Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

SP1 dla Windows 7 już niebawem

SP1 dla Windows 7 już niebawem

Premiera Windows 7 miała miejsce niespełna dwa tygodnie temu, a już teraz pojawiają się pogłoski o rzekomym planie wydawniczym zbiorczego pakietu aktualizacji dla tego systemu - Service Pack 1 (SP1).

Jak donosi serwis Wzor, znany z często trafnych, ale nieoficjalnych informacji o firmie Microsoft pakiet aktualizacji dla Windows 7 jest już na horyzoncie. Prace nad najnowszym systemem zostały ukończone w lipcu br., kiedy to uzyskał on status RTM. Podobnie jak w przypadku poprzednich edycji Windowsa tak i teraz inżynierowie zabrali się za opracowywanie kolejnych edycji systemu. Zdaniem redakcji serwisu Wzor pakiet SP1 dla Windows 7 jest aktualnie w fazie beta i co więcej, zanim ujrzy oficjalnie światło dzienne przewiduje się wydanie dwóch wersji beta i dwóch wersji kandydujących. Beta 1 udostępniona ma zostać na początku przyszłego roku, a wersja finalna w miesiącach letnich (w usłudze automatycznych aktualizacji pojawi się dopiero jesienią 2010).

Jeśli przewidywania serwisu Wzor są trafne data wydania pierwszej wersji beta pakietu SP1 dla Windows 7 pokryć się powinna z datą trwania targów CES.

Monika Karcz
2 listopada 2009, 17:37
5 186
Odsłony
Monika Karcz
2 listopada 2009, 17:37
5 186
OdsłonyKomentarze

Nic nowego.
Jozin, 2 listopada 2009, 19:30
jakoś nie jestem zaskoczony. Czas zacząć łatać ;)
s_ca, 2 listopada 2009, 23:03
Teraz wszystko dla Windows 7, a użtkowników Visty mają w głębokim poważaniu. Vista był ostatnim system jaki kupilem. Ta firma juz na mnie nie zarobi ani centa.
Inse-Minator, 3 listopada 2009, 00:07
A ja myślałem, że ten Service Pack będzie się nazywał Windows 8 :D
AIRmin, 3 listopada 2009, 05:15
A ja mam juz Windows 7 PROF. i musze powiedzieć ze jestem bardzo zadowolony:) O niebo lepszy od Visty (to chyba nic nowego) ale ja chyba nawet z Windowsa XP zrezygnuje przy 7. Tylko czekam aż wszystkie programy jakich używam będą miały wersje Win7 bo nie ufam trybowi zgodności we wszystkim. Na razie XP PROF. obok 7 PROF. A SP były są i będą wydawane taka prawda:) Nie ma co narzekać, myślę ze Windows 8 nie wniesie nic nowego w porównaniu z 7 dlatego go raczej nie kupie (tak jak nie kupiłem Visty) średnio co drugi system MS jest warty zakupu:) Ale zobaczymy...na Linuxa nie przejdę nigdy:) Bo nie mogę na nim grac w NFS i nowego Batmana :D

marian, 3 listopada 2009, 07:46
Ale do czego oni chca dawac ten SP? Jak na razie ilość aktualizacji nei jest taka duża. Chyba że nei mówią nam o dziurach które powinny być dawn załatane. Np poprzez ten wyciek kilku aktualizacji ze wschodu.
Marucins, 3 listopada 2009, 12:32
Jozin: Co złego jest w tym, że są wydawane SP? To chyba dobrze, co? Spróbuj postawić sobie jakąkolwiek dystrybucję Linux"a i nie zaktualizuj pakietów online... Już wiesz co się stanie?
Arciuch, 3 listopada 2009, 13:15
To czy uczeni programiści zatrudnieni w microsofcie nie umieją ułożyc płatnego systemu operacyjnego tak nie trzeba było wydawać do niego service pack-ów ? Developerzy linuksa pracują za darmo więc im sie nie dziwie że popełniają błędy ale w takich firmach jak microsoft czy apple ludzie dobrze zarabiają  , a właściciele tych firm nie umieją wymagać od nich rzetelnej pracy ?
wlodarek1, 3 listopada 2009, 14:05
Taka sama historia była przy Heroes V. Przełożyli premierę o około 3 miesiące, po to, żeby gra była dopracowana i żeby nie było trzeba wydawać żadnych poprawek. Po czym wydali ich 6... Ale nie mam tego za złe, ani Nivalowi, ani tym bardziej Microsoftowi. Bo fakt, że nie mają nas w tyłku i pomimo wcześniejszczych zapewnień o doskonałości oprogramowania, wydają poprawki do swoich produktów, świadczy o nich dobrze a nie źle. Bo przecież nie powiedzą: "Kupujcie Windows 7, pomimo, że jest dziurawy jak sito!". Nie, bo biznes to biznes. Mimo to jeśli jednak je łatają to tym lepiej o nich świadczy. OF-TOPIC: Niektóre komentarze tutaj są upokarzające dla gatunku ludzkiego...
Thunderbolt, 3 listopada 2009, 15:35
@Marucins. Tu chodzi o to że technologia idzie do przodu a Win7 ma być na bierząco z nowinkami elektronicznymi. Ma być kompatybilny i dlatego już "powoli" przygotowują SP1 żeby użytkownicy nie nażekali że coś im nie działa ;) na nowych laptopach, kompach, czy połączeniach z innymi urządzeniami :>
GONZAL, 3 listopada 2009, 21:19
ludzie przy tak dużej ilości linii kodu nie da się popełnić jakiegoś błędu, średnia to co 4000 linii kodu programista popełnia jakiś błąd...
nintendo, 4 listopada 2009, 11:28
NIE WIADOMO CZY SIĘ ŚMIAĆ CZY PŁAKAĆ...
Mariusz, 7 listopada 2009, 13:29

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.