Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nokia Normandy - czyli jak z Androida zrobić ...

Nokia Normandy - czyli jak z Androida zrobić Windows Phone

Pogłoski o pracach Nokii nad smartfonem z Androidem krążą po sieci od kilku miesięcy. W międzyczasie wypływały kolejne zdjęcia, zdradzające coraz więcej szczegółów na temat projektu Normandy. Tym razem przyjrzymy się interfejsowi nowej Nokii, który do złudzenia przypomina Windows Phone...

Na pierwszy rzut oka widać, że Normandy czerpie pełnymi garściami z Modern UI. Umieszczone przez Evleaks zrzuty ekranu pokazują interfejs, którego kafelki i schematy kolorów są identyczne jak w przypadku Windows Phone 8 w modelach Lumii. Na ekranie widzimy skróty do aplikacji Skype, Twitter, Vine, Facebook czy BBM, a ich ikony również wydają się znajome. Nie inaczej sytuacja prezentuje się na ekranie powiadomień, połączeń i ostatnio otwartych aplikacji. Z racji, że urządzenie miałoby działać na zmodyfikowanej wersji Androida, nie jest zaskoczeniem, że Nokia planuje wprowadzić jak najwięcej własnych rozwiązań do systemu, w tym np. nawigację Here.

Interfejs Normandy

W sieci pojawiła się także prawdopodobna specyfikacja techniczna nowego smartfonu Nokii. Jak donosi The Verge, Normandy wyposażony miałby być w 4-calowy ekran, procesor Qualcomm S4, aparat z matrycą 3 megapikseli, pamięć wewnętrzną o pojemności 4GB oraz 512MB pamięci RAM. Urządzenie miałoby posiadać także slot kart MicroSD oraz wsparcie dla Dual-SIM.

Rzut oka na obudowę

Pomimo, że Normandy miałaby stać się budżetowym modelem Nokii, smartfon - zarówno jeśli chodzi o oprogramowanie, jak i osiągi techniczne - nie odbiega znacząco od standardów, wytyczonych przez serię Lumia. Podczas gdy pojawia się coraz więcej zdjęć, ukazujących prawdopodobnie ukończony już smartfon, możemy spodziewać się konkretnych wieści jeszcze przed Mobile World Congress, który odbędzie się pod koniec lutego. Tymczasem lada dzień ma dojść do ostatecznego przejęcia mobilnych oddziałów Nokii przez Microsoft, dlatego przyszłość Normandy nie jest jasna. Smartfon może okazać się ostatnim produktem Nokii, jaką znaliśmy do tej pory.

Krzysztof Sulikowski
17 stycznia 2014, 20:20
3 267
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
17 stycznia 2014, 20:20
3 267
OdsłonyKomentarze

512RAM to chyba jakis żart, 1GB nie powinno zwiększyć znacząco ceny telefonu
krm, 18 stycznia 2014, 23:34

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.