Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nokia z Androidem to Nokia X?

Nokia z Androidem to Nokia X?

Przez ostatni miesiąc naszą ciekawość podsycały coraz to nowe doniesienia o pracach Nokii nad smartfonem z systemem Android. O projekcie "Normandy" pisaliśmy już wielokrotnie. Teraz znamy finalną nazwę nowego modelu - Nokia X.

Evleaks opublikował wiele przecieków, dotyczących (coraz mniej) tajemniczego smartfonu Nokii. Tym razem na jego Twitterze pojawił się kolejny wpis: "Project Normandy = Nokia X". Może to oznaczać, że fiński producent nie zaprzestał prac nad smartfonem, a spekulacje ustępują miejsca rzeczywistości. Jakby tego było mało, zaproszenie na konferencję prasową Nokii w ramach Mobile World Congress zostało napisane na zielonym, "liściastym" tle, a hasłem przewodnim jest "Spotkajmy się pod drzewem". Na jednym z wyciekłych wcześniej renderów widzimy bardzo podobną tapetę na ekranie. Czyżby fiński producent puszczał oczko do ciekawskich?

Nokia X

24 lutego Nokia zamierza zaprezentować swoje najnowsze osiągnięcia. Wśród nich znajdą się najprawdopodobniej modele Lumia 1525, Lumia 1520V i Lumia 1820, oparte na Windows Phone 8. Nokia X, jako raczej niskobudżetowy smartfon ze zmodyfikowaną wersją Androida na pokładzie, wyróżnia się w tym zestawieniu. Dotychczas seria Lumia zaskakiwała coraz lepszymi osiągami, a Nokia ściśle współpracowała z Microsoftem. Nie wiadomo, czy Finowie zdążą z premierą Nokii X przed ostatecznym wejściem w szeregi Microsoftu - po połączeniu sił Nokia zobowiąże się do niewypuszczania swoich własnych smartfonów przez co najmniej dwa lata.

Jak widzimy, sprawy przybierały szybszy obrót. Konferencja Nokii już za miesiąc, ale z pewnością w międzyczasie pojawią się jeszcze nowe doniesienia, o których będziemy informować na bieżąco!

Krzysztof Sulikowski
24 stycznia 2014, 23:11
2 205
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
24 stycznia 2014, 23:11
2 205
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.