Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nokia coraz bardziej zainteresowana Androidem...

Nokia coraz bardziej zainteresowana Androidem

Jeszcze parę miesięcy temu patrzyliśmy z niedowierzaniem, jak Nokia - dotychczas w prosperującym związku z Windows Phone - zabiera się za Androida. Teraz dział usług i urządzeń Nokii, już jako część Microsoftu, nie tylko rozwija nowe funkcjonalności w Androidzie, ale przygotowuje się do wypuszczenia na rynek kolejnego smartfona z serii X.

Wielki, zielony zegar na blogu Nokia Conversations odmierza czas do poniedziałkowego wydarzenia, którym najprawdopodobniej okaże się prezentacja Nokii X2. Po tym, jak dział Nokii został przejęty przez Microsoft, sytuacja może wydawać się niecodzienna. Gigant nie porzucił jednak niskobudżetowej linii smartfonów z Androidem, a rozwija ją nadal. Przedwczoraj Finowie zaprezentowali nową funkcjonalność - dynamiczny zamiennik ekranu głównego dla Androida.

Nokia X, źródło: engadget.com

Z Launcher - bo tak nazywa się nowa aplikacja, pozostająca w fazie alpha - ma zapewnić użytkownikom Androida najszybszy dostęp do informacji i aplikacji. Jej interfejs został skonstruowany tak, by na ekranie głównym wyświetlały się najczęściej używane aplikacje. Oprócz tego Z Launcher dynamicznie odświeża kontakty i często odwiedzane witryny internetowe, które również w sposób dynamiczny trafiają na ekran główny. Jak tłumaczy Nokia, "Z Launcher został zoptymalizowany do pracy z popularnymi urządzeniami, wliczając w to Nexus 5, Galaxy S5, S4, S3, Moto X, HTC One i Sony Xperia Z1."

Jak się okazuje, Nokia X nie była jednorazową przygodą z konkurencyjnym systemem. Finowie, działający już wprawdzie pod skrzydłami Redmond, robią teraz to, co jeszcze w ubiegłym roku byłoby niewiarygodne. Wydaje się, że stanowi to jednak wspólny interes nie tylko Nokii, która interesowała się Androidem już dużo wcześniej, ale i Microsoftu. Nowy CEO firmy, Satya Nadella, nie chce zamykać się w jednym ekosystemie i jednym typie urządzeń. Czas pokaże, czy strategia multiplatformowości okaże się dla obu gigantów owocna.

Krzysztof Sulikowski
20 czerwca 2014, 21:23
1 589
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
20 czerwca 2014, 21:23
1 589
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.