Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Surface Laptop, koszmar serwisanta

Surface Laptop, koszmar serwisanta

Rodzina urządzeń Surface, czyli komputerów Microsoftu klasy premium stale się powiększa. Oznacza to nie tylko zwiększenie oferty giganta z Redmond, lecz również nowe wyzwania dla serwisantów, zarówno w placówkach oficjalnych, jak i tych nieautoryzowanych. Jak okazało się niedawno, pod względem „naprawialności”, jedna z ostatnich premier wypada niesamowicie słabo - mowa tu o wykończonym alcantarą Surface Laptop.

Jednym z ciekawszych zagranicznych portali poświęconych naprawie sprzętu jest iFixIt. Jego redaktorzy mieli w ostatnich dniach bardzo wątpliwą przyjemność bliższego zaznajomienia się z Surface Laptop, co skrupulatnie opisali. Jak się okazuje, w tym przypadku największym problemem nie są wcale wlutowane na stałe komponenty, lecz charakterystyczne obicie klawiatury alcantarą. Mało tego, cała konstrukcja opiera się nie na montażu śrubami, lecz przy pomocy sporej ilości kleju. Wskutek tego naprawa bez uszkodzenia obudowy jest praktycznie niemożliwa - konieczne jest nawet rozdarcie/rozcięcie wspomnianego materiału. W połączeniu z zerową możliwością bezinwazyjnej wymiany podzespołów, cechy te sprawiły, że wspomniany portal w skali dziesięciopunktowej przyznał laptopowi Microsoftu aż …0 punktów. Niewiele lepiej wypadł Surface Pro, z wynikiem jednego punktu, jednak w jego przypadku problemy wynikają głównie z racji miniaturyzacji oraz braku możliwości rozbudowy (w poprzedniej wersji można było przynajmniej wymienić dysk).

Niełatwo dostać się do środka

Wszystko wskazuje na to, że gigant z Redmond coraz bardziej upodabnia się do Apple, przynajmniej w kwestii sprzętowej. Prawdopodobnie uszkodzony Surface Laptop, który trafi na gwarancję chociażby z błahą usterką, zostanie po prostu wymieniony na całkowicie nową sztukę. Niestety, oznacza to również, że jeśli zgłoszenie serwisowe zostanie odrzucone, laptop po prostu nadawać się będzie jedynie do utylizacji.

Amadeusz Labuda
19 czerwca 2017, 12:58
1 164
Odsłony
Amadeusz Labuda
19 czerwca 2017, 12:58
1 164
OdsłonyKomentarze

I dobrze że tego badziewia nie kupiłem, a było już tak daleko.!!!
123456, 19 czerwca 2017, 15:34
Nie takie rzeczy się suszyło po zalaniu kawą ;">
Wu Wu, 20 czerwca 2017, 14:40
Surface Pro to bardzo drogi gadżet dla snobów! Po rocznej gwarancji w przypadku jakiejkolwiek awarii ten Surface pro nadaje się już tylko na śmietnik, off wróć do utylizacji. No ale ile w czasie tego roku poszpanuje właściciel tyle jego! Na tym własnie snobizmie bazuje teraz producent tego gadżetu.
malusieńki ekranik , za darmo bym nie chciał, 4 lipca 2017, 01:40

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.