Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Arrow Launcher już dostępny na Andr...

Microsoft Arrow Launcher już dostępny na Androida

W lipcu tego roku stało się jasne, że Microsoft - a dokładniej jego innowacyjny dział Garage - pracuje nad własnym launcherem dla Androida. Arrow Launcher znajdował się początkowo w fazie prywatnych testów beta. Dziś aplikacja wyszła z fazy poglądowej i stała się dostępna do pobrania ze sklepu Google Play. Czy propozycja Microsoftu ma szansę zastąpić podstawowy interfejs Androida? Przekonajmy się.

Po co właściwie zmieniać oryginalny interfejs telefonu? Launcher musi przyciągnąć klientów ekskluzywnymi funkcjami, których nie posiada 'stockowe' środowisko. Alternatywny interfejs od Microsoft automatycznie sortuje aplikacje pod względem częstotliwości użytkowania, wyświetla kontakty powiązane z kontem Microsoft w aplikacji Osoby oraz zapewnia menu szybkiego dostępu do funkcji, takich jak latarka czy zaawansowane wyszukiwanie. Dodatkowa opcja Recent wyświetla listy ostatnio otwieranych plików, uruchamianych aplikacji i wykonywanych czynności. Tego nie potrafi "surowy" Android.

Arrow Launcher

Jak pisze Microsoft, "Arrow został zaprojektowany, by uprościć [interfejs użytkownika], i spersonalizowany dla twoich nawyków użytkowania". Kluczowe obszary działania Arrow Launcher to:

  • Aplikacje: uzytkownik nie musi już tracić czasu na wyszukiwanie aplikacji. Są one automatycznie sortowane pod względem częstotliwości uruchamiania.
  • Osoby: łatwe wyszukiwanie kontaktów, które liczą się najbardziej.
  • Przypomnienia: zintegrowane przypomnienia sprawią, że nie zapomnimy o ważnych sprawach.
  • Recent: funkcja zapewnia szybki dostęp do ostatnio otwieranych zdjęć, pobranych plików, zainstalowanych aplikacji i nieodebranych połączeń.

Dodatkowe funkcje, o których pisze Microsoft, to m. in. zarządzanie stronami z możliwością zmiany strony startowej, obsługa widżetów, personalizacja panelu dokowania, tapety Bing i obsługa własnych tapet, wsparcie dla zestawów ikon z zewnętrznych źródeł oraz niskie zużycie baterii przez aplikację.

Arrow Launcher pobierzemy bezpłatnie ze sklepu Google Play. Średnia ocena użytkowników wynosi 4,4. Aplikacja jest aktualnie dostępna jedynie w wersji angielskiej i chińskiej.

Krzysztof Sulikowski
28 października 2015, 23:09
2 416
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
28 października 2015, 23:09
2 416
OdsłonyKomentarze

Nawet w10 źle sortuje więc to hihi
Końcu, 4 listopada 2015, 21:02

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.