Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 8 w 2012

Windows 8 w 2012

Windows 7 jeszcze nie trafił do sklepów, ale już wiadomo, że w 2012 roku światło dzienne ujrzy jego następca, Windows 8 (nazwa robocza).

Jak wynika z informacji zawartych w planie wydawniczym firmy Microsoft (konkretniej jej włoskiego oddziału), system operacyjny o nazwie roboczej Windows 8 ujrzy światło dzienne w 2012 roku. Z jednej strony wydawać by się mogło, że to wyłącznie przybliżony termin, jednak warto przypomnieć stanowisko Giganta z Redmond dotyczące marki Windows - koncern zakomunikował jakiś czas temu, że planuje wydawanie kolejnych wersji co trzy lata.

Dla formalności, 23 października na sklepowych półkach zadebiutuje Windows 7, następca Visty, który uzyskał niedawno status RTM (gotowy do produkcji).

Adam Stępień
9 sierpnia 2009, 17:55
5 482
Odsłony
Adam Stępień
9 sierpnia 2009, 17:55
5 482
Odsłony



Komentarze

Ohhh... Mamma Mia!!!!... "Windows Otto" fantastico!

Manuel, 9 sierpnia 2009, 21:39
Spoczko....Poczekam do roku 2100 na windows 50.....Chłopaki z redmont mają niezłą taktyke.Zamiast dopracować jeden system "na dyk"to będą teraz nas raczyć nową windą co 3 lata... B R A W O!!

wespe, 9 sierpnia 2009, 23:47
wespe 9!. Jak mozna dopracowac jeden system???. Kto mogl, przypuszczac tworzac Windows XP, ze kiedys beda wieksze procesory, Dzis Windows Vista i Winodws 7 obsluguje ich 8-siem. Wieksze ilosci pamieci, potrzebnych do coraz wiekszych objetosciowo programow, w ktorych co raz lepiej i szybciej sie tworzy. Czyli systemy 64-bit. Zapomniales?, czy byles dzieckiem jak przechodzilo sie z 16Bit na 32 bit !!!. Czy obsluga DVD i Blu-ray?. Juz dzis wiadomo, ze nie bawem wejda nowe pamieci Flash, zamiast na USB, to na SATA do 6GB szybkosc. Rowniez nowe dyski obslugujace zamiast 3Gb SATA to 6GB, Juz weszly i sie coraz bardziej unowoczesniaja, nowe wejscia cyfrowe HDMI w plytach. Czyli nowe obszerne programy do ich obslugi w TV cyfrowej w Adobe Premiere czy Vegas Pro. Z mozliwoscia odbioru cyfrowej telewizji. Coraz wiecej nowosci, i musza byc nowsze programy. Chcesz moze w kolko robic Lifting starocia Windows XP?. I sciagac w kolko od update od SP4... do SP100?. Ty masz Polskie rozumowanie!, zrobic jeden dobry system, I Firme informatyczna, tworzaca nowe oprogramowania, zamienic na wytwornie butow. Bo jak bedzie jeden idealny system, to po co firma informatyczna, ktora juz nic nie tworzy?.
Steve USA., 10 sierpnia 2009, 00:11
Steve..jesteś boski!! I jeszcze ten twój nick USA...jak to pięknie brzmi.Dzięki za pouczenie..hehehehehehhe.

wespe, 10 sierpnia 2009, 00:58
wespe?, co ci sie nie podoba w moim nick?. Przybylem do USA w weiku 10 lat. I uzywam imienia amerykanskiego. Mnie natomiast ciekawi?. Dlaczego kraje jak Indonezja, Malezja, Filipiny, Tajwan, Singapur, Korea, Hong Kong. Produkuja glosniczki, klawiatury, obudowy do komputerow, matheboard. I wiele innych czesci. A taki kraj IV Swiata jak Polska, zero produkcji komputerowej.
Steve USA., 10 sierpnia 2009, 03:32
steve usa, bo tam jest bardzo tania sila robocza
leckov, 10 sierpnia 2009, 04:48
To jest celowe działanie firmy, aby wykluczyć system Windows XP z rynku i częściowo Viste.

Morfeusz, 10 sierpnia 2009, 08:24
Steve Usa .Nisprawiedeliwa  jest twoja  ocena polskie przemysłu komputerowego, wynikajaca być może z braku dobrej wiedzy.Polska a konkretnie Radom produkuje  najlepsze pamięci Ram ,ponad to ,Polska jest  jednym znajlepiej dokształconych informatyków na świecie z czego większość pracuje własnie w USA.Dlatego dzięki pracy polaków miedzy innymi rozwija się przemysł komputerowy.Produkujemy równie płyty głowne (Kraków),obudowy (Gdańsk), Głośniki (Warszawa ,Poznań) itd.
Wiec jeżeli zamierzasz obrażać polskę jak cię nie było dowiedz się najpierw co się wniej dzieje.Może nie jestesmy potęgą gospodarczą ,ale jako polak i nirzycze sobie obrazania mojego kraju.Wyjechałeś do USA i się mądzrzysz.Ciekawe dlaczego nie urzywasz polskiego imienia ,chyba ci hańby nie przynosi,pochodzenie polskie.Bo czasami mam wrażenie że mieszkańcy USA ,Po wymordowaniu całych narodów uważają się za rdzennych mieszkańców i juz nie pamietają że są chołotą pochodzaca że startego kontynetu.To tyle na temat tz. I Świata.

