Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Udział Siódemki na platformie Steam wciąż roś...

Udział Siódemki na platformie Steam wciąż rośnie

Nie podlega wątpliwości, że system Windows pod względem liczby użytkowników nie ma sobie równych na platformie Steam. Wśród graczy można dostrzec ciekawą tendencję - mimo iż Microsoft mocno inwestuje w Dziesiątkę, chcąc, aby każdy użytkownik przesiadł się na tę właśnie wersję, liczba graczy korzystających z Siódemki nie dość, że nie maleje, to jeszcze redukuje udział najnowszej odsłony.

Windows 10 w wersji 64-bitowej, choć wyposażony został w Game Mode, dodany wraz z dużą aktualizacją Creators Update, wciąż odnotowuje spadek udziału na Steam, tym razem wynoszący 1,03 pkt proc., a to oznacza, że z tej wersji okienek korzysta teraz 49,05% graczy. Dziesiątka łącznie (w obu wersjach) posiada 50,01% udziału na platformie, co wydaje się być mało satysfakcjonującym wynikiem. Jeżeli chodzi o wciąż docenianą przez użytkowników Siódemkę, jej udziały, podobnie jak w poprzednim miesiącu, rosną. Obecnie liczba graczy korzystających z Windows 7 w wersji 64-bitowej wzrosła o 1,4 pkt proc., osiągając wynik końcowy na poziomie 32,26%; wersja 32-bitowa natomiast odnotowała spadek o 0,03 pkt, co daje jej wynik 0,96%. Wychodzi na to, Windows 7 wciąż jest silnym rywalem dla najnowszej odsłony okienek, nawet mimo upływu lat i pojawienia się wielu udogodnień ekskluzywnych dla Windows 10. Łączny udział Windowsa na Steamie wynosi 96,06%, czyli o 0,07 pkt proc. mniejszy, niż w poprzednim miesiącu. Jeżeli chodzi o pozostałe systemy, to znacznie (bo prawie o połowę) wzrosła liczba graczy korzystających z MacOS 10.12.4 64-bit, kończąc miesiąc z rezultatem 1,24%. W przypadku Linuksa największy wzrost odnotowała najnowsza odsłona dystrybucji Ubuntu, czyli 17.04 64-bit. Debiutująca w statystykach Steama wersja zyskała udział rzędu 0,10%.

Siódemka wciąż cieszy się dużą popularnością

Choć na Steamie Dziesiątka dominuje nad Siódemką, to w przypadku ogólnego wykorzystania okienek Windows 7 zdecydowanie prowadzi, co potwierdzają najnowsze statystyki. Widać, że wielu 'klasycznych' użytkowników nie podziela entuzjazmu Microsoftu odnośnie jego najnowszego systemu operacyjnego, wciąż korzystając z Siódemki, która to w dalszym ciągu jest mocnym graczem na rynku systemów, na każdej płaszczyźnie.

Damian Lisak
2 czerwca 2017, 14:31
1 312
Odsłony
Damian Lisak
2 czerwca 2017, 14:31
1 312
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.