Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowy Surface Pro, odgrzany kotlet czy krok na...

Nowy Surface Pro, odgrzany kotlet czy krok naprzód?

Linia urządzeń Surface, mimo swojej dosyć wysokiej ceny, nadal cieszy się niesłabnącą popularnością. Nic zresztą dziwnego, są to maszyny jedyne w swoim rodzaju, łączące w sobie perfekcyjne wykonanie wraz z całkiem dobrymi parametrami (pod warunkiem, że nie zamierzamy na nich grać, czy też renderować filmów). Najczęściej obecnie spotykanym przedstawicielem tej linii jest zdecydowanie Surface Pro 4, czyli całkiem wydajna hybryda tableta z laptopem. Niestety, każdy sprzęt się starzeje, zaś od jego premiery minęło już półtora roku, podczas którego przestał być on postrzegany jako lider wydajności w swoim segmencie. To jednak ma szanse niedługo się zmienić, bowiem spodziewamy się, że podczas konferencji w Szanghaju zostanie zaprezentowany jego następca.

Jeden z bardziej trafnych informatorów, Evan Blass, który to zajmuje się głównie nowinkami sprzętowymi, ujawnił niedawno zdjęcia najnowszego urządzenia Microsoftu, jakim jest odświeżona wersja Surface Pro 4. Urządzenie ma nazywać się od teraz po prostu Surface Pro, zaś z samych grafik niewiele można wywnioskować. Pewnym jest, że wśród dostępnych portów nie znajdziemy USB-C, którego wielu oczekiwało. Ponadto, akcesoria które możemy zobaczyć na jednym ze zdjęć, to najnowsza mysz oferowana przez Microsoft (Surface Arc Mouse), oraz doczepiana klawiatura wykonana z alcantary (specyficzny materiał, wykorzystany również w Surface Laptop). Na tej podstawie można by dojść do wniosku, że cała sprawa to po prostu ponowna próba wciśnięcia klientom tego samego sprzętu, należy jednak pamiętać, że zdjęcia nie oddają prawdziwej specyfikacji sprzętu. Całkiem prawdopodobnym jest bowiem, że procesor zostanie wymieniony na jeden z topowych modeli Intela, zbudowanych w oparciu o architekturę Kaby Lake. Niewykluczone również są zmiany pozostałych komponentów, jednak na chwilę obecną możemy w tej kwestii co najwyżej zgadywać.

Jedno ze zdjęć Surface Pro, na którym widać akcesoria

Więcej informacji prawdopodobnie poznamy dopiero na nadchodzącej konferencji #MicrosoftEvent, która odbyć ma się 23 maja w Szanghaju. Oczywiście na łamach naszego Portalu będziecie mogli śledzić relację, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.

Amadeusz Labuda
19 maja 2017, 15:01
1 344
Odsłony
Amadeusz Labuda
19 maja 2017, 15:01
1 344
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.