Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Wsparcie dla Outlook wkrótce wygaszone dla st...

Wsparcie dla Outlook wkrótce wygaszone dla starszych wersj Androida

Microsoft z nieukrywanym entuzjazmem rozszerza dostępność swoich aplikacji na nowe platformy. Jedną z nich jest klient poczty Outlook, który w styczniu został wydany w nowej wersji na systemy iOS i Android, czerpiąc przy tym z pozyskanej technologii Acompli. Nie jest więc zaskakujące, że firma nie widzi sensu w rozwijaniu dwóch oddzielnych wersji tego samego programu.

Microsoft rozpoczął wysyłanie maili do użytkowników starej wersji klienta poczty na Androida, informując ich o nadchodzących zmianach. Począwszy od 31 czerwca, wcześniejsza wersja Outlook.com na Androida utraci wsparcie, a co za tym idzie, użytkownicy starszych wersji systemu Android zostaną całkowicie odcięci od poczty Outlook. Nowsza aplikacja 'Outlook for Android' (lub po prostu Microsoft Outlook) działa jedynie na smartfonach lub tabletach pod kontrolą Androida w wersji 4.0 (Ice Cream Sandwich) i nowszych. Microsoft ma więc wiadomość do użytkowników starszych wersji tego systemu: "Możecie nadal otrzymywać maile na wasze urządzenie, wchodząc w przeglądarce na adres www.outlook.com. Możecie także dodać adres @outlook.com do waszej preinstalowanej aplikacji poczty".

Outlook

Nie jest to najlepsza wiadomość dla niektórych użytkowników, tym niemniej ich liczba jest dość niewielka. Według oficjalnych danych od Google z Androida w wersjach starszych niż 4.0 korzysta mniej niż 6% użytkowników tego systemu. Choć to tylko niewielki odsetek, realną liczbę użytkowników mierzy się w dziesiątkach milionów.

Jeżeli użytkownicy starszych wersji Androida chcieliby nadal korzystać z oficjalnego klienta Outlook, mogą skorzystać z wcześniej przytoczonych rozwiązań lub - o ile to możliwe - zaktualizować system do nowszej wersji i pobrać za darmo nową wersję aplikacji Microsoft Outlook ze sklepu Google Play.

Krzysztof Sulikowski
26 czerwca 2015, 22:16
1 291
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
26 czerwca 2015, 22:16
1 291
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.