Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Rekordowy Windows 7

Rekordowy Windows 7

Ponad 60 mln licencji Windowsa 7 sprzedał Microsoft. W ostatnim kwartale 2009 roku kalendarzowego firma zanotowała rekordowy obrót (najwyższy w historii) na poziomie 19,02 miliarda dolarów. Microsoft podał do wiadomości, że Windows 7 stał się najszybciej sprzedającym systemem operacyjnym w historii branży komputerowej.

Od 22 października, czyli premiery wspomnianego OS-a, do klientów trafiło już ponad sześćdziesiąt milionów licencji, co – jak podaje na swoim blogu Jacek Murawski, dyrektor generalny Microsoft Polska - zaowocowało 28% wzrostem obrotów rok do roku w obszarze Windows i Windows Live. “To jest rekordowy kwartał dla Windowsa” – powiedział Kevin Turner, CEO Microsoftu i dodał: Jesteśmy podeskcytowani przyjęciem Windowsa 7 przez klientów.”

Nic dziwnego, wszak w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2010, który zakończył się 31 grudnia 2009, firma zanotowała rekordowy obrót (najwyższy w historii) w wysokości 19,02 miliarda dolarów (wzrost o 14 procent w porównaniu do analogicznego okresu z poprzedniego roku). Warto dodać, że w tej kwocie znajduje się 1,7 mld dolarów z przedpremierowych zamówień na Windows 7.

Z informacji opublikowanych przez Netmarketshare.com wynika, że Windows 7 znajduje się na dyskach twardych 7,5 procenta wszystkich komputerów. Oczywiście jeszcze długo nie zagrozi pozycji Windowsa XP (66,3 procent), lecz już wyprzedził wszystkie wersje Mac OS-a.

Adam Stępień
3 lutego 2010, 22:04
4 565
Odsłony
Adam Stępień
3 lutego 2010, 22:04
4 565
Odsłony



Komentarze

mam kopie tego systemu bo mi ja na chama wcisneli do laptopa tak jak do 95% komputerow
tomas373, 7 lutego 2010, 15:33
Chrzanisz Tomciu. Opowiedz jeszcze bajeczkę, jak to zainstalowałbyś wspaniałego, bezproblemowego pingwinka, gdybyś miał wybór. Albo wybrał laptopa z pingwinkiem. Trudno, żeby Microsoft do nowych produktów wsadzał stare wersje systemu operacyjnego. A co - wolałbyś kupić laptopa z Vistą? Albo fantastycznym, ale leciwym XP? Bo ja na pewno bym wybrał lapka z Win7. A tak swoją drogą to wyprzedzenie wszystkich wersji Mac OS-a to chyba nie jest szczególne osiągnięcie rynkowe? I martwi mnie poziom językowy portalu - spada na łeb i szyję. "w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2010, który zakończył się 31 grudnia 2009" - no po prostu gratuluję...
Bydlak, 8 lutego 2010, 01:26
@tomas373 "bo mi ja na chama wcisneli do laptopa tak jak do 95% komputerow" - było choć odrobinę pomyśleć i wybrać produkt bez tego OS co nie chciałeś - napisałeś że całe 5% nie ma siódemki zatem było w czym wybierać zamiast teraz się żalić jak mały dzidziuś
ioly, 8 lutego 2010, 08:23
Przygodę z komputerem za czaołem od Windows 89 a gdy zainstalowałem XP to  sadziłem że już nie ma leprzego systemu operacyjnego. Od czterech miesięcy mam  system Windows7 i gdy sie zapoznałem z możliwością tego programu mogę powiedziec  że to NAJLEPRZY SYSTEM OPERACYJNY jaki jest na rynku komputerowym.
kotomysz, 9 lutego 2010, 04:28
 "w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2010, który zakończył się 31 grudnia 2009" Jak czegoś Ty nie wiesz, to nie znaczy zaraz, że to nie istnieje.Jak byś poczytał o ich roku finansowym, to byś sie nie dziwił. W Microsofcie wlasnie tak jest.
Sam, 9 lutego 2010, 23:45
Ja to nierozumny jestem ale 19,02mld $ / 60mln to daje około =317$. Drogi ten jakiś windows 7 na alegro profesional kosztuje około 600zł PLN co przy kursie około 3 zł daje 200$ to jakiś BUG czy nie umiem liczyć.
nic, 15 lutego 2010, 19:28
pierwszy godny następca XP :)
Pit, 12 kwietnia 2010, 00:09