Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Selfie z dozą (sztucznej) inteligen...

Microsoft Selfie z dozą (sztucznej) inteligencji

Android i iOS to w oczach Microsoft platformy do tworzenia aplikacji równie ważne (a czasem i ważniejsze) jak platforma Windows. Z tego powodu w ostatnich latach powstało multum takich aplikacji z pełnym wsparciem firmy. Najnowszym przykładem jest Microsoft Selfie - aplikacja, która zadebiutowała w grudniu na iOS, a teraz jej odpowiednik powstał także dla Androida.

Nie jest do końca jasne, dlaczego z wejściem aplikacji do samostrzałek na kolejną platformę Microsoft czekał prawie rok. Tak czy inaczej Selfie można już pobrać na Androida, by przy wykonywaniu tej zalewającej tablice portali społecznościowych czynności mieć nieco więcej zabawy i... inteligentnych funkcji. Microsoft Selfie nie jest bowiem kolejną pozbawioną indywidualnego sznytu apką fotograficzną. Jak tłumaczy wydawca, "Opierając się na technologii rozpoznawania obrazów [computer vision], Microsoft Selfie inteligentnie rozpoznaje wiek, płeć, kolor skóry, oświetlenie i wiele innych zmiennych - wszystko za pomocą jednego kliknięcia. Użytkownicy mogą w parę sekund przekszktałcać przeciętne zdjęcia w rozszerzone, naturalne fotografie".

Microsoft Selfie - Android

Aplikacja oferuje dwa zasadnicze podejścia - edycję zdjęcia z galerii w pamięci telefonu lub wykonanie nowego zdjęcia z możliwością jego dalszej obróbki. Pozwala to uniknąć konieczności przechodzenia z aplikacji aparatu do edytora graficznego, a następnie do kolejnej aplikacji portalu społecznościowego, gdzie zdjęcie chcemy udostępnić. Microsoft Selfie te funkcje łączy w jednej aplikacji - podobnie jak choćby Instagram. Na tym nie koniec podobieństw. W aplikacji Microsoftu do wyboru mamy zestaw oldschoolowych filtrów, takich jak 1965 czy XPro. Ponadto znajdziemy tu zestaw narzędzi do retuszu - wygładzania, rozjaśniania czy usuwania szumów. Wszystko oczywiście odbywa się w kilka sekund, co może okazać się użyteczne dla miłośników autoportretowania.

Microsoft Selfie na urządzenia z Androidem (wersja 4.1 i nowsze) możemy pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play.

Krzysztof Sulikowski
7 listopada 2016, 21:43
1 134
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
7 listopada 2016, 21:43
1 134
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.