Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Ceny Windows 7 za wysokie?

Ceny Windows 7 za wysokie?

Stephen Baker, analityk amerykańskiej firmy NPD Group, zajmującej się analizą rynku, za pośrednictwem swojego bloga wypowiedział się na temat cen systemu Windows 7.

Według Stephena Bakera, zakup Windows 7 to stanowczo zbyt kosztowny wydatek. Dla przykładu Baker podaje kosztujące 119 USD uaktualnienie do Windows 7 w wersji Home Premium i stwierdza, że już za około 300 USD można kupić nowy komputer. Analityk skrytykował Microsoft również za nie udostępnianie „rodzinnych licencji zbiorczych”. Baker stwierdził bowiem, że coraz częściej zdarza się, iż w jednym domu znajduje się kilka komputerów, a więc zaoferowanie takiej licencji Windows 7 pozwalającej je wszystkie uaktualnić, powinno być oczywistym zagraniem. Dla przykładu Baker podaje tu Apple Mac OS X Snow Leopard, do którego uaktualnienie dla jednego komputera kosztuje 29 USD natomiast dla pięciu maszyn znajdujących się w jednym obrębie 49 USD.

Więcej informacji o nadchodzącym wielkimi krokami Windows 7 można znaleźć w dziale Windows 7 na CentrumXP.pl.

Przemysław Dziak
29 czerwca 2009, 09:58
3 740
Odsłony
Przemysław Dziak
29 czerwca 2009, 09:58
3 740
Odsłony



Komentarze

A jak wygląda w Europie kwestia darmowego upgrade"u do Windows 7? Jak teraz zakupię laptopa z preinstalowaną Vistą (np. Ultimate) to po 22 października dostanę Windows 7 Ultimate E ? Tutaj piszą, że taka operacja nie będzie możliwa: http://www.frazpc.pl/news/25712-Darmowa_aktualizacja_do_Windows_7_nie_dla_Europy
CrazyHoo, 29 czerwca 2009, 19:43
Jeżeli kupisz komputer z preinstalowaną Vistą to napewno dostaniesz Windows 7, jeśli nie będzie możliwości upgredu (chociaż dzisiaj czytałem że Ms może opublikować tę możliwość ale po premierze) to i tak otrzymasz w postaci wersji Box albo do ściągniecia. Musisz się tylko upewnić że firma produkująca laptopa bierze w tym udział (np. Toshiba, Acer, Asus i inne większe) i czy sklep w którym kupujesz jest partnerem Microsoftu i bierze w tym udział.
Ostatnio Microsoft rozwiał wątpliwości jakoby miało to kosztować klienta.


Radek, 29 czerwca 2009, 22:48
Windows 7 ze znaczkiem "E" na Europe, bedzie bez mozliwosci upgrade i IE8 i Windows Media Player. Tak wszedzie pisza. Zgodnie z tym co chciala Unia Europejska, hihihi.

Radek USA., 30 czerwca 2009, 01:53
i tak kupie boxa ultimate :D

Poldek, 30 czerwca 2009, 02:29
Stephena Baker to kretyn... appel moze pozwolic sobie na takie ceny
os-a 
bo za sprzet zgarnol wiecej niz za pc ... co z tego ze mac osa kupie taniej niz win7 jak za maca wydam 3 razy tyle co za pc<br />


ja, 30 czerwca 2009, 02:35
Kupisz? Werse BOX Ulitmate? ŻAL
Ciekawe czyt kiedykolwiek zadzwonisz do Microsoftu z jakimś problemem...
BO na 95% nigdy to się nie zdarzy ;)

Mariusz, 30 czerwca 2009, 12:04
@Mariusz : jesteś tego aż tak pewny??? Od kiedy to niby systemy MS są ,,takie niezawodne,, Jesteś wielkim optymistą co do Win7. Ja na twoim miejscu byłbym bardziej rozważny i ostrożny. Zapewne oślepila cię ogromna propaganda marketingowa MS. To fakt w tym są naprawdę dobrzy.

Krysban, 30 czerwca 2009, 14:54
jest już SP2 dla Visty... od przed chwili oficjalnie... dostępne poprzez Windows Update.. polecam :)

seba, 30 czerwca 2009, 21:57
Faktycznie, już jest.
mg, 1 lipca 2009, 00:20
Ciekawe czy Windows 7 bedzie mozna zamowic w Polsce w przedsprzedazy po promocyjnej cenie, podobnie jak w USA.

Solos, 1 lipca 2009, 08:52
A mnie to nie obchodzi bo korzystam z Release Candidate :P

KOles, 1 lipca 2009, 18:30
Na razie korzystasz, ale potem trzeba bedzie zakupic pelna wersje. Ja bym chetnie zakupil ja juz dzis o ile cena byla by np. 50% nizsza niz po wprowadzeniu systemu na rynek.

Solos, 2 lipca 2009, 07:11