Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Surface Studio - kolejne cechy zestawu

Surface Studio - kolejne cechy zestawu

W poprzednich wpisach przytoczyliśmy najważniejsze cechy Surface Studio, a także szczegóły dotyczące budowy i funkcji jego ekranu, wliczając w to TrueColor i True Scale. Panos Panay opowiada o kolejnych atrybutach zestawu 2-w-1, które zostały wcześniej pominięte lub zaledwie wspomniane.

Zobaczyliśmy krótką demonstrację interakcji z Cortaną. Odbywa się to oczywiście za pomocą głosu, jako że Surface Studio posiada wbudowany mikrofon. Na pokładzie znajdziemy też kamerkę Studio HD Camera. Taką nazwę wybrano nie bez powodu - chodzi o zapewnienie wysokiej jakości dźwięku i obrazu podczas konferencji internetowych. Surface Studio wspiera też bezpieczne logowanie za pomocą Windows Hello. Jest to funkcja w Windows 10, odpowiadająca za uwierzytelnianie na podstawie wizerunku twarzy, siatkówki oka, odcisku palca, co dodaje kolejną warstwę bezpieczeństwa poza tradycyjnym hasłem tekstowym. Jest do tego wymagany odpowiedni, certyfikowany sprzęt, który - jak już wiadomo - znajduje się na pokładzie nowego zestawu.

Prelegent wskazuje na innowacyjne cechy produktów Surface: "Surface zawsze oznaczał więcej. Nigdy nie można było sprowadzić go do kategorii desktop. Pro był czymś więcej niż tablet. Book to dużo więcej, niż laptop. Nawet Hub - to więcej niż tablica. Wszystkie te kategorie definiują produkty. Dlaczego Studio miałby być inny? Studio zostało stworzone, by zdefiniować nową kategorię. To nie tylko kolejny piękny PC. To produkt, który stworzony został dla Was, byście osiągnęli największą kreatywność". Panos przekonuje, że z udziałem Surface Studio każdy może zostać twórcą, niezależnie od tego, jak tworzy. Atmosfera robi się podniosła, a punktem kulminacyjnym jest prezentacja twórczych zastosowań komputera. Po raz pierwszy widzimy też w akcji zupełnie nowe urządzenie wejścia - Surface Dial.

Panos mówi teraz o szczegółach technicznych, o których warto wiedzieć. Mechaniczne ramiona, trzymające panel ekranu, zostały umieszczone w tyle i pełnią tu "krytyczną rolę". Składają się z 80 specjalnie zaprojektowanych części i tworzą "zawiasy o zerowej grawitacji". Co to oznacza? Twórcy z działu sprzętowego Microsoft po raz kolejny pokonali bariery projektowe, tym razem czyniąc ekran praktycznie pozbawionym wagi. Ekran można bez wysiłku obrócić w dowolnej pozycji i wciąż będzie utrzymywany w stabilnej pozycji przez podstawkę. Można go też położyć pod niskim kątem, by pracować jak na tradycyjnym tablecie.

Czas na prezentację akcesoriów. Na pierwszy ogień idzie Surface Pen, które już dobrze znamy. "To moje ulubione urządzenie na świecie" - oświadczył projektant. Okazuje się, że Surface Studio posiada specjalne wsparcie dla pracy przy pomocy pióra. Chodzi o funkcję o nazwie Palm Rejection. Gdy dojdzie do sytuacji jak na kadrze poniżej, Surface Studio rozpozna tylko sygnał pochodzący z pióra, ignorując dotyk łokcia czy dłoni. Ma to zatrzeć granice między pisaniem na prawdziwym papierze i ekranie monitora, co - jak twierdzi Panay - pozwala zaoszczędzić cenne milisekundy i nie przerywa toku pracy.

W kolejnej części widzimy znaną nam już funkcję edycji dokumentów Office. W tym przypadku Panos zakreśla odręcznie fragment, który zostaje przez Word zaznaczony na żółto. Pokreślony na czerwono fragment nadaje się do usunięcia - gdy tak zaznaczymy tekst, zostanie on usunięty z dokumentu. Nie jest potrzebny udział klawitury i myszy. Dokumenty można w ten sposób edytować intuicyjnie przy pomocy Surface Pen.

Krótki pokaz możliwości pióra mamy już za sobą. Teraz czas na zupełnie nowe akcesorium - Surface Dial, o którym więcej napiszemy za chwilę!

Krzysztof Sulikowski
26 października 2016, 21:50
1 357
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
26 października 2016, 21:50
1 357
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.