Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Pierwsze urodziny Windowsa 7

Pierwsze urodziny Windowsa 7

Najnowszy system operacyjny Microsoftu obchodzi dzisiaj swoje pierwsze urodziny. Windows 7, bo o nim mowa, pomimo porażki jaką odniosła Vista okazał się „strzałem w dziesiątkę” – w ciągu zaledwie 12 miesięcy sprzedano ponad 240 mln licencji na ten produkt i okazał się on najlepiej sprzedającym systemem operacyjnym w historii.

Windows 7 zadebiutował na rynku dokładnie rok temu, tj. 22 października 2009 roku. Od samego początku cieszył się on dużym zainteresowaniem, otrzymując wiele pozytywnych recenzji zarówno ze strony klientów indywidualnych, jak również przedsiębiorstw i mediów. Na pierwszy sukces siódemki nie trzeba było czekać długo. W dwa tygodnie po premierze produkt Microsoftu przewyższył udział rynkowy Snow Leoparda od Apple. Nieco później, w lutym br., koncern miał kolejny powód do świętowania, kiedy to Windows 7 osiągnął 10% udziału w globalnym rynku systemów operacyjnych.

Według danych podanych przez Microsoft, Windows 7 doskonale radzi sobie również na tle swoich poprzedników. Porównując wyniki sprzedaży w 4 miesiące po premierze, Windows 7 (90 milionów sprzedanych licencji) dosłownie „miażdży” zarówno Windowsa Viste (40 milionów), jak również Windowsa XP (20 milionów). Z kolei najświeższe informacje Microsoftu mówią, że siódemka instalowana jest na 93% nowych komputerów, posiada 17% udziału rynkowego i firma sprzedała jak dotąd 240 milionów licencji. Koncern przewiduje, że do końca roku liczba zakupionych sztuk Windowsa 7 przekroczy 300 milionów.

Do pełnego sukcesu Windowsa 7 brakuje nadal dobrych wyników z segmentu rynkowego jakim są przedsiębiorstwa. Wiele z nich zapowiedziało migrację do najnowszej wersji systemu dopiero po wydaniu pierwszego Service Packa, którego spodziewać się można prawdopodobnie w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Bartłomiej Wojas
22 października 2010, 00:30
4 209
Odsłony
Bartłomiej Wojas
22 października 2010, 00:30
4 209
OdsłonyKomentarze

Windows 7 sto lat!!! ;-)
Rafakoo, 22 października 2010, 00:39
Ciekawią mnie wyniki jakie siódemka osiągnie po wydaniu SP1. Wbrew pozorom nie tylko przedsiębiorstwa czekają na wydanie tego dodatku.
M4G1K, 22 października 2010, 00:49
Windows 7 jest naprawdę udanym produktem. Do momentu wydania 7 rozważałem migracje na Linuksa, ale jak poużywałem bety to stwierdziłem, że to jest system dla mnie.
Parasite, 22 października 2010, 09:21
Moim zdaniem, oprócz oczywiście dobrego działania Windows 7 do sukcesu przyczynia się coraz większa świadomość społeczna. Coraz więcej ludzi kupuje legalny soft, a ceny OS Microsoftu znormalniały do tego stopnia, że przeciętny Kowalski może sobie pozwolić na taki wydatek.
Viking, 22 października 2010, 20:47
Pora zainstalować...z niezbędnymi poprawkami
radko11, 23 października 2010, 00:25
Viking - nie może sobie pozwolić
Przeciętny Kowalski, 24 października 2010, 23:54
No i muszę się przychylić do pochlebnej opinii. Win7 to udany system. Udany na miarę wcześniejszego XP, a może nawet bardziej. Viking, masz oczywiście rację, ale tylko częściowo. Zwracam uwagę, że ceny Windowsa XP i Visty były dokładnie takie same. To nie w cenach rzecz, chociaż zgadzam się, że zmienia się świadomość społeczna i ludzie zaczynają rozumieć, że po prostu warto zapłacić i być legalnym użytkownikiem.
Kwik, 25 października 2010, 17:57
Windows 7 zasłużył na swój sukces :) To bardzo dopracowany system, będący godnym następcą XP. Miejmy nadzieje, że Win 8 nie okaże się tylko takim niewypałem jak Vista :/
Lolek, 26 października 2010, 14:20

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.