows Update, który mówi, że "Windows Update nie może sprawdzić aktaulizacji, ponieważ usługa nie jest włączona. Być może powinieneś teraz zrestartować komputer". Numer błędu, 80248015, na Liście kodów błędów usługi Windows Update odnosi się do sygnatury WU_E_DS_SERVICEEXPIRED i wyjaśnienia, że operacja nie została ukończona, ponieważ rejestracja usługi została wygaszona. Błąd może też zostać przez Windows Update wyświetlony jako nieznany bądź informować tylko, że nie można wyszukać nowych aktualizacji. Tak czy inaczej kliknięcie przycisku w celu uzyskania pomocy do niczego nie prowadzi, bowiem błąd ma inną naturę, niż wskazuje na to opis.

Windows Update błąd 80248015

Źródłem problemu jest data wygaszenia wsparcia dla dalszych aktualizacji, która ustawiona jest po stronie Microsoftu. Nim firma naprawi działanie Windows Update, jedynym działającym tymczasowo rozwiązaniem jest zmiana daty w systemie na wcześniejszą niż 03.12.2017. W ten banalny sposób można *oszukać* mechanizm Windows Update i pobierać aktualizacje zbiorcze, które dla Windows 7 udostępniane są zwykle raz w miesiącu.

Windows 7 oficjalnie będzie aktualizowany do stycznia 2020 roku. Łatka rozwiązująca problem z błędem 80248015 powinna więc nadejść lada chwila.

Krzysztof Sulikowski
5 grudnia 2017, 02:48
1 447
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
5 grudnia 2017, 02:48
1 447
OdsłonyKomentarze

Już wszystko działa, łatka była chyba w nocy.
Jerzy, 5 grudnia 2017, 09:25

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.