Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Europejskie ceny Windows 7 pójdą w górę

Europejskie ceny Windows 7 pójdą w górę

Microsoft ustosunkował się do zarzutów na temat cen Windows 7, które będą obowiązywały w Europie.

Różnice w cenach najnowszego systemu między Stanami Zjednocznymi a Europą spowodowane są, według Microsoftu – regulacjami antymonopolowymi. Dotyczą one wykluczenia przeglądarki Internet Explorer 8 z systemu Windows 7 dedykowanemu rynkowi europejskiemu. Dokładniej mówiąc, osoby zamieszkujące nasz kontynent, w dniu premiery „siódemki” nie otrzymają możliwości zakupu uaktualnienia a jedynie wersji pełnej w oznajmionych cenach. Taka decyzja jest to podyktowana ewentualnymi problemami przy uaktualnianiu systemu Windows zawierającego przeglądarkę Internet Explorer i pozbawionego jej Windows 7 „E”. Wadą tego rozwiązania jest niewątpliwie wyższa cena OS-a, zaletą natomiast fakt, iż w przeciwieństwie do wersji upgrade, wersja pełna nie jest przeznaczona tylko dla osób, które posiadają już wcześniejszą, licencjonowaną kopię Windows. Warto jednak zauważyć, że ogłoszone kilka dni temu ceny Windows 7, w przypadku Europy są cenami promocyjnymi (z uwagi na powyższe okoliczności), aktualnymi co najmniej do końca bieżącego roku. Po tym okresie użytkownicy powinni liczyć się z faktem, iż powędrują one w górę.

Microsoft zamierza wydanie wersji aktualizacyjnej do Windows 7 w Europie w późniejszym czasie. Wtedy to można spodziewać się zmniejszenia różnicy pomiędzy cenami systemu w Europie a tymi zza oceanu.

Przemysław Dziak
2 lipca 2009, 09:44
3 605
Odsłony
Przemysław Dziak
2 lipca 2009, 09:44
3 605
OdsłonyKomentarze

ja mam czas - zostawie sobie wersje RC do przyszlego roku i wtedy zobaczymy jak będą wyglądały ceny win 7

rap, 2 lipca 2009, 14:38
I tak powinno byc!. Rabac tych Europejczykow po kieszeniach ile wlezei. Smieszne!, Komisja Europejska bedzie decydowac co ma producent sobie zamieszczac a co nie!!!. Nie dlugo trzeba bedzie do Europy posylac szkielety samochodow, by europejczycy mogli swoje bebechy ladowac. Bo inaczej to bedzie antymonopol. Ciekwe ze jeszcze nie zazadali od Boeing kupowania samolotow bez silnikow i foteli?.<br />


Steve USA., 2 lipca 2009, 22:13
I słusznie jak im kare dali za to, że IE był od zawsze i w sumie jest darmowy wiec powinien byc to teraz nas obciążą kosztami które komisja EU dumnie wywalczyła o coś o co nie powinna sie czepiać.
net, 3 lipca 2009, 09:21
Osobieśice IE mi nie przeszkadza,
no bo jaki problem go odinstalować?

Mariusz, 3 lipca 2009, 10:47
Nie znam nikogo kto by kupił inną wersję Windows niż OEM. A ci którzy kupili pewnie nawet nie wiedzą o tym, że kupili, bo "dostali" razem z laptopem. Podobnie jak było przy Viscie nie wróże Siódemce popularności w firmach - tam i tak przez najbliższe 5 lat będzie królował XP pomimo tego, ze Microsoft będzie zwiększał jego cenę.

Jarek, 3 lipca 2009, 22:25
Microsoft robi tak, jak wynika z potrzeb rynkowych. KE jako biurokratyczna machina narzuca swoje uwagi, niby walcząc z nielubianym Microsoftem. Jest to działanie populistyczne, gdyż KE liczy na zwiększenie popracia społecznego do integracji europejskiej wśród młodych ludzi, którzy uważają Microsoft za zło wrodzone. Efektem wtrącania się w sprawy między klienta i producenta powoduje właśnie takie efekty, socjał i interwencja nie przynosi nikomu korzyści, no chyba że urzędnikom, którzy mają coś do "roboty".

