Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Zostań Bogiem w Windows 7

Zostań Bogiem w Windows 7

W Internecie pojawił się sposób na dostęp do wszystkich ważnych opcji Panelu Sterowania z poziomiu jednego okna. Sztuczkę okrzyknięto mianem Boskiego Trybu (ang. God Mode), choć jej efekt zawęża się de facto jedynie do scenatralizowania wielu przydatnych funkcji w jednym katalogu.

Aby skorzystać z tego specjalnego trybu w Windows 7, należy w dowolnej lokalizacji na dysku twardym utworzyć folder i nazwać go
GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}. Po zatwierdzeniu nazwy folder od razu zmieni ikonę i pozwoli na dostosowania kilkudziesięciu parametrów systemowych, które zostały podzielone wg kategorii.

Zostań Bogiem w Windows 7

Okazuje się, że trick działa także w systemie Windows Vista, ale wyłącznie 32-bitowym. W przypadku 64-bitowego wydania mogą wystąpić problemy.

Adam Stępień
5 stycznia 2010, 23:09
20 554
Odsłony
Adam Stępień
5 stycznia 2010, 23:09
20 554
Odsłony



Komentarze

W wersji 32-bitowej Windows Vista czasami też się pojawia błąd. Owy błąd powoduje "wysypanie się" powłoki explorer.exe. Sprawdzone na 2 maszynach z 32-bitową wersją Windows Vista Business.
HEMik, 5 stycznia 2010, 23:49
Owy folder to nic innego jak zakodowana pod ciągiem znaków "formuła" tworząca folder szybkiego wyszukiwania, w której zawarte są wszystkie ustawienia. Aha, i nie musi on mieć nazwy GodMode - nie wiem skąd ten pomysł....
sloumen, 6 stycznia 2010, 10:41
Bez komentarza!!!
Robert, 6 stycznia 2010, 15:25
Może się przydać..
StH, 7 stycznia 2010, 20:24
Niezły patent, choć przecież funkcja wyszukiwania Windows 7 pozwala na błyskawiczne dotarcie do poszukiwanej opcji
Chronos, 10 stycznia 2010, 01:21
Żeby być Bogiem to jeszcze nie to ;)
Pietras, 10 stycznia 2010, 10:59
Do boga się nie porównujcie...............proszę proszę, to po co Ci synu komputer, przecież bóg go nie stworzył a korzystasz. Znowu ta religia, a znasz przynajmniej biblię mądralo, przecież tam pisze jak byk żebyś nie jadał wieprzowiny, żebyś nie zabijał - nawet zwierzęcia (jest tam kogo masz nie zabijać?), więc zbieraj owoce w lesie.  Chrystus był obrońcą biedaków, a kim są Twoi kapłani?, a poza tym znasz historię?
zigy, 10 stycznia 2010, 14:52
! jeat PROBLEM: utworzyłem ten folder (pod Vistą 64bit) i straciłem wszystkie ikony i pasek, jest niebieski pulpit i myszka - nie mam dostę do systemu - POMOZCIE
jan, 10 stycznia 2010, 15:32
Z poziomu wiersza poleceń usuń ten folder, powinno pomóc.
Tacix, 10 stycznia 2010, 19:00
Tacix = POMOGŁO = dziękuję i pozdrawiam Jan
jan do Tacix, 10 stycznia 2010, 22:32
Działa pd Vistą. Pozdrawiam.
Zbyszek, 10 stycznia 2010, 22:40
Całkiem to fajne. Mniej klikania żeby zrobić standardowe akcje.
majdyk, 11 stycznia 2010, 08:48
:) GEHEHE co to ma być. Lamersteo dla dzieci z logi Windows? Toz to nic innego jak podstawowe funcke dostepne od reki dla każdego - po kilku kliknięciach. Po co one mają być dostepne dla innych (zwykłych userów) ktoro i tak z tego nei będa korzystać a jak skorzystają to klikna kilka razy a nie raz jak umozliwia ten przereklamowany god mode
Marucins, 12 stycznia 2010, 00:21
A ja wiem gdzie można znaleźć kody na ten tryb God Mode ;) http://pclab.pl/news40498.html
Adamus, 12 stycznia 2010, 14:49
Nie wiem kto pisze te "rewelacje", ale powinien się zastanowić, zanim coś napisze. Tak jak pisał ktoś wyżej.. "god_mode" może i wysypuje powłokę. Dla x64 robi się to tak: explorer.exe shell:::{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} A w razie problemów, usuwa (z wiersza poleceń) tak: RmDir “Master Control.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}” Aha i jeszcze to: WARNING! Make sure you have an second user set up that you can switch to on  system x64 because WHEN (not if) it screws up your installation, you’re going to have to switch over to the other user and find that folder and delete it PERMANENTLY (not to the recycle bin). Get that folder OFF your machine. The warning comes for those who create the said folder on the Desktop. I would not create that folder on the Desktop or you’re Desktop will go into a loop that it wont recover from unless you CTRL-ALT-DEL and switch users and then delete that folder.
eMcE, 19 stycznia 2010, 11:24
Eeee juz sie podjarałem bo myślałem ze bede mogł wkoncu podpiąc swoją starą kierownice pod gameport w karcie dzwiekowej i dodać ją przez jakiś kreator urządzeń bo coś takiego tam zauważyłem a to tylko jakiś dziadoski help... Zlikwidowali game controler w panelu a w diveces da sie dodać tylko takie urządzenia które same wymuszają instalacje a gameport taki nie jest!
Maccc, 20 stycznia 2010, 14:49
Zigy,to jest portal komputerowy,a nie kościelny. Jak ja nie lubie fanatyków.
natan, 12 lutego 2010, 09:16
Natan: Zigy akurat nie jest fanatykiem, a raczej wprost przeciwnie. A że niektórzy czytają na głos Pismo a robią co innego, to tak jest. Ale zostawmy to. Natomiast ja akurat podaną przy tym wątku "formułą" sie nie zjmuje, bo mam na razie do rozgryzienia inne problemy komputerowe o których chetnie na tym portalu czytam.
wela43, 14 lutego 2010, 17:21
@zigy, zanim cokolwiek napiszesz do jakiejkolwiek duszyczki na byle jakim portalu naucz sie gralatyki i ortografii [interpunkcje sobie darujmy"> bo widac medrcem to jestes ale wyslowic sie nie potrafisz ;">