Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Większe możliwości Windows 7 na chipach Intel...

Większe możliwości Windows 7 na chipach Intela

Dzięki współpracy firmy Microsoft z Intelem, użytkownicy mogą spodziewać się po nowym systemie Windows bardziej efektywnego wykorzystania nowoczesnych chipów Intela.

Obie firmy pracowały nad możliwością lepszej identyfikacji dostępnych zasobów i ich wykorzystania. Do efektów prac można zaliczyć funkcję o nazwie SMT parking pozwalającą najnowszemu systemowi z rodziny Windows lepiej wykorzystywać technologię Intel hyperthreading. Firmy pracowały także nad sposobem, który umożliwi szybsze bootowanie oraz zamykanie systemu. W efekcie ma w tym pomóc sterownik oraz udoskonalenia w BIOS-ie. Koordynacje pomiędzy sprzętem a systemem Windows zapewnić ma DirectX 11. Microsoft krytykowany był za poprzednie wersje systemu Windows, które nie w pełni wykorzystują możliwości wielordzeniowych procesorów. Oprogramowanie zwykle opóźnia rozwój sprzętu o kilka lat. Do teraz wiele programów klienckich jest zupełnie nieprzystosowanych do współpracy z nowoczesnymi technologiami sprzętowymi.

Współpraca Microsoftu i Intela może przynieść wymierne korzyści. Większość dzisiejszych komputerów zaopatrzonych jest bowiem w chipy firmy Intel oraz system Windows.

Przemysław Dziak
24 lipca 2009, 13:24
3 990
Odsłony
Przemysław Dziak
24 lipca 2009, 13:24
3 990
Odsłony



Komentarze

Panowie mam pytanie. Komputer 4 letni na P4 2,6GHz Ram 2 GB, dysk 80 GB, karta grafiki Radeon 9200. Czy na takim sprzęcie będzie działać Windows 7.

user ze starym kompem, 25 lipca 2009, 14:01
Bez najmniejszych problemów. Tylko po co - zwłaszcza, jeśli masz XP-ka? To nie jest nowy sprzęt, więc nic sensownego nie zyskasz, instalując na nim 7-kę.
Remigiusz, 25 lipca 2009, 14:29
a po co xp tacy jak ty powinni miec 2000 bo to ci przeciwa wystarczy. na nt cie nienamawiam bos wasc za cienki
remek, 25 lipca 2009, 20:21
Należy tępić taką "współpracę" dwóch monopolistów. Każdy z nich umieści na swoim pudełku logo drugiego i tylko o to chodzi. Jeśli rzeczywiście Windows 7 będzie w końcu szerzej wykorzystywał prosesory wielordzeniowe, to na procesorach AMD też będzie działał lepiej.
ivson, 26 lipca 2009, 18:30
procesor 2,4 Ghz 1Gb ramu, grafika zintegrowana i działa
wojtek, 27 lipca 2009, 08:40
No nieładnie, a właściciele AMD? Skype też taką śwnię podłożył. 

Fidel, 27 lipca 2009, 09:28
Ludzie co wy myślicie? Że na tych komputerach co nie chodziła Vista będzie chodził 7? To wy jesteścia żałośni. 7 to tylko remake Visty o poprawionej wydajności o 10%... Wiecie co, osobiście wybrałbym Vistę, ale spróbuję też nowego dziecka MS... zobaczymy tego crapa.

MJG_1, 29 lipca 2009, 10:17
Ja z innej beczki. Mam laptopa HP i za bardzo kombinowałem z instalką windows xp i teraz mam system w języku angielskim. BARDZO PROSZĘ O POMOC!!!

Polaczek, 29 lipca 2009, 23:47
Do polaczka: jak masz laptopa i instalka pl ci nie rusza to znaczy że nie masz w niej sterów do kontrolera dysków. Mozesz zrobic tak: ściągniej sobie program nlite. opis dzialania tego proga jest wielu forach. ja osobiście wole windt 2009. sciagnij sobie tego torrenta: xxx [po instalacji zmien klucz aby miec go zgodnie z litera prawa"> Instaluje się 17 minut i nie wymaga żadnej ingerencji. Zainstaluje się na każdym lapie i kompie. wyglada jak vista chodzi 10 razy szybciej, ma ie8.0 wmp10 directx9 donetfx"a i inne. najlepsza kompilacja jaka widzialem i testowalem, nie moge juz patrzec na zwykly pulpit xp. pozrdo bye all