Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Czysta instalacja z nośnika aktualizacyjnego ...

Czysta instalacja z nośnika aktualizacyjnego jest nielegalna

W zeszłym tygodniu Microsoft opublikował na blogu SMB wypowiedź, w której tłumaczy, że użycie wersji Upgrade systemu Windows 7 do czystej instalacji jest procesem nielegalnym.

Nośnik Windows 7 Upgrade jest przeznaczony do uaktualnienia starszych wersji systemu – Windows XP i Vista. Proces aktualizacji obejmuje analizę dotychczasowego środowiska operacyjnego oraz wykonanie kopii zapasowej i przeniesienia wszystkich danych do Windows 7. W Sieci pojawiło się wiele poradników i artykułów, które opisywały sposób w jaki można ominąć ten proceder, by zainstalować na komputerze "czystą" wersję systemu. Polegało to na modyfikacji nośnika z Windows 7, tak aby kreator instalacji od razu uruchamiał instalator nowego systemu.

Wpis na blogu nawiązuje także do bardziej oczywistej kwestii, a mianowicie procesu instalacji Windows 7 ze zmodyfikowanego nośnika przeznaczonego do aktualizacji na komputerze, na którym nie jest zainstalowana żadna z poprzednich wersji systemu. Można również wnioskować, iż Microsoft nie zmieni swojej pozycji w tej sprawie.

Monika Karcz
3 listopada 2009, 21:01
6 499
Odsłony
Monika Karcz
3 listopada 2009, 21:01
6 499
Odsłony



Komentarze

Przed zakupem "siódemki" wielokrotnie pytałem konsultantów tego sklepu, czy instalując wersję UPGRADE na czysto nie łamię warunków licencji. Odpowiedź jaką uzyskałem brzamiała, że nie naruszam licencji jeśli posiadam system z wcześniejszą wersję XP lub Vista. Nawet jeśli instaluję system "na czysto". Najważniejsze,  to żeby w przypadku kontroli udowodnić jego posiadanie. W miom wypadku mając zainstalowany legalny system Windows Vista x86, uruchomiłem ze środowiska Windowsa instalację Windows Seven x64. W takim przypadku musiałem sformatować dysk do zera. Obecnie cieszę się znakomitą wersją siódemki w wersji x64 zakupioną jako BOX UPG. Czy zatem jestem legalny, czy też nie ?
rut, 3 listopada 2009, 21:57
@Rut mam ten sam dylemat, mimo że wciąż czekam na Upgrade Box od Acera (mieli wysłać już dwa tygodnie temu) to gdy wreszcie dostanę nie wiem czy mogę zainstalować na czysto, a chciałbym sformatować dysk twardy również tą partycję z Vistą (32 bit) i zainstalować Windows 7 64 bit na czysto. Mi też mówiono, że to nie jest nielegalne a wręcz wskazane dla lepszego działania systemu. Sorry ale nie umiem ci pomóc. Co ten Microsoft kombinuje? ;(
Radek, 3 listopada 2009, 22:44
@rut, @Radek: Chodzi o to, że instalacja systemu na czystoz dysku aktualizacji na komputerze, gdzie nie ma i nie było poprzedniej wersji Windows jest nielegalne... Jednak jak masz oryginalną wersję poprzedniego systemu, to instalacja systemu na czysto jest jak najbardziej legalna... Kwestia w tym, aby mieć oryginalną licencję na poprzednią wersję systemu XP lub Vista...
AIRmin, 4 listopada 2009, 05:34
@AIRmin, więc dlaczego MS twierdzi, że jednak nie jest legalna?
Petro, 4 listopada 2009, 12:29
@Petro: M$ twierdzi, że jest to nielegalne na komputerze na ktorym nie było poprzedniej wersji systemu Windows. Jak dzwoniłem do biura obsługi klienta i zpaytałem czy moge tak zrobić jak mam licencje na poprzednia wersje to mi powiedzieli, że mogę. Gdyby to było nielegalne, to jak by zrobili aktualizacje ludzie mający licencje na np viste 32 bitowa i upgrade na W7 64 bitowe ? Jak masz licencje na poprzedni system to możesz...
AIRmin, 4 listopada 2009, 13:52
@Petro: Pod tym linkiem masz to przedstawione na obrazkach: http://www.neowin.net/news/main/09/11/02/microsoft-clean-installs-from-upgrade-media-is-pirating
AIRmin, 4 listopada 2009, 13:53
@AIRmin Ja mam Vistę Home Premium x86 OEM preinstalowaną jednak Acer nie dostarczył płyty do laptopa, więc mogę zainstalować sobie na czysto 7 Home Premium x86 albo x64? Btw. Acer kasę dostał tydzień temu i jeszcze nie wysłali, nie mogłem zapłacić od 20.10 do 28.10 z powodu błędów mimo że karta jest aktywna.
Radek, 4 listopada 2009, 14:59
@Radek: Nie musisz nigdzie chodzić i nic pokazywać, nawet jak nie masz płyty to na spodzie laptopa masz naklejkę z licencją. Więc masz licencje na poprzednia wersję, tym samym możesz dokonać czystej instalacji całkowicie legalnie.
AIRmin, 4 listopada 2009, 15:50
AIRmin, dzięki wielkie za informacje! No to fajno bo mam 4 gb ram i procek 64 bitowy i przyda się format. xD
Radek, 4 listopada 2009, 16:37
>...sposób w jaki można ominąć ten proceder, by zainstalować na komputerze "czystą" wersję systemu. Polegało to na modyfikacji nośnika z Windows 7, tak aby kreator instalacji od razu uruchamiał instalator nowego systemu. O co chodzi? Mam płytę Windows 7 Upgrade... i legalną (licencjonowaną) Vistę. Vistę wyżynam z CD (format), wkładam do napędu CD płytę DVD z nowym systemem (jako bootowalną) i instaluję Windows 7 (dokonuję aktualizacji starego systemu na nowy). Czy to fantastyka? Czy muszę coś kombinować? Czy człowiek człowiekowi zawsze musi obrzydzać życie?
Ma, 5 listopada 2009, 08:37
Dziwny ten MS Polska.Kupujesz system sprzedawca zapewnia cię ,że możesz instalować "na czysto"-a tu nie. Jeden Burdel i gąszcz kruczków.Nie lepiej było by normalnie-za 500zł wersja podstawowa box,powszechnie,dla każdego i bez stresu.Wersja na stacjonarny i laptopa.Towar szedł by jak ciepłe bułeczki,nikt by nie kombinował z "upgradowaniem" i jakimiś innymi cudami dla zaoszczędzenia "stówaka"(świetną zagrywką był przykład promocji Office SB-poszło jak woda!).Warez by się niekalkulował.Popyt  i sprzedaż wyrównała by wszelkie myta na złote blachy dla niebieskich i koalicje AP i kampanie antypirackie.A i skapnęło by i na przyszłe kary za łamanie antymonopoli,na które UE już ostrzy sobie zęby.Trochę pies ogrodnika