Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Continue on PC w Windows 10 doczekał się ulep...

Continue on PC w Windows 10 doczekał się ulepszenia z zewnątrz

Pośród blisko 200 wartych odnotowania nowości w aktualizacji Fall Creators Update zadebiutowała funkcja Continue on PC (Kontynuuj na PC). Jest to udogodnienie skierowane do posiadaczy telefonów z Androidem, pozwalające wprowadzić w życie międzyplatformowy scenariusz przeglądania. Innymi słowy, za pomocą kilku stuknięć w ekran smartfona możemy przesłać zawartość przeglądarki mobilnej do Edge na PC. To jednak trochę za mało. Co powiecie na "Continue on Android"?

Nowa opcja pozwala natychmiast otworzyć przeglądane strony na PC lub dodać powiadomienie do Centrum akcji, byśmy mogli otworzyć zawartość dopiero w dogodnym dla nas momencie. Continue on PC współpracuje z Cortaną, Microsoft Edge i Microsoft Launcher, niemniej jednak jego funkcjonalność na chwilę obecną jest mocno ograniczona i działa tylko w jedną stronę. Podstawowym ograniczeniem w implementacji Microsoftu jest to, że nie umożliwia przenoszenia zawartości z PC do telefonu, choć API funkcji teoretycznie na to pozwala. Z pomocą przychodzi zewnętrzna aplikacja, która z nowego API wyciąga wszystkie niedostępne wcześniej możliwości. Poznajmy Roamit, aplikację UWP, dzięki której możemy transferować zdjęcia, pliki i zawartość przeglądarek między komputerem z Windows 10 i telefonem z Androidem - działa to w obie strony!

Roamit aplikacja Windows 10 - Android

Co więcej, Roamit pozwala przenosić zawartość nie tylko między urządzeniami z Windows 10 i Androidem, ale również między urządzeniami w samym tylko ekosystemie Windows 10. Przenosić można pliki o praktycznie dowolnych rozszerzeniach, np. zip, mp4 czy CSS. Po stronie Windows 10 mamy aplikację do pobrania ze Sklepu, jednak Roamit jest też dostępny jako dodatek do Firefoksa i Chrome. Warto wspomnieć o jeszcze jednej funkcji, jaką jest Universal Clipboard (uniwersalny schowek). Deweloper wyprzedził pod tym względem Microsoft, który podobną funkcję schowka w chmurze opracowuje dopiero dla przyszłorocznej aktualizacji Redstone 4. Universal Clipboard synchronizuje zawartość schowków pomiędzy urządzeniami. Gdy skopiujemy coś w Windows lub na Androidzie, zawartość tę możemy od razu wkleić na drugim urządzeniu. Co ciekawe, wklejać można nawet na Xbox One (!), choć na razie wspierane są tylko adresy URL.

Roamit jest dostępny do pobrania ze Sklepu Windows. Aplikacja w wersji darmowej wiąże się z pewnymi ograniczeniami - maksymalny rozmiar transferowanego pliku wynosi 5 MB, a funkcja uniwersalnego schowka jest dostępna w wersji 14-dniowej. Funkcje premium można wykupić za 1,49 USD (ok. 5,40 zł).

Krzysztof Sulikowski
20 października 2017, 18:23
1 882
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
20 października 2017, 18:23
1 882
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.