Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 7 jest coraz bliżej Windows 10 pod wz...

Windows 7 jest coraz bliżej Windows 10 pod względem liczby użytkowników na Steam

System Windows niewątpliwie zdominował platformę Steam pod kątem liczby użytkowników. Karty rozdaje tu przede wszystkim Windows 10 i Windows 7, które łącznie stanowią ponad 85% wszystkich systemów wśród graczy. Na obecną chwilę widać, że w lutym liczba zwolenników starszej wersji systemu Windows wzrosła w odróżnieniu do Windows 10.

Steam jest najpopularniejszą platformą, która umożliwia zarówno zakup, jak i gromadzenie gier w swojej bibliotece, a także kontakt i rozgrywkę z innymi użytkownikami. Wg statystyk dostępnych na tej platformie, lwią część użytkowników stanowią gracze, którzy korzystają z systemu Windows. Ważną informacją jest to, że liczba użytkowników systemu Windows 10 nie przekracza już 50%, jak było to w grudniu. Statystyki z lutego 2017 roku pokazują, że Dziesiątka łącznie utraciła 0,90% (w tym 0,78% wersja 64 bitowa) punktów procentowych. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to najpopularniejszy system wśród graczy, z którego korzysta 48,77% użytkowników. Siódemka natomiast odnotowała największy wśród systemów wzrost na poziomie 1,70% łącznie (w tym 1,67% wersja 64 bitowa). To daje jej łącznie 36,81% punktów procentowych, a tym samym można by rzec, że jest niewiele mniej popularnym systemem użytkowanym przez graczy. Pozostałe platformy nie cieszą się zbytnią popularnością. Ich łączny udział wynoszący 3,92% jest mniejszy niż udział samego Windowsa 8.1 w wersji 64 bitowej, który stanowi 7,69% użytkowników.

Statystyki platformy Steam

Być może Windows 10 zyska na popularności w momencie, kiedy zostanie udostępniona aktualizacja Creators Update, w skład której wchodzi Game Mode. Jeżeli nowa funkcja faktycznie będzie miała pozytywny wpływ na wydajność gier, Dziesiątka być może ponownie zwiększy swoją przewagę nad wciąż popularną Siódemką.

Damian Lisak
2 marca 2017, 13:10
952
Odsłony
Damian Lisak
2 marca 2017, 13:10
952
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.