Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 7 nie obsłuży dużych dysków?

Windows 7 nie obsłuży dużych dysków?

Obsłuży, ale może mieć pewne problemy z ich ponownym uruchomieniem po wyjściu ze stanu uśpienia bądź hibernacji.

Jeżeli jesteśmy posiadaczami dysku SATA o pojemności 1 terabajta i większej, na komputerze mamy zainstalowany Windows 7 bądź Windows Server 2008 R2, a także napotkaliśmy się na jeden z błędów STOP: 0x0000007A, 0x00000077 lub 0x000000F4, to koniecznie zainstalujmy aktualizację, której opis i odnośnik do pobrania znajdziemy na stronie Bazy Wiedzy Microsoftu KB977178.

Problem polega na tym, iż dyski o większej pojemności potrzebują ponad 10 sekund na powrócenie do pracy, natomiast sterownik kontrolera dysku zaimplementowany w Windows 7 ogranicza ten czas jedynie do 10 sekund i jeżeli w tym czasie dysk nie zgłosi gotowości, pojawia się jeden z opisanych błędów STOP.

Mateusz Miciński
29 grudnia 2009, 22:39
5 819
Odsłony
Mateusz Miciński
29 grudnia 2009, 22:39
5 819
OdsłonyKomentarze

<h1>Jak zmusić sprzdawcę/producenta, aby sprzedał mi komputer bez Windows, ew. jak zwrócić system i odzyskać pieniądze za niego Zamierzam niedługo kupić nowy komputer Moje pytanie dotyczy komputerów głownie markowych i notebooków, które są sprzedawane z (obowiązkowym) Windows. Nie chcę płacić 2 razy za system. Natomiast umowa licencyjna dla wersji OEM jasno mówi, jeśli nie zgadzam się z jej postanowieniami, to mogę oprogramowanie zwrócić. Wiem że ktoś (chyba) z Nowej Zelandii wytoczył proces (nie wiem czy producentowi czy Microsoftowi) i sąd nakazał zwrócić mu koszt licencji w zamian za zwrot Windows. Proszę o odpowiedź osoby z pojęciem informatycznym i/lub prawnym. Poniżej cytat z licencji Windows XP PRO OEM (inne wersje Windows mają podobną licencję) "JEŚLI LICENCJOBIORCA NIE ZGADZA SIĘ PRZESTRZEGAĆ POSTANOWIEŃ NINIEJSZEJ UMOWY LICENCYJNEJ, NIE MA PRAWA DO UŻYWANIA ANI KOPIOWANIA OPROGRAMOWANIA I POWINIEN NIEZWŁOCZNIE SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z PRODUCENTEM W SPRAWIE INSTRUKCJI DOTYCZĄCYCH ZWROTU NIEUŻYWANEGO PRODUKTU(ÓW) W ZAMIAN ZA ZWROT ZAPŁACONEJ KWOTY, ZGODNIE Z ZASADAMI USTALONYMI PRZEZ PRODUCENTA." P.S. Ile może kosztować system wciskany przez producenta? Znam tylko cenę XP w Netbookach (specjalnie obniżona do 15$, aby nie podnosić ceny tych tanich komputerków)
wroc, 31 grudnia 2009, 19:02
W jakim sklepie ty kupujesz ? :| Wszędzie gdzie ja kupuje to mam wybór, z systemem czy bez.
Artur, 31 grudnia 2009, 21:31
i przy okazji zakosili mozliwosc wyswietlania filmikow jako tapety,program pocztowy i inne ciekawe rzeczy,ciekawe co MS zakosi w win8
zbyszek, 4 stycznia 2010, 13:23
ja kupilem kompa z linuxem i to o wiele taniej niz z windowsem i bez zbednego oprogramowania dodatkowego ktore defakto do niczego nie sluzy.tak robili moi znajomi jak i ja,i w kazdej chwili moge zmienic system na inny w tym na windowsa ktorego kupilem do starszego kompa lub zmienic na innego linuxa.komputery z linuxami sa tansze.
mirek, 4 stycznia 2010, 13:29

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.