Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Launcher ma już 1 milion aktywnych ...

Microsoft Launcher ma już 1 milion aktywnych użytkowników

Według wielu osób wraz z telefonami wyposażonymi w Windows 10 Mobile wkład Microsoftu w urządzenia mobilne skończył się – nic jednak bardziej błędnego. Gigant bowiem nadal rozwija swoje rozwiązania dostępne na platformach konkurencyjnych firm, takich jak chociażby iOS czy Android. Doskonałym tego przykładem są rozmaite aplikacje pakietu Office i świeżo udostępniona testowa wersja przeglądarki Edge przeznaczonej do użytku na smartfonach. To jednak nie wszystko, bowiem okazuje się że launcher (forma interfejsu) stworzony przez Microsoft, czyli Microsoft Launcher (wcześniej Arrow Launcher) został w swojej obecnej wersji przyjęty przez użytkowników nadzwyczaj pozytywnie. Aby nie być w tym miejscu gołosłownym należy wspomnieć o tym, że aplikacja ta została pobrana już ponad 5 milionów razy (1 milion aktywnych użytkowników), zaś jej obecna ocena to 4,6/5. Jest to wyjątkowo dobry rezultat, zwłaszcza gdy pod uwagę weźmiemy fakt, że oficjalna premiera aplikacji miała miejsce nieco ponad miesiąc temu.

Microsoft Launcher

Czym jednak tak naprawdę jest launcher stworzony przez Microsoft? Odpowiedź jest stosunkowo prosta – jest on rozwiązaniem sprawiającym, że interfejs naszego smartfona przypominać zacznie hybrydę Windows 10 Mobile z klasycznym Androidem. Oprócz kilku bardziej zaawansowanych funkcji oraz ekranu zawierającego kanały informacyjne, na uwagę zasługuje zwłaszcza funkcja Continue on PC. Dzięki jej zastosowaniu możemy przeglądać wykonane za pomocą telefonu zdjęcia na ekranie naszego komputera bez potrzeby ręcznego ich przesyłania. Dodatkowo, w podobny sposób funkcjonować będzie również przeglądanie stron WWW – za pomocą dosłownie kilku ruchów wyświetlimy je na PC, co przydatne powinno okazać się zwłaszcza dla osób żyjących w ciągłym ruchu. Jeśli nie znajdziemy czasu na przejrzenie danej strony czy zdjęcia od razu, nie powinno być problemu – odnośnik do nich można wysłać bezpośrednio do Centrum akcji komputera, dzięki czemu materiały podejrzeć można w dogodnej chwili.

Oczywiście aby skorzystać z Microsoft Launcher konieczne jest posiadanie konta Microsoft, które zalogowane musi być również na PC – przynajmniej jeśli zamierzamy używać funkcji Continue on PC. Sama aplikacja jest oczywiście dostępna do pobrania za darmo w serwisie Google Play. Warto przetestować najnowsze rozwiązanie tego typu wydane przez Microsoft, bowiem potrafi ono znacznie uprościć wiele czynności.

Amadeusz Labuda
21 listopada 2017, 09:26
1 030
Odsłony
Amadeusz Labuda
21 listopada 2017, 09:26
1 030
OdsłonyKomentarze

Nie można pisać o premierze przed miesiącem w kontekście ilości użytkowników. Przecież większość z nich została użytkownikami Microsoft Launchera po aktualizacji Arrow.
Maciej Nosówka, 21 listopada 2017, 09:42
Nie każdy z użytkowników pobierze rozwiązanie które nie miało jeszcze swojej aktualizacji, bowiem często aplikacje tego pokroju okazują się wadliwe. Obecnie mamy już oficjalną wersję Microsoft Launcher, zaś liczby te odzwierciedlają stan całościowy - sporo osób załapało się na to rozwiązanie dopiero teraz, przy okazji wystawiając odpowiednią według siebie ocenę. Dla porównania wystarczy spojrzeć na Skype, który w pewnym momencie po dosłownie jednej aktualizacji został zbombardowany negatywnymi recenzjami zaniżającymi jego punktacje. Tak więc fakt niedawnej premiery (ukazania się wersji stabilnej) Microsoft Launcher jak najbardziej powiązać można z dobrym odbiorem przez userów.
Amadeusz Labuda, 21 listopada 2017, 09:54

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.