Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

AdDuplex: Creators Update już na blisko 2/3 P...

AdDuplex: Creators Update już na blisko 2/3 PC z Windows 10

AdDuplex przedstawił dziś garść comiesięcznych statystyk, które zarejestrował w 24-godzinnym wycinku czasu z dnia 22 sierpnia. Raport podaje, jak obecnie wygląda rozkład sił wewnątrz ekosystemu Windows 10 (i jak się on zmienił w ciągu ostatniego miesiąca), jak wygląda sytuacja z Creators Update na komputerach różnych producentów i na poszczególnych urządzeniach Surface, a także które Surface'y są obecnie najpopularniejsze.

AdDuplex Windows 10 08.2017

Creators Update, z którego instalacją do tej pory bywają problemy, w ostatnim miesiącu zaliczył spory wzrost udziału. Podczas gdy w lipcu wynosił on 50,1%, miesiąc później miał już 65,6%. Oznacza to, że blisko 2/3 komputerów z Windows 10 posiada najnowszą aktualizację. To dobry wynik, niemniej jednak nawet problematyczny w instalacji Anniversary Update (obecnie na 30,1% PC z Dziesiątką) mógł pochwalić się szybszą adaptacją przez użytkowników. W szarym końcu plasują się pozostałe wersje - z listopada 2015 roku (2,8%), oryginalne, pierwsze wydanie (0,9%) i Fall Creators Update w programie Windows Insider (0,7%).

AdDuplex Windows 10 08.2017

Jeśli chodzi o adaptację Creators Update na komputerach poszczególnych producentów, wyniki nie odstają zanadto od ogólnej średniej, wynoszącej 65,6%. Granicę 70 procentów przekroczyli w tym miesiącu Dell, Microsoft i MSI. Warto zauważyć, że jeszcze w zeszłym miesiącu Microsoft znajdował się poniżej średniej.

AdDuplex Windows 10 08.2017

Zobaczmy teraz, jak wygląda adaptacja Creators Update na urządzeniach ze stajni Surface. W zeszłym miesiącu najsłabszym graczem był Surface Pro 3, którego jedynie 18% egzemplarzy miało zainstalowaną aktualizację. W tym miesiącu to już ponad 60%. Najbardziej aktualny system posiadają Surface Book (80%) i Surface Pro 2 (78%).

AdDuplex Windows 10 08.2017

Czas na ostatni wgląd z sierpniowego raportu AdDuplex - statystyki wewnątrz ekosystemu Surface. Pierwsze trzy miejsca pozostają takie same, jednak dalej odnotowano już zmiany. Czwartym co do popularności Surfacem stał się Surface Book (7,0%), który na piątą pozycję zepchnął Surface Pro 1 (6,2%). Udziały zyskują też niedawno wydane modele, takie jak Surface Pro z 2017 r. (z 2,4% na 3,7%) czy Surface Laptop (z 0,6% na 1,4%). Co ciekawe, gdy w lipcu Surface Studio odnotował udziały rzędu 0,2%, dziś nie dobiły one nawet do 0,1%.

Krzysztof Sulikowski
24 sierpnia 2017, 19:42
1 133
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
24 sierpnia 2017, 19:42
1 133
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.