Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Cyanogen ogłosił nawiązanie współpracy z Micr...

Cyanogen ogłosił nawiązanie współpracy z Microsoft

W sierpniu ubiegłego roku pojawiły się doniesienia, jakoby Microsoft był zainteresowany współpracą z firmą Cyanogen, twórcami popularnej modyfikacji dla systemu Android. W międzyczasie sprawa ta nieco przycichła i opcja współpracy stanęła pod znakiem zapytania. Dziś cisza została przerwana, a Cyanogen ogłosił nawiązanie strategicznego partnerstwa z Microsoft.

CyanogenMod to popularna modyfikacja ROM, która podbiła serca milionów użytkowników Androida. Niedawno jej wartość znacznie wzrosła i dziś szacowana jest na ok. 70 mln dolarów. Dawniej twórcy głosili chęć "odebrania kontroli Google nad Androidem", w czym swego czasu miał im pomóc Microsoft. Być może dewiza ta jest nieco przesadzona, niemniej jednak słynna modyfikacja zostanie wzbogacona o zestaw najważniejszych aplikacji Microsoftu. Jeszcze w tym roku użytkownicy, pobierający CyanogenMod, otrzymają w pakiecie aplikacje z serii Bing, Skype, OneDrive, OneNote, Outlook oraz pakiet Microsoft Office na Androida.

Cyanogen

Dla Microsoftu jest to oczywista wygrana, jako że dość pokaźny zestaw jego aplikacji trafi w formie preinstalowanej do całej rzeszy użytkowników konkurencyjnej platformy. Cyanogen otrzyma z kolei stosowne wynagrodzenie. "Ludzie z całego świata używają systemu operacyjnego Cyanogen i popularnych aplikacji i konsumenckich usług Microsoftu, by wyciągnąć ze swoich urządzeń mobilnych to, co najlepsze. To ekscytujące partnerstwo z Microsoft pozwoli nam dostarczyć nowego rodzaju zintegrowanych usług użytkownikom telefonów na rynkach całego świata." - mówi Kirt McMaster, CEO Cyanogen Inc.

Microsoft nawiązał już współpracę z kilkoma producentami smartfonów z Androidem, czego najgłośniejszym przykładem jest Samsung Galaxy S6, na którym znajdują się preinstalowane aplikacje OneDrive, OneNote i Skype. Bez wątpienia Google, które promuje swoje własne rozwiązania, nie będzie zadowolone z takiego obrotu spraw. Tak czy inaczej misja podboju Androida przez Microsoft zdaje się stopniowo nabierać tempa.

Krzysztof Sulikowski
16 kwietnia 2015, 19:21
1 448
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
16 kwietnia 2015, 19:21
1 448
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.