Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Opera Software i Mozilla nie są zadowolone z ...

Opera Software i Mozilla nie są zadowolone z menu wyboru przeglądarki

Windows 7 wydany. Wiemy już, iż ostatecznie spór pomiędzy Microsoftem i Komisją Europejską o przeglądarkę Internet Explorer został rozwiązany i co ważne w jaki sposób rozwiązany. Komisja Europejska zaakceptowała pomysł Microsoftu w myśl którego wraz z najnowszym systemem w ręce użytkowników trafia także menu wyboru domyślnej przeglądarki. Jednak jak się okazuje, konkurencję nie do końca satysfakcjonuje rozwiązanie zaproponowane przez Microsoft.

Jak donosi The New York Times, Hakon Wium Lie, CTO firmy Opera Software, podobnie jak reszta konkurencji domaga się, aby Microsoft nie miał żadnego wpływu na wybór domyślnej przeglądarki przez użytkownika. Przedstawiciele Opery domagają się, aby z ballotu zniknęły wszelakie loga firmowe Microsoftu. Ponadto żądają oni, aby po instalacji przeglądarki innej niż IE nie pojawiało się ostrzeżenie, które wyświetlane w momencie uruchamiania oprogramowania nie pochodzącego od Microsoftu. Menu wyboru przeglądarki nie przypadło również do gustu Mozilli, której nie podoba się alfabetycznie ulokowanie przeglądarek - stawiające produkt Apple'a na najlepszej pozycji. Lepszym rozwiązaniem zdaniem producenta Firefoksa byłoby rozmieszczenie losowe lub ze względu na udział w rynku.

Wydaje się, iż producenci alternatywnych dla IE przeglądarek zrobią wszystko, by ich produkty stały w ballocie na jak najlepszej pozycji, a inne jak najmniej rzucały się w oczy użytkownika. W grę wchodzić może znaczący wzrost udziałów w rynku za sprawą cieszącego się coraz większą popularnością Windowsa 7. Należy zaznaczyć, iż menu wyboru domyślnej przeglądarki może jeszcze ulec zmianie - KE planuje przeprowadzić w tej sprawie badania rynkowe. O głos poproszona zostanie również konkurencja Microsoftu.

Monika Karcz
5 listopada 2009, 22:54
3 301
Odsłony
Monika Karcz
5 listopada 2009, 22:54
3 301
OdsłonyKomentarze

A niech oni wszyscy spier...ją, jak im się nie podoba to niech napiszą swój system!
art, 6 listopada 2009, 09:01
@art Całkowicie się z tobą zgadzam
HEMik, 6 listopada 2009, 09:37
Po prostu to jest chore. Jakim prawem wpier.. się w cudzą pracę, jeszcze chcą tym rządzić i decydować co i jak ma być. Czy nie można po prostu standartowo IE i z własnej woli ściągnąć co innego?
StH, 6 listopada 2009, 15:22
Tym razem też jestem za M$, napisali swoj produkt i już, jakim prawem KTOŚ zabrania im w swoim produkcie umieszczać tego co chcą. Może M$ powinien jeszcze płacić innym twoórcom przeglądarek za to, że są na liście do wyboru. Zeby nie było, sam korzystam z FF jako głownej przeglądarkli, ale nie podoba mi się samo zachowanie tych firm i Komisji Europejskiej.
SnejX, 6 listopada 2009, 21:50
Dlatego nigdy nie zainstaluje już Opery ani Mozili nie będę używać pruduktów brudnych oszustów krętaczów i złodzieji bo się nimi brzydzę.
Igor, 6 listopada 2009, 23:56
Igor a tak z ciekawości, czego będziesz używał jeśli nie Mozilli i Opery?
ufo000000, 9 listopada 2009, 16:00
jak to czego? Chrome"a! ja mam i tak wszystkie przeglądarki, ale używam głównie Chrome"a, bo niewiele jej brakuje, a jest naprawdę lekka i szybka. pozdrawiam!
Basym, 10 listopada 2009, 01:49

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.