Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Jak będzie z IE w europejskiej edycji Windows...

Jak będzie z IE w europejskiej edycji Windows 7?

Premiera najnowszego systemu Microsoftu zbliża się dużymi krokami, pozostaje jednak niepewność - czy Windows 7 będzie posiadał jak poprzednie edycje tego systemu wbudowaną przeglądarkę Internet Explorer? Odpowiedzi na to pytanie są różne, jedne źródła mówią, że tak, jeszcze inne, że nie.

W opublikowanym dzisiaj na łamach serwisu Chip.pl materiale przeczytać można, iż Microsoft chcąc iść na ugodę z Komisją Europejską wprowadzi wraz z premierą Windows 7 specjalne menu przeglądarek, proponując wybór domyślnej aplikacji do przeglądania zasobów Internetu. Znaleźć się tam miałoby 10 programów, które posiadają co najmniej 0,5% udziału w rynku przeglądarek internetowych. Co więcej, podobne menu pojawić miało by się w starszych edycjach systemu Windows - Vista i XP. Mechanizm ten rozpowszechniony by został za pośrednictwem usługi Windows Update.

Z kolei czasopismo Komputer Świat udostępniło na swojej stronie internetowej informacje na ten temat uzyskane od Piotra Kaniowskiego, Technology PR Specialist z polskiego oddziału Microsoftu. Tłumaczy on, iż koncern raczej wyklucza stosowanie ekranu z wyborem przeglądarek, a to za sprawą obaw finansowych i operacyjnych ze strony producentów komputerów. Dodaje on także, że europejska wersja Windows 7 (oznaczona symbolem E) będzie pozbawiona Internet Explorera, lecz zawierać będzie biblioteki Internet Web Platform oraz podstawowe mechanizmy HTML`a, umożliwiające np. wyświetlanie stron internetowych.

Monika Karcz
28 lipca 2009, 19:06
4 063
Odsłony
Monika Karcz
28 lipca 2009, 19:06
4 063
OdsłonyKomentarze

I bardzo dobrze!

djroomy, 2 sierpnia 2009, 11:03
A ja tam nic nie mam do IE ale jednak jest to lepszy pomysł z tym aby miec wybór przeglądarki niż jej wogóle nie mieć.

Grzaś, 2 sierpnia 2009, 18:38
Dokladnie tak. Jak bym nie mial przegladarki to bym takze nie mogl pobrac tej mozilli. Czytalem na forum te durne posty :
"i dobrze ze nie bedze IE", "IE to gowno, ja se korzystam z mozilli", albo cos w stylu "zaraz po instalacji systemu wgram sobie mozille"
Ciekawe tylko jak! Najpierw by trzeba bylo isc do jakies kafejki lub sasiada lub kumpla/kolezanki itp. sciagnac, nagrac na penndrive lub karte pamieci i wgrac bo przeczesz nie mieli bysmy przegladarki. Uwazam ze lepiej jest miec IE niz go nie miec :P
Pozdrawiam

PWL, 9 sierpnia 2009, 20:57
Tak wiem, data ale Internet Explorer jest potrzebny...... . Do ściągnięcia innej przeglądarki i znikomego korzystania z IE.
MWPL, 6 lipca 2018, 21:09

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.