Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Cortana trafi na Androida później, niż sądzil...

Cortana trafi na Androida później, niż sądziliśmy

Microsoft od ponad roku - a dokładniej od czasu objęcia stanowiska CEO przez Satyę Nadellę - realizuje dość ekspansywną politykę w zakresie usług i aplikacji. Nie byliśmy więc zbytnio zaskoczeni na wieść o wprowadzeniu Cortany na platformy iOS i Android. Asystentkę będzie można niejako "zabrać w drogę", by towarzyszyła nam wszędzie tam, gdzie nie mamy bezpośredniego dostępu do Windows 10.

Gdy pod koniec maja zapowiedziano udostępnienie Cortany na iOS i Androida, Microsoft ogłosił, że "Asystentka Cortana stanie się dostępna na telefony z Androidem pod koniec czerwca, a na iPhone'y w dalszej części roku". Okazuje się jednak, że Microsoft nie zdąży wypuścić pełnej wersji Cortany na Androida przed końcem miesiąca. "Począwszy od czerwca, aplikacja Cortana na telefony z Androidem będzie dostępna w wersji beta do testów jako asystentka [wobec] PC z Windows 10" - czytamy na blogu Windows.

Cortana Cortana

Cortana zostanie wydana jako samodzielna aplikacja, związana bezpośrednio z usługą Phone Companion. "Windows zawsze radził sobie świetnie, jeśli chodzi o połączenie PC ze wszystkimi urządzeniami w waszym życiu. W Windows 10 zamierzamy pójść o krok dalej" - mówił w maju Joe Belfiore. Cortana będzie więc bezpośrednio powiązana ze wszystkimi naszymi urządzeniami, które ją obsługują. Przykładowo, gdy "na waszym telefonie z Androidem poprosicie Cortanę, by przypomniała wam o spacerze z psem o 8 wieczorem, a następnie oglądacie film, wasz Xbox przerwie odtwarzanie, by przypomnieć wam o wyjściu z psem" - pisze Microsoft.

Choć - jak pisaliśmy - Cortana wychodzi poza platformę Windows, za główne centrum jej dowodzenia musimy uznać Windows 10. Bez zalogowania się w tym systemie i skorzystania z usługi Phone Companion pobranie Cortany na Androida lub iOS będzie najprawdopodobniej niemożliwe.

Krzysztof Sulikowski
17 czerwca 2015, 17:18
1 772
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
17 czerwca 2015, 17:18
1 772
OdsłonyKomentarze

. "Windows zawsze radził sobie świetnie, jeśli chodzi o połączenie PC ze wszystkimi urządzeniami w waszym życiu.- To zdanie to mnie rozwaliło. Doskonale pamiętam jak to było. Synchronizacja urządzeń z Windows Mobile na Windowsie to była prawdziwa droga przez mękę. Raz działało raz nie. Za to mogę przyznać, że te problemy nie występowały przy synchronizacji symbiana (UIQ, S60).
maqmba, 22 czerwca 2015, 11:40

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.