Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Wkrótce może zabraknąć urządzeń z Windows 7

Wkrótce może zabraknąć urządzeń z Windows 7

Jeśli zamierzacie kupić nowy komputer z preinstalowanym Windows 7, powinniście się pospieszyć. Microsoft zaktualizował stronę z podanymi cyklami dystrybucji swoich systemów. Windows 7 w wersjach Home Basic, Premium i Ultimate będzie instalowany na nowych jednostkach tylko do 31 października tego roku.

Dotychczas strona z cyklami życia systemów Microsoftu zawierała jedynie główne edycje systemu, bez wyszczególniania ich konkretnych wersji. Ostatnia zmiana oddziela konsumenckie wersje Windows 7 od edycji Professional, dedykowanej klientom biznesowym. Tak czy inaczej od kilku miesięcy Windows 7 można kupić jedynie w wersji OEM. Sprzedaż edycji pudełkowych zakończono 31 października zeszłego roku - pozostał już tylko obieg wtórny.

Cykl poszczególnych edycji

Microsoft nie podał jeszcze daty końca sprzedaży Windows 7 Proffesional, jednak informacja ta ma zostać opublikowana z minimalnie rocznym wyprzedzeniem. Jest bardzo prawdopodobne, że Microsoft da klientom biznesowym trochę więcej czasu, by ułatwić im przejście z Windowsa XP na nowszy system.

Nawet pomimo tego, że Microsoft chce jak najszybciej zakończyć sprzedaż Windowsa 7, zainteresowanie komputerami z tym właśnie systemem wcale nie maleje. HP niedawno ruszył z małą kampanią, oferującą wyprzedaż laptopów z dostępnym Windowsem 7 "na żądanie". Gigant z Redmond z jednej strony odcina się od Windowsa XP, z drugiej zaś propaguje Windows 8. Tymczasem siódma edycja okienek nadal zajmuje wiodącą pozycję wśród systemów.

Krzysztof Sulikowski
15 lutego 2014, 17:12
5 063
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
15 lutego 2014, 17:12
5 063
OdsłonyKomentarze

Miałem zainstalowane na komputerze wszystkie wersie I tylko XP I Windows 7 Ultimate działaja wysmielicie reszta to próba wciskania ludziom ubarwionego szajsu co tu się oszukiwac Miejmy nadzieje ze Windows 9 zmieni ta sytłacje inaczej Microsoft pójdzie z torbami Ludzie nie sa tacy głupi jak sadza ludzie z Marketingu
fan windowsów , 13 kwietnia 2014, 19:53

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.