Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

AdDuplex: Surface Pro 4 najpopularniejszym PC...

AdDuplex: Surface Pro 4 najpopularniejszym PC Microsoftu

AdDuplex znany jest z publikowania comiesięcznych statystyk użytkowania w oparciu o jeden wycinek. W najnowszym zestawieniu chodzi o 24-godzinny okres z dnia 19 grudnia. Dowiemy się jak zwykle o wiodących wersjach Windows 10 i Windows Phone/Windows 10 Mobile, a także o działających pod ich dyktando urządzeniach. Garść ciekawych statystyk przypadła też w udziale tabletom spod szyldu Surface.

Zacznijmy od "Mobilnych Okienek". Tu zmieniło się raczej niewiele z wyjątkiem małego wzrostu udziału Windows 10 Mobile (16,0%), co AdDuplex przypisuje promocjom w miniony Black Friday. Poza tym wciąż dominującym systemem Windowsowym jest WP 8.1 (77,1%).

Jeśli zaś chodzi o same tylko wersje Windows 10 Mobile, z Anniversary Update korzysta już prawie 82% użytkowników. Pozostałe udziały należą do kompilacji Insider Preview z gałęzi Redstone 2, czyli Creators Update (10,4%) i starszej aktualizacji z listopada 2015 roku (7,7%).

Pozostajemy jeszcze w temacie W10M, a dokładniej - przy urządzeniach, które z tym systemem weszły na rynek. Wśród nich aż 97,5% udziały należą do Lumii (550, 650 i 950). Wśród pozostałych graczy wyróżnia się HP ze swoim Elite x3, Alcatel z Fierce XL czy Acer z Liquid M330. AdDuplex ma też ciekawe spostrzeżenie: jako że większość z widocznych poniżej telefonów już wyprzedano i ani Microsoft, ani żadni liczący się partnerzy nie zapowiadają nowych modeli, może to być jeden z ostatnich jakkolwiek znaczących wycinków historii Windows 10 Mobile.

Teraz czas na urządzenia z Windows 10 Mobile, wliczając w to te z preinstalowanym systemem oraz te, na których dokonano aktualizacji z WP 8.1. Na szczycie piedestału widnieje Lumia 550, a tuż za nią Lumia 640, która miejsce to zajęła po Lumii 535. Lumia 950 XL weszła na miejsce 8 (z 9 w listopadzie), a wszystkie spośród Lumii z *ery* Windows 10 Mobile zyskały nieco dodatkowych punktów.

Przechodzimy teraz do kategorii PC. AdDuplex zauważa, że Anniversary Update jest bezpieczną i dobrze ugruntowaną desktopową wersją Windows 10. Obecnie korzysta z niej 86,3% użytkowników. Wersja z listopada 2015 r. znajduje się na co dziesiątym komputerze z Windows 10 (10,4%). Na szarym końcu znajduje się pierwotna wersja (2,6%) i wydania w programie Windows Insider z gałęzi Creators Update (0,7%).

Czas na tytułową garść statystyk - zobaczmy, jak prezentował się wczoraj rozkład sił w kategorii Surface. Jako że do klientów dotarły już pierwsze egzemplarze Surface Studio, warto przyjrzeć się konkretnym statystykom. Surface Studio z uwagi na ogromną moc, cenę i specyfikę z pewnością nie będzie popularnym bestsellerem, ale już teraz można zaobserwować jego istnienie w kategorii (0,1%). Ostatnim razem AdDuplex przyglądał się jej w czerwcu, kiedy to pierwsza pozycja należała do Surface Pro 3 (obecnie 27,0%). Dziś zajmuje ją Surface Pro 4 (37,4%). W prawdziwej niszy znajduje się pierwszy laptop w historii Microsoft - Surface Book, który doczekał się 6,0% udziału w rodzinie Surface.

Krzysztof Sulikowski
20 grudnia 2016, 21:59
1 346
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
20 grudnia 2016, 21:59
1 346
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.