Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Ile czasu zajmie aktualizacja Visty do Window...

Ile czasu zajmie aktualizacja Visty do Windowsa 7?

Czas trwania aktualizacji Visty do Windowsa 7 będzie zależny od ilości zajętego miejsca na dysku twardym i zainstalowanych programów. Może on wynieść nawet ponad 20 godzin. Na łamach bloga zaprezentowano tabelkę, dzięki której możemy zapoznać się z szacowanym czasem aktualizacji systemu Windows Vista do Windowsa 7.

Niestety, należy się liczyć z tym, że wgrywanie odpowiednich plików może potrwać nawet 1220 minut, czyli ponad 20 godzin. Oto szczegóły:
Aktualizacja Visty do Windowsa 7

Nietrudno dostrzec, że operację upgrade'u Visty do Windowsa 7 najlepiej przeprowadzić na świeżo zainstalowanym systemie operacyjnym. Wówczas, zależnie od posiadanej wersji OS-a będziemy zmuszeni poczekać od 30 do 50 minut. Przeciętnym użytkownikom, czyli takim, którzy posiadają 70 GB danych i 20 programów na dysków, czas ten wydłuży się do ponad 3 godzin (minimum 85 minut), a zaawansowanemu (ze 125 GB danych i 40 programami) do prawie 6 godzin (min. 150 minut). Jednak najbardziej ucierpią tzw. "super użytkownicy" - aktualizacja zajmie maksymalnie ponad 20 godzin (co najmniej 480 minut).

Windows 7 zostanie wprowadzony na sklepowe półki 23 października.

Adam Stępień
15 września 2009, 19:13
11 793
Odsłony
Adam Stępień
15 września 2009, 19:13
11 793
Odsłony



Komentarze

O.o
Chyba przejdę na laptopie na linuksa. Mam na starym PC openSUSE i wszystko działa bardzo dobrze, nawet pultit 3D. A instalacja i aktualizacja jest szybsza...

Robert, 15 września 2009, 19:30
Czy czas wymiany nie zależy w równym stopniu od sprzętu (CPU, RAM)? Jakiego sprzętu to porównanie dotyczy?
Malenki, 16 września 2009, 09:19
Czy jest możliwa aktualizacja 32-bitowej Visty Business do 64-bitowych Windows 7 Professional? Szkoda mi 1 GB z 4 GB RAM-u, który teraz na 32-bitach jest niewykorzystany i w 32-bitowych Win7 również nie będzie z niego pożytku..
Janusz, 16 września 2009, 16:49
@Janusz: Nie ma takiej możliwości... Możesz aktualizować wersję 32 bit tylko do 32 bit, oraz 64 bit tylko do 64 bit. W Twoim przypadku konieczna jest czysta instalacja.

AIRmin, 16 września 2009, 19:34
po co aktualizować z visty?<br />Nie lepiej zrobic formata i zainstalować czysty win7..

smarqla, 18 września 2009, 11:28
Po co wymieniać dobry i szybki system XP!!!
Nawet jak wyłączy się wszystkie zabezpieczenia i odinstaluje antywirusa - to co nam ktoś może zrobić?
 
- pralke ukraść?, telewizor z domu? hehe
 
Nawet jak sie coś zawirusuje to z obrazu można przywrocić system (np. acronisem)  w 4 minuty!

smarqula, 18 września 2009, 11:32
Gdzie tu sens, gdzie logika!!!

smarqula, 18 września 2009, 11:33
Po to ze czas rupiecia zwanego XP juz minal

streng, 20 września 2009, 23:48
@streng: to czy minął to pokaże czas. Vista zniknie, ale XP będzie na rynku jeszcze bardzo długo...

ar2rek, 21 września 2009, 08:26
Zgadzam się z Użytkownikiem ,,smarqla" Po co robicz Upgrade, skoro można sformatować dysk i wszystko na nowo zgrać. 
A dane da wrzucić po prostu na Pendrive, albo nagrać na Płytkę :">
PoZdRo

jarek2045, 21 września 2009, 15:44
Po to, by nie reinstalować całego softu i nie przenosić danych na płytki i pendrajwy. Nie każdemu się formatować opłaca, ja tam raz na parę lat formatuję.

Pisarz, 22 września 2009, 07:50
Czasem lepiej poczekać i nic nie przenosić. Gra nie warta świeczki.

user, 25 września 2009, 00:39