run3, 10 sierpnia 2009, 10:02
Dobrze, że Microsoft już myśli o kolejnej wersji systemu. Wbrem obiegowym opiniom Windows wcale nie jest taki zły - zwłaszcza w porównianiu z konkurencją, np. popularnymi dystrybucjami Linuksa, w których bugi są wręcz wszechobecne. A ten Steve to jakiś rozpuszczony dzieciak i nie ma co podniecać się jego wypowiedziami. Poza tym, on raczej nie mieszka w Stanach. Taki z niego wielki bohater, a po kilku latach mieszkania w kraju anglojęzycznym pisze "matheboard"? Śmiechu warte :)
BlaSOFT, 10 sierpnia 2009, 10:37
B R A W O BlaSOFT........
Steve ma tyle wspólnego z informatyką co Obama i wszyscy czarni z wynalezieniem samochodu.A i jego angielski to też porażka.hehehhehee
Ale leszczami nie należy się przejmować....

wespe, 10 sierpnia 2009, 10:51
@run3 jakie pamięci RAM produkuje się w Radomiu?

kpw, 10 sierpnia 2009, 12:09
Mam nadzieję, ze będzie już tylko wersja 64bit i nie będzie rejestru !

stentsk, 10 sierpnia 2009, 14:29
Nie no. Dzieci NEO dotarły także na centrumxp (wesp, blaSOFT)

jakup 33, 10 sierpnia 2009, 16:32
Do dziecineo i reszy - system ma na siebie zarobic !!!! to wszystko . Ludzie cały rok pracuję na Viście a przeklinaja na tem stsytem nie licząc ile im umozliwił - nie podoba się cofamy się do dosa lub wybierami linuksa . Ja siedzę na Viście x64 od wersji RC i jestem zadowolony a wraz z SP2 ten system jest jak dla mnie ultra stabilny i przewidywalny . Nie będę się migował do 7 bo jest to dla mnie nieopłacalne , ale gdybym kupował nowego kompa to już z 7
alazif, 10 sierpnia 2009, 16:48
Orientuje się ktoś (lub dysponuje linkami -po angielsku mogą być) do jakiś wiarygodnych (nie plotek) inforamcji o następcy windowsa pisanego od zera?

Quavitor, 10 sierpnia 2009, 19:08
Tu chciałbym dać małe sprostowanie, bo wiele osób to czyta i niektórzy rozpowszechniają te kłamstwa ;) "Steve" pomylił pare nazw... heh... Przyszłe pamięci będą tworzone na USB (w wersji 3, która daje nam nawet 4.8 gbit/s (600 mb/s)) bądź na eSATA (a nie SATA), która daje prędkość 150-300 mb/s, więc jak sami widzicie, producenci nie będą rozwijać na pamięci flash tej technologii, zostaną przy USB, tylko przejdą na nowszą wersje 3 ;) A 6 gbit/s (750 mb/s) pojawi się w SATA III ;)

Artur, 10 sierpnia 2009, 20:09
A po wydaniu Visty mówili że to ostatni Windows od Microsoftu... Ech...
Norbert, 11 sierpnia 2009, 09:12
Ciekawe jak będzie wyglądał
Szkoda że nie ma screenów hehe
 
Coś mi się jednak zdaje że to nie bedzie ten sam windows co znamy teraz
Szykuje się jakiś większy przekręt
Zobaczymy co wymyslą

Mariusz, 11 sierpnia 2009, 16:17
Jeśli się dobrzę orientuję to vista miał być ostatnim 32 bitowym systemem a nie ostatim windowsem. Tak czy inaczej im to nie wyszło:)

Ziz, 11 sierpnia 2009, 17:42
Windows 7 będzie ostatnim 32-bitowym systemem operacyjnym. Później wszyscy na 64-bitowych będa jechać. Najwyżej, że wymyślą jeszcze co innego.
Janek_PL, 12 sierpnia 2009, 20:35
No tak wszyscy oprócz mamutów zachwalających xp i siedzących na starych złomach
Igor, 15 września 2009, 18:06
Nie każdego stać na super-nowoczesny komputer z czterordzeniowym procem i 6gb RAM.
 
Widzisz, ja na przykład pochodzę z biednej rodziny i nie mam kasy by wymienić tego starocia. A wiedz, że chętnie bym to zrobił.

Pisarz, 22 września 2009, 07:58
heh...w postach co tu czytam widze racje i nie....ludzie zastanówcie sie nad jednym:wiecie co to jest postęp technologiczny?czy co niektórzy sie zatrzymali?o co kaman?a oto że technologia postep i pcha to wszystko do przodu:)i jest ok. Co niektórzy uparli sie na xp-ka,inni kochaja win98....a inni nie widza swiata poza vista albo w7:).... Panowie i Panie chodzi o to że po 1.nie ma idealnego systemu os.(sa dopracowane-ale nie idealne) 2.każdy system w swoim czasie miał wady i zalety. 3.to własnie dzieki os-om ms zapanował boom na pc:) 4.blad-polityki ms-to brak wsparcia dla starszych wind....skazanych na tzw.,,smierc technologiczna,, 5.systemy os beda ciagle rozwijane i to jest nieuniknione,tak jak rozwijaja sie tech,tak podaza sektor it.soft,hardware...normalka...ktora we wspolczesnym swiecie jest obecna wszedzie.przyklad: rozwoj pralek :dalej uzywacie pralek typu:frania:)...czy nowoczesnych i wydajnych automatow wirujacych?... 6.moim zdaniem potrzeba wlasnie aby wszystkie systemy i aplikacje,byly ze soba kompatybilne,OSX magnum 9mm, 22 września 2009, 13:08