Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Yammer zaktualizowany pod kątem grupowej prod...

Yammer zaktualizowany pod kątem grupowej produktywności

Jak sprawić, by komunikacja w zespołach stała się optymalna? Większość firm polega na poczcie e-mail, co niejednokrotnie wiąże się z długimi łańcuchami odpowiedzi do wszystkich zaangażowanych. Jedną z alternatywnych form stanowi sieć społecznościowa Yammer, która otrzymała niedawno aktualizację, skoncentrowaną na funkcjach grupowych.

Jak wyjaśnia Julia Wei, starszy menadżer ds. marketingu produktów z zespołu Yammer, jego misją było stworzenie oferty otwartej współpracy, z której odniosą korzyści zespoły. "Przedstawiliśmy integrację z Office Online, która zapewni lepszą współpracę nad dokumentami w Yammer; wsparcie dla zewnętrznych wiadomości, które ułatwia zespołom łączenie się z ludźmi spoza ich firmy; oraz Yammer dla Apple Watch, który oferuje całkiem nowy sposób na pozostawanie w kontakcie z waszym zespołem - czytamy na blogu Office. Yammer jest biznesową siecią społecznościową, co oznacza, że pracownicy firm mogą komunikować się za pomocą postów, tagów, obrazów i wiadomości prywatnych na wzór Facebooka czy Google+. Platofrma jest zintegrowana z Office 365, a jej użytkownicy mogą udostępniać pliki w chmurach OneDrive i Dropbox. To kolejna funkcja, która wynosi pracę z plikami ponad poziom klasycznych załączników e-mail. Dokumenty w chmurze mogą być edytowane przez wiele osób, a każda z nich posiada zawsze najbardziej aktualną wersję. Dotyczy to także tych, którzy dołączyli do projektu nieco później.

Yammer

Aktualizując platformę, twórcy skoncentrowali się przede wszystkim na interfejsie i funkcjach grupowych. Najważniejsze nowości dla serwisu Yammer na urządzenia desktop obejmują:

  • Tablica Discovery - jest to element interfejsu, w którym odnajdziemy "przegapione" przez nas konwersacje a także najciekawsze treści, pochodzące od innych zespołów. Dzięki nowej aktualizacji łatwiej jest zidentyfikować grupę, do której przypisana jest konwersacja, a nawigacja i dołączanie do grup stają się szybsze.
  • Aktywność grupowa w czasie rzeczywistym - wgląd w listę grup ułatwia panel po lewej stronie ekranu. Gdy któraś grupa wykazuje aktywność, zostaniemy o tym powiadomieni.
  • Nowości w interfejsie - pełnowymiarowy panel nagłówka, przejrzysty układ strony oraz dłuższa lista wiadomości w konwersacjach grupowych.
  • Powiadomienia o kolejnych grupach - szybkie przełączanie się pomiędzy najważniejszymi projektami, jeśli pracujemy w wielu zespołach jednocześnie.

Yammer

Aktualizację otrzymał także Yammer na urządzenia mobilne. Spośród nowości warto wymienić podobne jak w przypadku platformy desktop udogodnienia na tablicy aktywności, nową opcję dodawania wielu zdjęć w formie załączników, wsparcie dla zegarka Apple Watch, możliwość załączania plików pochodzących z zewnętrznych źródeł (m. in. OneDrive i Dropbox), ułatwione zapraszanie do konwersacji oraz wyszukiwanie i zapraszanie współpracowników poprzez e-mail.

Julia Wei przedstawia też plany zespołu na 2016 r. To przede wszystkim głębsza integracja z Office 365, Azure Active Directory, Office Graph, OneDrive, Outlook, OneNote i Skype. Nowością będzie także możliwość zapraszania do grup osób spoza platformy Yammer.

Krzysztof Sulikowski
16 sierpnia 2015, 20:43
1 278
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
16 sierpnia 2015, 20:43
1 278
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.