Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows kupiony za granicą - legalny czy nie?...

Windows kupiony za granicą - legalny czy nie?

Czy używanie w Polsce systemu Windows 7 pochodzącego z przedsprzedaży w innym kraju jest zgodne z prawem? Pytanie to coraz częściej gości w głowach Polaków, tym bardziej, że takie wersje są około 200 zł tańsze w stosunku do cen widniejących w polskich sklepach. Odpowiedzi udziela przedstawiciel Microsoft Polska.

Piotr Kaniowski z polskiego oddziału firmy Microsoft przyznaje, że "korzystanie z systemu Windows 7 zakupionego w innych krajach Unii Europejskiej jest legalne", niemniej przypomina, że "zmiana pakietu językowego na polski jest dostępna tylko w wersji Windows 7 Ultimate, przeznaczonej dla najbardziej zaawansowanych użytkowników".

Windows 7 można zakupić w sklepie sklep-ms.pl, który zajmuje się sprzedażą oprogramowania z polskiej dystrybucji produktów. Więcej informacji o Windows 7, w tym porównanie różnych wersji systemu i ich przegląd, znajduje się w dziale Windows 7 w Portalu CentrumXP.pl.

Adam Stępień
5 listopada 2009, 02:58
6 906
Odsłony
Adam Stępień
5 listopada 2009, 02:58
6 906
Odsłony



Komentarze

[size= small">Polska wersja Windows 7 jest tak sknocona, ze gorzej byc nie moze. Menu jest poltora razy szersze, az razi ta szerokosc, bo sa dlugie nazwy. Ikony na tapecie maja rozstaw duzy prostokatny a nie kwadratowy. [/size">

Czyli ustawienie dwoch pionow ikon na tapecie,  
to rozstaw az trzech pionow w wersji English. Lepiej kupic wersje english Ultimate, i po instalacji po sciagnieciu update Polish language,  
przestawic w Control Panel na edycje Polish.  
Po przestawieniu na Polska edycje,  
Windows 7 zachowuje te same rozstawienia co w English. Poslalem 8 sztuk Windows 7 Ultimate do Polski i wszystcy sa bardziej zadowoleni jak z czysto polskiej edycji.


Ted Palatine USA, 5 listopada 2009, 03:54
Przyznam, że jestem coraz bardziej zniechęcony polityką licencyjną MS. Sytuacja w któej firma myśłi tylko o własnych zyskach pomijając zupełnie wygldę użytkownikow, jest coraz bardzie wkurzająca. Jako użytkownika domowego już właściwie nic mnie trzyma przed przejściem na Linuksa...
czerw, 5 listopada 2009, 06:48
Czy inny kraj musi oznaczaj inny kraj UE? Rozumiem, że czytelnik pyta o różne inne kraje (np. USA) więc odpowiedź jest mocno niesatysfakcjonująca.
Marcin G., 5 listopada 2009, 08:42
Hallo Ted! Podeśli mi też z 2 sztuki. Po co mam tu przepłacać. Ile taki Ultimate OEM kosztuje w USA? Pozdro
Jozin, 5 listopada 2009, 11:32
Poszukajcie na e-bay można tam za 34 dolce kupić Windows 7 Ultimate ;)
tiger93, 5 listopada 2009, 15:13
Jozin 5. W mniejszych sklepach skladajacych komputery na zamowienia, Windows Full Ultimate OEM dostaniesz za darmo wraz z komputerem. Rowniez mozna u nich kupisz, juz w cenie od $50 do $75 dolarow.
Ted Palatine USA, 5 listopada 2009, 15:56
czerw 5. Nie rozumiem co Ty chcesz od Microsoftu?. Czy to wina Microsoftu, ze w Polsce wszystko kosztuje 2-3 razy drozej?. To moze obrazisz sie jeszcze na producentow samochodow, bo w Polsce maja ceny 2,5 razy wieksze jak w USA.
Ted Palatine USA, 5 listopada 2009, 16:03
Full Windows 7 Ultimate OEM. W najdrozszych sieciach sklepowych w USA. I tak jest tansza jak w Polsce. http://www.microcenter.com/search/search_results.phtml?sku_list=340422+340471    
Ted Palatine USA., 5 listopada 2009, 16:16
ech... :(((( że tez człowiek musi żyć w takim kraju jak Polska :( do dupy i tyle... nic dziwnego że piratów w PL nie brakuje :(((
lee99, 5 listopada 2009, 19:09
@czerw - Ja tę decyzje podjałem 8 lat temu jako doświadczony użytkownik systemu Windows (od Win95) i z perspektywy czasu przyznaję z pełną odpowiedzialnoscią że była to decyzja słuszna. Wtedy dla świeżego usera Linuksa początki były bardzo trudne. Od 5 lat siedzę na Debianie i nie mam zamiaru przesiadać się na inną dystrybucje. System jest jak ,,skała,, Tak stabilnego i niezawodnego systemu dawno nie widziałem a pracuję w branży IT. Raz zainstalowany i prawidłowo skonfigurowany działa nienagannie przez długie lata, lecz nie jest to dystrybucja dla początkujących. Teraz przesiadka na linuksa jest o wiele łatwiejsza. Dla nowicjuszy są bardzo przyjazne i proste dystrybucje. Na poczatek polecam Ci LinuxMint pochodzenia irlandzkiego. Jest to zmodyfikowane Ubuntu. Po instalacji masz już ,,wszyte,, niezbędne komponenty potrzebne do codziennego użytkowania takie jak: kodeki do obsługi różnych formatów multimedialnych w tym DVD, flash, java, czcionki MS, archiwizery i wiele innych. Twórcy starają się zapewnić działanie większości sprzętu komputerowego bez potrzeby doinstalowywania jakichkolwiek sterowników. Pozdrawiam.
Krysban, 6 listopada 2009, 14:01
Zastanawia mnie dlaczego na stronach portalu nie ma żadnych informacji o przedsprzedaży Windows 7 ULTIMATE BOX PL. Osoby które zakupiły w sklepie MS do dzisiaj nie otrzymały sustemu Windows 7 ULTIMATE BOX PL. Wypadało by coś napisać i wyjaśnić tak gigantyczne opóźnienie. Wziąść pieniądze to każdy może, ale wysłać to już problem ?!
ixi, 7 listopada 2009, 07:51
Gratulacje ! jesteśmy jednym z najniżej zarabiających krajów w unii europejskiej a za to mamy najdroższy Windows 7 !    a potem się dziwią ze ludziska piraty instalują ! Wybitnie przemyślana decyzja ! ten kto to wymyślił marnuje się na swoim stołku !
jacek, 7 listopada 2009, 07:54
jak możecie ludzi oszukiwać skoro koszt windows7jest o połowe tańszy na zachodzie ( Ultimate )  a dodatki językowe są za darmo 1-sza aktualizacja i mamy dowolny język .           pozdrawiam Marian T