Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Znikome zainteresowanie Windowsem 7?

Znikome zainteresowanie Windowsem 7?

Sześć na dziesięć przedsiębiorstw ominie system Windows 7 – donosi agencja Reutera, powołując się na badania przeprowadzenie przez ScriptLogic. Sytuacja prezentuje się lepiej w przypadku klientów indywidualnych.

ScriptLogic, firma zajmująca się badaniem rynku przekazuje niepokojące wieści na temat Windowsa 7. O ile klienci indywidualni raczej zainteresują się nowym systemem operacyjnym Microsoftu, o tyle dużo gorzej wygląda sytuacja w przypadku przedsiębiorstw – niespełna 60 procent z ponad 1000 badanych w ogóle nie wyraża chęci zmiany na „siódemkę”. Zaledwie 34 procent myśli o przesiadce w ramach aktualizacji najwcześniej pod koniec przyszłego roku, a – uwaga – tylko 1,4 procent już zainstalowało Windowsa 7 RC (kandydat do wersji finalnej).

Mamy tutaj do czynienia z analogiczną sytuacją do tej, która miała miejsce przy okazji wydania Windowsa Visty ponad dwa lata temu. Wpływ na taką decyzję przedsiębiorców ma kilka czynników, wśród których przeważają zasoby oraz czas (42,7 procent) i kompatybilność (a właściwie podejrzenie o jej brak z urządzeniami w firmie, chociaż Microsoft zapewnia, że Windows 7 będzie z nimi współpracował).

Windows 7 zostanie wydany 22 października bieżącego roku.

Adam Stępień
14 lipca 2009, 22:23
3 919
Odsłony
Adam Stępień
14 lipca 2009, 22:23
3 919
Odsłony



Komentarze

Nie pracuje się na wypasionym pulpicie i pasku bocznym czy innych "bajerach". Za kosmetyczne zmiany funkcjonalne (do XP i Visty) i niepewność czy będą działały programy branżowe nie opłaci się wydawać kilkuset złotych na jedno stanowisko. Będzie tak jak z Vistą czyli sprzedaż OEM ratunkiem dla MS. Jeżeli chodzi o klientów indywidualnych to do wykonania dokumentu, przeglądania Internetu czy grania (kompatybilność?) też nie warto wydawać ok. 600-900zł. Pozostanę przy Vista OEM i XP Pro Box na 2 komp. Te systemy działają mi b. stabilnie, bajery z W7 pozostawię ludziom traktującym komputer jako gadżet.

zzgred, 15 lipca 2009, 06:54
Wcale mnie ten fakt nie dziwi. W większości firm komputery służą głównie do obsługi Internetu, e-mail, pakietu Office i innych programów użytkowych. Raczej niewiele firm (zwłaszcza w czasie kryzysu) zdecyduje się na spore wydatki (nowy system + nowy sprzęt, który go udźwignie), tylko po to żeby pracownicy oglądali sobie ładne ikonki i półprzeźroczysty interfejs. Bo poza tym Windows7 nie wnosi nic rewolucyjnego.
R, 15 lipca 2009, 15:09
Jak by W7 nic nie wnosił, to nikt by się nie obawiał o kompatybilność.
Intelli, 15 lipca 2009, 15:25
Większość firm posiada zabytkowe komputery i  programy robione na zamówienie do obsługi danej firmy , więc nie ma się co dziwić że nie są zainteresowane systemem...
Do zmiany systemu zmusza dopiero brak sterowników dla starego os"a pod nowy sprzet ...

meme, 15 lipca 2009, 21:20
Powiem tak. W mojej firmie jest ponad 1,5 tysiaca komputerow z zainstalowanym Windows 98. W budynku od pierwszego pietra, do 41 pietra.  Chyba okolo 15 lat temu z chwila wypuszczenia Windows 98, moja Firma kupila za okolo $600 tys dolarow oprogramowanie stworzone dla naszej firmy. Dzis upgrade do Windows XP lub Windows Vista, firma ta chce od nas, ponad poltora miliona dolarow. Wiec nie ma sesu placic tyle kasy, by byly ladniejsze okienka. A i tak uzywamy w pracy tylko program specialny dla naszej firmy. Kazdy z naszych pracownikow juz czeka na wypuszczenie Windows 7. Ale do pracy nikt go nie kupi.

Radek USA., 16 lipca 2009, 03:25
meme
" Do zmiany systemu zmusza dopiero brak sterowników dla starego os"a pod nowy sprzet ..."

 
Do nie zmiany systemu zmusza brak sterowników dla sterego pc pod nowego os"a...
Sam nei narzekam bo u mnie w domu jest 7 na 3 stacjonarnych + jeden laptop (na 2 laptopie vista premium oem). Tylko jak kuzynowi instalowałem 7 na komputerze z 2004 roku i za nic nie mogłem zainstalować sterowników karty dźwiękowej (SoundMax). Problem występował rónież na viście... po prostu soundmax coś odpiernicza :/ A trzeba przyznać że dużo integr to włąśnie soundmaxy

Eragonn14, 16 lipca 2009, 20:01
Chodziło mi o nowe drukarki , skanery itd.
Ile nowych urządzeń ma stery pod win 98 ? pod xp producenci  też skończą pisać steowniki niedługo , skupią się na najnowszym systemie ....

meme, 16 lipca 2009, 20:16
Po co te bajery?
Do gier może i się nadaje.. ale tylko windows(r) xp, tak pozatym to żaden windows się do pracy nie nadaje, poza tym że ma sterowniki ;p

qwerty, 17 lipca 2009, 21:31
Administruje w firmie posiadajacej ponad 600 kompow i ta firma tez nie bedzie przechodzic na Win 7, w planach jest Linux.

Uops, 19 lipca 2009, 19:49
windows 7 ma byc"super" przezroczysty pasek zadań i duże ikony. Dopuszcza podobno 6 GB RAM!
.
 

Hubinos, 20 lipca 2009, 11:56
ja mam viste w domu tylko do grania... a na codzien mam linuxa... i jest mi dobrze...
me, 20 lipca 2009, 15:48
Nie bedę wchodził w WIN7, tak samo jak omijam Wistę.
Mam legal Win 2000Pro i XP Pro .do celów jakich ich używam nie widzę większej różicy pomiędzy nimi, no może XP szybc`iej się trochę otwiera, ale za to zabieriera więcej miejsca, bo mawiele mało przydatnych gadżetów.

Ciekawskodociekliwy, 20 lipca 2009, 20:02
Hymm... Przyznam się, że już się skusiłem na w7... cena w przedsprzedaży ... ok. 120 euros (w tym mysz optyczna).... to duży kąsek dla mnie.... Ale... polecam wszystki, jako drugi system linuksa... np. Mandriva 2009.1... lub Suse 11.1.... naprawdę - bardzo proste! Graficznie, podoba mi się nieco bardziej Suse.. ale... kwestia gustu! Myślę, że już za 2-3 lata linuks będzie - rządził

adept linuksa, 20 lipca 2009, 21:38
System jest rewelacyjny, mam go w fazie testow na kilku komputerach. Jest duuuuzo szybszy od Visty a sterowniki wbudowane, jak narazie nie widze zadnych problemow, ktore sprawiac moze ten system jest dobrze dopracowany, czasami pojawiaja sie problemy ze wstanie z uspienia.

kk, 31 lipca 2009, 19:12