Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowy wygląd CentrumXP.pl!

Nowy wygląd CentrumXP.pl!

Ponad tydzień temu rozpoczęliśmy testy nowego layoutu CentrumXP.pl. W tym momencie można zobaczyć go w dziale Aktualności oraz wszystkich działach z artykułami (np. Windows 8). W najbliższych tygodniach zmieniona zostanie strona główna, działy z plikami oraz reszta witryny. Nowa odsłona portalu wykonana jest zgodnie ze standardem HTML5, wykorzystujemy w niej takie elementy jak grafikę SVG, czy Canvas, aby pokazać możliwości najnowszej odsłony Internet Explorer, która to w wersji 9. jest już w stanie poradzić sobie z elementami, z którymi do tej pory radziły sobie tylko konkurencyjne przeglądarki. Jest to już czwarta szata graficzna którą w swojej historii otrzymuje CentrumXP.pl i tak jak w przypadku poprzednich inspiracją przy jej tworzeniu był wygląd najnowszych produktów Microsoft, głównie Windows 8.

W ciągu tygodnia otrzymaliśmy kilkadziesiąt opinii od użytkowników, za które jesteśmy bardzo wdzięczni i dziękujemy! Dzięki nim udało się już poprawić kilka błędów w działaniu nowego layoutu. Ponieważ zdarzały się głosy, że w niektórych przypadkach pojawiają się problemy z płynnością przewijania strony, dodaliśmy możliwość wyłączenia animowanego tło, które to może być źródłem tego problemu. Link do wyłączania efektu dostępny jest w stopce na dole każdej ze stron CentrumXP.pl, w której zaimplementowany jest już nowy wygląd.

W dalszym ciągu czekamy na opinie, uwagi oraz sugestie dzięki którym będziemy mogli dalej ulepszać CentrumXP.pl! Można je wpisywać w komentarzach pod tym newsem lub wysyłać na adres e-mail: info@GrupaCentrumXP.pl.

Jakub Hryciuk
8 marca 2012, 12:38
4 649
Odsłony
Jakub Hryciuk
8 marca 2012, 12:38
4 649
Odsłony



Komentarze

zmiana na gorsze, nie zoptymizowany kod powoduje ze przegladarka przestaje plynnie przewijac strone i gwaltownie wzrasta zapotrzebowanie na moc procka testowane na wydajnych maszynach i nie widac poprawy... a na slabszych kompletny brak komfortu na tej stronie, wiec pozegnam was do momentu az cos z tym nie zrobicie
Przemas, 8 marca 2012, 20:58
Właśnie zrobiliśmy, można to wyłączyć całkowicie. Piszę o tym w newsie.
Kuba, 8 marca 2012, 21:58
Co to za maszyny wydajne, że przestaje płynnie przewijać? Testowałem także na 5-letnim laptopie, na FF10 oraz IE9 i idzie wystarczająco płynnie :)
Mateusz Miciński, 8 marca 2012, 22:16
http://validator.w3.org/check?verbose=1&uri=http%3A//www.centrumxp.pl/Aktualnosci/5635%2CNowy_wyglad_CentrumXPpl.aspx&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&ss=1&group=0&verbose=1&user-agent=W3C_Validator%2F1.606 Parę rzeczy do poprawy jeszcze jest do poprawy...
IXI, 9 marca 2012, 16:06
Widac ze pracujecie nad strona bo jest mala zmiana na lepsze, tekst przy przewijaniu juz nie sprawia wrazenia przycinania... Bez efektow mniej obciaza procek, ale nadal... a podobno html5 mial byc tak ladnie zoptymalizowany...
Przemas, 9 marca 2012, 21:00
Mój laptop z AMD TURION x2 1,8 GHz ledwo zipie przy przewijaniu stron. Heheeh... strona centrumxp.pl ma większe wymagania niż nie które gry :) :)
pRZEMEK, 10 marca 2012, 14:49
Po wyłączeniu efektów strona działa szybciej...
pRZEMEK, 10 marca 2012, 14:55
@IXI: teraz - http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.centrumxp.pl%2FAktualnosci%2F5635%2CNowy_wyglad_CentrumXPpl.aspx&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&group=0 :)
Kuba, 10 marca 2012, 16:54
Może i HTML5 spełnia ale ogólnie rzecz ujmując wygląd z tym bocznym brakiem przewijania jest do dupy! A lubiłem tę stronę bardzo i chyba to jest początek końca moich wizyt.
gość, 10 marca 2012, 21:43
Jakim bocznym brakiem przewijania? Co msz na myśli ?
Kuba, 10 marca 2012, 23:28
Przewija się płynnie, ale mimo wszystko wolę stary wygląd.
Szymon, 11 marca 2012, 00:20
Uważam, że zmiany idą w dobrym kierunku, ale jest jeszcze sporo do zrobienia. Według mnie pasek u góry, który nie ulega przewijaniu nie powinien być dużo szerszy od centymetra i komentarze nie powinny być kursywą, bo utrudnia to trochę czytanie. Jestem za tym, by boczny pasek się zatrzymywał, ale wydaje mi się, że mógłby być ciut węższy.
kam193, 11 marca 2012, 14:52
Przy dużym monitorze te paski u góry są OK, ale rzeczywiście, przy mniejszej rozdzielczości mogą zajmować zbyt dużo miejsca. Co do komentarzy – racja, co do obecnych komentarzy. Co do przyszłych – wprowadzimy komentarze powiązane z Facebookiem, coś takiego jest np. na: http://natemat.pl/ . Jak wam się to podoba?
Kuba, 11 marca 2012, 16:00
Osobiście nie lubię facebookowych komentarzy - są dziwne i niewygodne. Ale przy obecnych komentarzach, gdy jest się zalogowanym to mogłoby zapamiętywać nick (np. korzystając z forumowego), bo obecnie za każdym razem chce ode mnie autora, choć się zalogowałem.
kam193, 11 marca 2012, 19:27
Opcja wyłączenia efektów została zresetowana, tzn wszyscy mają je znowu włączone, ale dla przeglądarek innych niż IE9 teraz te motylki w tle się już nie przesuwają w ogóle, więc nie będzie chyba potrzeba ponownie używać wyłącznika efektów :) W IE9 działa to OK, w innych przeglądarkach, faktycznie, przesuwanie nie jest płynne i mogło to denerwować.
Kuba, 12 marca 2012, 23:44
Te kafelki z Metro wyglądają na stronie beznadziejnie. Czy uważacie że nikt nie jest w stanie trafić kursorem w tekst żeby przenieść się do właściwego działu lub tematu, tylko zaraz musi mieć do dyspozycji 1/4 czy 1/8 ekranu żeby tam umieścić kursor? Uważacie że użytkownicy Was odwiedzający to debile? Bez zdolności manualnych?
spider40, 13 marca 2012, 07:54
Absolutnie nie mamy użytkwników za debili! Kafelki mają imitować interfejs Windows 8.
Kuba, 13 marca 2012, 13:17
Jakie animowane tło? Urzywam IE10 i Opery 12a i nic takiego nie widze.
JA, 14 marca 2012, 04:14
8 podzieli los Visty...
BioComp, 14 marca 2012, 06:16
Pod opera nie ma, a pod IE10 powinno być, ale sprawdzę to jescze. Animacja to trochę za dużo powiedziane, chodzi o przesuwające się z różną prędkością motylki z tła w czasie przewijania strony.
Kuba, 14 marca 2012, 12:41