Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Surface Pro 3 otrzymał znaczącą aktualizację ...

Surface Pro 3 otrzymał znaczącą aktualizację firmware'u

Microsoft wydał dziś aktualizację dla Surface Pro 3, która wnosi nowe funkcjonalności, dedykowane zwłaszcza użytkownikom korporacyjnym. Aktualizacja jest już dostępna do pobrania z poziomu usługi Windows Update.

Co znajduje się w nowej aktualizacji? Surface Pro UEFI (v3.11.760.0) dodaje wsparcie dla funkcji szyfrowania dysku klasy biznes, konfigurowalne wsparcie dla scenariuszy obsługi administracyjnej (Provisioning System) oraz rozszerza zaawansowane ustawienia konfiguracyjne, dodając opcje bezpieczeństwa urządzenia. Dzisiejsza aktualizacja sprawi, że Surface Pro 3 będzie w wyższym stopniu spełniać wymogi przedsiębiorstw, które przenoszą sporo poufnych danych w pamięci komputera i dla których bezpieczeństwo jest głównym priorytetem.

Surface Pro 3

Choć na stronie historii aktualizacji Surface Pro 3 nie znajdziemy zbyt wielu szczegółów, nieco więcej na ten temat przeczytamy na blogu Surface for IT Pros. Oto lista pozostałych nowości:

  • Zmodyfikowany proces rozruchu systemu: można od tej pory skonfigurować UEFI, by załadować system z alternatywnych źródeł, takich jak pamięć flash (USB) i PXE, bez konieczności przytrzymywania przycisku zmniejszenia głośności.
  • Zaawansowane możliwości zabezpieczeń urządzenia: użytkownicy mogą selektywnie wyłączyć wybrane gniazda lub podzespoły - USB, porty dokujące, przednią lub tylną kamerę, wbudowane głośniki, port microSD, Wi-Fi i Bluetooth. Klienci mogą też wyłączyć funkcję rozruchu z sieci (PXE).
  • Poprawione doświadczenie podczas instalowania aktualizacji: oznacza to lepszą wydajność aplikacjach EFI, takich jak zewnętrzne narzędzia do szyfrowania dysku, które ładują się przed systemem Windows. Poprawki zaliczyła też funkcja klawisza ESC w środowiskach, poprzedzających system operacyjny, takich jak ekran narzędzia BitLocker Recovery.
  • Poprawione wczytywanie sterowników: czasami, gdy sterowniki nie zostały załadowane poprawnie, urządzenie wprawdzie działało, jednak w Menedżerze urządzeń wyświetlały się ikony błędu. Aktualizacja zapobiega problemom z wczytywaniem sterowników podczas podłączania panelu klawiatury lub urządzeń USB.

"Wasze opinie odnośnie do ostatnich ulepszeń w urządzeniach Microsoft Surface zdopingowały nas [do dalszych działań]. Im więcej z was adaptuje urządzenia Surface w waszych organizacjach, tym częściej prosicie o większą elastyczność w konfigurowaniu urządzeń w zależności od potrzeb biznesowych" - dodaje Microsoft, który właśnie na podstawie feedbacku użytkowników wprowadził nowości z powyższej listy.

Krzysztof Sulikowski
26 marca 2015, 22:56
2 060
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
26 marca 2015, 22:56
2 060
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.