Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 7 z pendrive'a

Windows 7 z pendrive'a

Microsoft udostępnił darmowe, niezwykle przydatne posiadaczom netbooków narzędzie o nazwie Windows 7 USB/DVD Download Tool, które umożliwia stworzenie bootowalnego napędu USB i DVD, zawierającego pliki instalacyjne systemu Windows 7.

Windows 7 jest jednym z produktów Microsoftu, który oferowany jest w sklepie Microsoft Store w postaci obrazu dysku pobieranego przez kupującego bezpośrednio na dysk twardy komputera. Zdobyty w ten sposób system można nagrać na płytę DVD i za jej pośrednictwem przeprowadzić instalację środowiska operacyjnego. Problem napotkać mogą użytkownicy wszelakiego rodzaju netboków i notebooków, które nie posiadają wbudowanego napędu optycznego. Rozwiązaniem tej sytuacji jest udostępniony dzisiaj program Windows 7 USB/DVD Download Tool, który oprócz dysku DVD z plikami instalacyjnymi umożliwia także stworzenie bootowalnego nośnika USB, który wykorzystany może zostać do instalacji.

Windows 7 USB/DVD Download Tool dostępny jest do pobrania na stronie Microsoft Store. Do poprawnej pracy wymagane jest środowisko operacyjne Windows XP SP2 lub nowsze oraz nośnik USB o minimalnej pojemności 4 GB.

Monika Karcz
26 października 2009, 17:49
11 622
Odsłony
Monika Karcz
26 października 2009, 17:49
11 622
OdsłonyKomentarze

Właśnie stałem przed powyższym problem (USB) :), a tu proszę, proste rozwiązanie, jak na zamówienie i mam odpowiedź! Dzięki za info Dodam tylko, że posiadacze np. wersji OEM z nośnikami również mogą wykonać bootowalny USB uprzednio tworząc obraz ISO ze swojej płyty instalacyjnej Windowsa 7.
PaTEk, 28 października 2009, 10:25
Łał. News który dla posiadaczy Linuxów wywołuje śmiech - Microsoft poraz kolejny "wymyśla" coś, co zostało już wymyślone zanim geniusze z M$ skończyli studia.
Anonim, 29 października 2009, 01:04
Cześć, mam pytanie, może mi pomożecie czy da się w jakiś sposób zrobić by po kliknięciu na paski ikonki Eksploratora Windows w Win7 nie uruchamiał okna z Bibliotekami, a uruchamiał zamiast tego okno z Komputerem, albo Dokumenty, czy jakikolwiek katalog (można to w jakiś sposób edytować) jakieś rady? albo opis jak to zrobić? z góry dzięki
Vi, 30 października 2009, 15:42
Anonim, co robisz na forum poświęconemu Windowsom, jeśli ci systemy MS nie odpowiadają? Pław się w swoim Linuxie, który jak wszyscy wiemy jest tak doskonały i wyposażony we wszystko co najlepsze, że ma niecałe 1% udziału w rynku. O "bezproblemowej" instalacji programów i kompatybilności nie wspominam, żeby ci nie psuć dobrego nastroju podczas wieczornego tete a tete z ósmym cudem swiata.
kornik, 3 listopada 2009, 13:34
Instalacja Win_7 u mnie trwa od 40 do 50 min. Moze ktoś już instaluje Win_7_USB i podałby jak długo trzeba czekać na okienka Windowsa 7 od momentu wybrania opcji boot z USB.
wiewujek, 16 listopada 2009, 21:40
Musisz mieć słabszy sprzęt - raczej to jest przyczyną. Jeśli masz szybki pendrive, to faktycznie może on przyspieszyć, ale tylko i wyłącznie kwestię kopiowania plików z niego. Cały proces "myśleniowy" pozostanie tak samo długo. Ostatnio instalowałem Win 7 RTM na komputerze z i5 750, 4GB pamięci i dyskiem Samsung F1 320GB. Zajęło to 17 min., bo się nad czymś zastanawiałem. Podejrzewam, że z fleszką było by krócej o 1-2 min.
kołoment, 26 listopada 2009, 12:07

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.