Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft poświęca coraz więcej uwagi aplikac...

Microsoft poświęca coraz więcej uwagi aplikacjom na Androida

Microsoft zapowiedział, że w ciągu 2 najbliższych tygodni wypuści oficjalnego launchera dla Androida. Jest to rodzaj aplikacji, zastępującej domyślne menu użytkownika. Arrow Launcher będzie oferował ponadto kilka modyfikacji i nowości, których nie uświadczymy w 'stockowej' wersji Androida. Skoro Microsoft może stworzyć launcher na Androida, dlaczego nie mógłby pójść o krok dalej? Czy w rezultacie doczekamy się zupełnie nowej, alternatywnej dystrybucji Androida na kształt CyanogenMod? To niewykluczone.

Zapowiedziany przez Microsoft launcher będzie automatycznie sortować aplikacje pod względem częstotliwości użytkowania, wyświetlać kontakty powiązane z kontem Microsoft w aplikacji Osoby oraz zapewni menu szybkiego dostępu do funkcji, takich jak latarka i rozszerzone wyszukiwanie. W miniony piątek firma ujawniła dodatkową funkcję o nazwie Recent. Jej zadanie to wyświetlanie listy ostatnio otwieranych plików, uruchamianych aplikacji i wykonywanych czynności. W ten sposób możemy zachować historię naszej aktywności, by powrócić do niej nawet po wielu godzinach. Ponadto Microsoft zachęca użytkowników Androida do dzielenia się swoimi pomysłami i sugestiami, dotyczącymi Arrow Launchera. Jedna z kluczowych próśb dotyczyła Cortany. Jak wiadomo, asystentka już od kilku miesięcy dostępna jest na Androida jako publiczna beta.

Recent

W rzeczywistości firma mogłaby pójść w ślad za Samsungiem czy LG i stworzyć mocno spersonalizowaną dystrybucję Androida. O taką możliwość została zapytana Julie Larson Green, CXO z Microsoft. Jej odpowiedź może dać wiele do myślenia: "Pójdziemy wszędzie tam, gdzie są nasi klienci". Wydaje się to całkiem rozsądne ze strategicznego punktu widzenia. Windows 10 został już zainstalowany na ponad 110 mln urządzeń, tymczasem względnie niewielka ich część stanowi smartfony Lumia. Wprowadzenie na urządzenia z Androidem "swoich" rozwiązań ułatwiłoby więc użytkownikom desktopowego Windows 10 synchronizację danych i usług między PC a telefonem.

Mówi się, że to właśnie segment mobilny jest miejscem, w którym obecnie następuje największy rozwój. Microsoft jest tego świadom, czego dowodzi jedna z jego dewiz: cloud first, mobile first. O ile Windows Phone nie był w stanie zbliżyć się do udziału Androida, Windows 10 Mobile ma szansę ugrać kilka dodatkowych punktów procentowych. Ale nie w tym rzecz. Już w ubiegłym roku stało się jasne, że Microsoft zamiast agresywnie konkurować z Google czy Apple, woli zalewać ich platformy swoimi aplikacjami. Tendencja ta jest nadal podtrzymywana i - co najważniejsze - sprawdza się.

Krzysztof Sulikowski
14 października 2015, 17:16
1 792
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
14 października 2015, 17:16
1 792
OdsłonyKomentarze

zamiast aplikacji instalowanych na andku z brakiem możliwości przeniesienia ich na kartę SD, wolałbym zastąpić andka WP lub W10
cendre, 19 października 2015, 19:00
Witaj cendre, w systemie android w ustawieniach aplikacji jest opcja "Przenieś na kartę pamięci". Oczywiście niektóre aplikacje systemowe są chronione przed taką akcją. Podsumowując, nie ma potrzeby instalowania WP/W10
mariusz, 22 października 2015, 12:31

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.