Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Dwusystemowe telefony z Androidem i Windows 1...

Dwusystemowe telefony z Androidem i Windows 10 stają się realne

Microsoft pracuje nad specjalnym rodzajem modyfikacji ROM, która po wgraniu do urządzeń z systemem Android przekonwertuje je na Windows 10. Współpraca została już zawiązana z co najmniej dwoma chińskimi producentami - Xiaomi, który testuje Windows 10 for Phones na swoim flagowym Mi4, oraz ZTE, twórcą niewydanego jeszcze smartfona Nubia 9.

Jak można wywnioskować z mniej lub bardziej oficjalnych doniesień, Microsoft aktualnie rozwija Windows 10 w specjalnej wersji, która poprzez pamięć flash może zostać zainstalowana na urządzeniach z systemem Android, tym samym przekształcając je w Windows phone'a. Obraz ROM, przypominający nieco ten oferowany przez Cyanogen, jest obecnie testowany przez społeczność Xiaomi. Jeśli testy pójdą zgodnie z planem, Microsoft najprawdopodobniej rozszerzy zagięg modyfikacji na urządzenia innych producentów i zaimplementuje wsparcie dla opcji dual-boot. Drugim producentem, rozważającym dwusystemowe rozwiązanie, jest ZTE. Na niezapowiedzianym jeszcze smartfonie Nubia 9 (oryginalnie z systemem Android 5.0 Lollipop) zaobserwowano działający Windows 10.

Zte, Xiaomi

Poniżej cytujemy oficjalne stanowisko Microsoftu w tej sprawie:

"W ramach programu Windows Insider Microsoft będzie współpracować z Xiaomi, by zaoferować wybranej grupie użytkowników Xiaomi MI4 bezpłatny Windows 10 do pobrania. Użytkownicy Xiaomi MI4 będą mogli za pomocą pamięci flash wgrać do swych telefonów nowy system Windows 10 i przesyłać opinie o swoich doświadczeniach firmom Xiaomi i Microsoft. To partnerstwo pozwoli Xiaomi i Microsoftowi uzyskać bezpośrednie informacje od użytkowników, by nadal usprawniać ich doświadczenie w Chinach. Microsoft nie może się już doczekać, kiedy zobaczy Xiaomi oferującego Windows 10 swoim klientom. Cieszymy się również na feedback, który otrzymamy od jego społeczności.

Xiaomi to wiodący producent telefonów w Chinach, który aktualnie przymierza się do globalnej ekspansji. Cieszymy się z tego chińskiego partnerstwa i wspólnego zbierania informacji zwrotnych na temat doświadczeń chińskich użytkowników z systemem Windows 10, które przyczynią się do wspólnego tworzenia produktów i usług w obrębie platformy.

Dostępność zostanie ogłoszona w najbliższych miesiącach."

Xiaomi i ZTE to nie jedyni producenci smartfonów z Androidem, którzy rozważają współpracę z Windows 10. Pierwszym nieoficjalnie zapowiedzianym urządzeniem, mającym łączyć oba te systemy, była Wei Yan Sofia, z kolei w zeszłym roku HTC wydał niemal idealną kopię swojego flagowego One, tym razem opartą o Windows Phone 8.1.

Krzysztof Sulikowski
20 marca 2015, 20:05
3 089
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
20 marca 2015, 20:05
3 089
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.