Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Dziś premiera Surface Pro 4 i Surface Book. P...

Dziś premiera Surface Pro 4 i Surface Book. Poznaj dedykowane akcesoria

W tym miesiącu Microsoft przedstawił nową generację urządzeń Surface: nowy tablet Surface Pro 4 i pierwszy laptop od Microsoft, Surface Book. Jako że dziś premiera obydwu urządzeń, nadeszła kolej na dedykowane im akcesoria. Surface Dock to stacja portów, kompatybilna z Surface Book, Surface Pro 4 i Surface Pro 3. Urządzenie posiada też magnetyczny kabel Surface Connect, pozwalający na przesył danych między urządzeniami. Ponadto na rynek wejdzie nowa klawiatura Type Cover, o której napiszemy niebawem.

"Surface Pro 4 jest najcieńszym i najmocniejszym tabletem, który może zastąpić laptopa. Napędzany przez procesory 6 generacji Intel® Core™ M, i5 lub i7, jest o 30% szybszy od Surface Pro 3, który już wyznaczał standardy dla pełnoprawnego, lekkiego i cienkiego PC z Windows. Nawet pomimo wyższej wydajności produkt jest cieńszy (8,44 mm w porównaniu z grubym na 9,1 mm Pro 3), cichszy i chłodniejszy. Jak każdy wcześniejszy Surface Pro, działa pod kontrolą Windows 10 Pro i radzi sobie z potężnym oprogramowaniem desktop, więc nie musisz ograniczać się do 'mobilnych' wersji oprogramowania. Jest to tablet przeznaczony do prawdziwej pracy" - pisze Microsoft.

Surface Book

Firma opisuje też laptop Surface Book: "13,5-calowy wyświetlacz PixelSense™ w Surface Book zapewnia sześć milionów pikseli, pokonując 13,3-calowy ekran MacBooka Pro o prawie 2 mln pikseli, a kontrast i głębia tego ekranu są nie do podrobienia. Pokochasz sposób, w jaki ten produkt prezentuje zdjęcia, filmy i tekst. Jak każdy ekran Surface, jest on indywidualnie wykalibrowany pod względem kolorów, na skutek czego warstwy ekranu są optycznie spójne. Ponieważ jest to Surface, posiada on wsparcie dla 10-punktowego dotyku oraz pełne wsparcie dla pióra z 1024 poziomami nacisku, przez co jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Podobnie jak w Surface Pro 4, pióro magnetycznie przylega do krawędzi ekranu, by zapewnić szybki dostęp".

Surface Dock

Powiedzmy jeszcze parę słów na temat nowego akcesorium. Surface Dock wyposażony jest w cztery porty USB 3.0, dwa porty wideo HD (mini-display), wyjście audio i port Ethernet o przepustowości 1 Gbit. Stacja dokująca umożliwia też podpięcie dodatkowego urządzenia i transfer plików na naszego Surface'a. Urządzenie jest kompatybilne nie tylko z Surface Pro 4 i Surface Book, które dziś wchodzą na rynek, ale również z tabletem poprzedniej generacji, Surface Pro 3. Cena urządzenia w sklepie Amazon.com wynosi obecnie 184,40 dolary (ok. 713 zł).

Surface Dock

Microsoft wystartował także z przedsprzedażą nowego panelu klawiatury Type Cover. Jest on wyposażony w czytnik linii papilarnych. Więcej na ten temat napiszemy już niebawem!

Krzysztof Sulikowski
26 października 2015, 17:27
1 939
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
26 października 2015, 17:27
1 939
OdsłonyKomentarze

Martwi mnie tylko elastyczny sposób zginania zamiast czegoś bardziej tradycyjnego, sprawdzonego, solidnego i wytrzymałego. Mieliśmy już kiedyś przykład z elastyczną klapką w Nokii 2650. Użytkownicy wiedzą jak szybko to pękało. Rozumiem, że trzeba się wyróżnić, ale kosztem serwisowania lub kupowania nowego lapka za pół roku (tyle wytrzymywała Nokia)
Autor, 27 października 2015, 05:34

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.