Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Urządzenia Surface tracą rekomendację serwisu...

Urządzenia Surface tracą rekomendację serwisu Customer Reports

Urządzenia z linii Surface to designerskie cuda techniki, tego nie można im odmówić. Niestety, nie są one wolne od wad, które coraz mocniej dają o sobie znać – wystarczy wspomnieć problemy z miernej jakości matrycami, czy też konstrukcję Surface Laptop który po prostu nie nadaje się do naprawy. Doszło już nawet do tego, że popularny serwis zajmujący się oceną sprzętu, Customer Report, przestał rekomendować wspomniane maszyny. Miał ku temu zresztą całkiem solidne powody.

Linia produktów Surface

Decyzja ta spowodowana została wynikiem ankiety, której Cusomer Report poddał aż 90 tysięcy swoich użytkowników. Jak się okazuje, aż 25% posiadaczy urządzenia z linii Surface doświadczyło w ciągu dwóch pierwszych lat jego użytkowania problemów natury technicznej, co jest zaskakująco wysokim wynikiem – zwłaszcza, że maszyny te szczycą się mianem sprzętu klasy premium. Oczywiście na całą sytuację zareagował Microsoft, w osobie Panosa Panaya. Jak wynika z jego oświadczenia, gigant z Redmond nie ma sobie nic do zarzucenia, zaś jakość i niezawodność swoich urządzeń uznaje za co najmniej zadawalającą. Ponadto, Panos określił wyniki ankiety jako rozczarowujące, oraz stwierdził, że podane przez Customer Report wyniki są zawyżone. Microsoft podaje, że zwroty Surface Pro i Surface Book w ciągu pierwszych 1-2 lat są znacząco mniejsze niż 25%. Inny wskaźnik - IPU (incidents per unit) - jest z kolei niższy z generacji na generację i obecnie nie przekracza 1%. Z badań IPSOS, na które gigant się powołuje, wynika też, że 98% użytkowników Surface Pro 4 i Surface Book jest zadowolonych z zakupu.

Nie da się jednoznacznie określić, czy opinia wystawiona przez wspomniany portal odbije się na wynikach sprzedażowych urządzenia Microsoftu – niemniej jest to pewien cios w wizerunek giganta jako dostawcy profesjonalnych rozwiązań. Nie da się w końcu ukryć, że niezawodność sprzętu marki Surface pozostawia czasem sporo do życzenia…

1 572
Odsłony
Amadeusz Labuda i Krzysztof Sulikowski
11 sierpnia 2017, 10:00
1 572
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.