Marcin, 3 lipca 2009, 22:49
Urzędnicy mają systemy za darmo w pracy więc guwno ich obchodzą jakie będą ceny. A zapominają że przez takie działanie Microsoft wyciągnie kupę kasy z rynku Europejskiego. Zakazali umieszczania IE w systemie, a co zaoferowali w zamian. Tą Brukselkę powinni w kosmos wystrzelić. Albo wysłać do buszu aby banany prostowali, bo te też ich zdaniem są za bardzo powyginane.
Banan, 4 lipca 2009, 07:55
IE jest bardzo potrzebny. Jak bez niego mógłbym sciągnąć na śxierzym systemiw FF?

leszek60, 4 lipca 2009, 08:59
Regulacja KE była potrzebna. IE swoją popularność zawdzięcza tylko faktowi, że jest dołączony do systemu. To samo dotyczy WMP. MS po prostu podporządkował się w sposób najmniej przystępny dla użytkownika, licząc na to, że będą mogli obrócić to PRowo zrzucając winę na KE. W UE jednak KE nie jest tak popularna jak władza centralna w USA i przeciętny europejski Kowalski nie skojarzy tych dwóch faktów. Jedynym efektem będzie wzrost piractwa.
Moim zdaniem cena dla polskiego rynku, która mogłaby powstrzymać nielegalne pobieranie systemu z sieci, oscylowałaby w okolicach 300PLN za licencję domową. Zwróćcie uwagę jak udanym pomysłem było obniżenie ceny Offce"a H&S swego czasu do 200PLN.
 

MarcinK, 4 lipca 2009, 09:31
Jeżeli system ma być tańszy, bo nie będzie IE, to niech go nie ma. Ściągne sobie potem ze strony MS. Ale jak cena ma być taka sama, lub wyższa, to to jest bez sensu.
wacio, 4 lipca 2009, 10:33
Jest zasadnicza różnica, gdyż wersje "N" są sprzedawane obok wersji "pełnowartościowych" i nikt ich nie kupuje, natomiast teraz wersja "E" będzie jedyną, tzn. nie będzie obok niej na półce stał Windows z Internet Explorerem, tak jak było przy edycji "N" i Windows Media Playerem. Oczywiście, będzie także edycja "N", ale tak naprawdę będzie to "E+N", tzn. nie będzie zawierać ani IE, ani WMP.
do MarcinK, 4 lipca 2009, 11:54
Z tego co mi się wydaje, to KE nie nakazała usunąć IE tylko dodać alternatywne przeglądarki :) Zresztą sami komisarze wypowiadali się, że ich to nie zadowala, nie miało być Win bez IE, ale z innymi przeglądarkami. 
Cóż mi to obojętne, ważne, żeby ceny były przystępne, a przeglądarkę można pobrać

Dreinar, 6 lipca 2009, 17:49
I tak większość ludzi prywatnie ściągnie z torrentów albo warezów, co za różnica w cenie, ja nie zamierzam nawet instalować tego syfu ;p


qwerty, 18 lipca 2009, 11:22
Złośliwość Microsoftu. Bo mogli dać wybór składników w instalatorze. Każdy by sobie sam zdecydował, czy zainstaluje 7 z IE8 i WMP12 czy nie. Nie będę dopłacał za głupie regulacje UE oraz złośliwość Microsoftu. W dodatku że Microsoft w przedsprzedaży oferuje 7 w po o wiele niższych cenach w krajach rozwinietych (Francja, Niemcy, itd.) niż w Polsce. Jak tak będą dalej postępować, to mogą spodziewać się ich szybkiego końca w segmencie systemów operayjnych. Jedni nie zainstalują 7 wogóle, inni go poprostu ściągną z p2p - i po sprawie. A Microsoftowi zostanie jedynie zabaweczka w postaci Xbox"a 360...

BioComp, 18 lipca 2009, 16:12

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.