Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 7 do nabycia na pendrive'ie?

Windows 7 do nabycia na pendrive'ie?

Microsoft rozważa możliwość wprowadzenia sprzedaży Windows 7 na pendrive’ach, w celu umożliwienia posiadaczom netbooków jeszcze łatwiejszej aktualizacji do nowego systemu.

Uwagę na segment netbooków Microsoft zwrócił dłuższy czas temu, gdy okazało się, że na coraz większej ilości urządzeniach tego typu zaczął gościć Linux. Maszyny te przecież często nie są w stanie „udźwignąć” wymagającej Visty. Koncern zapowiedział już, że każdą z dostępnych edycji „siódemki” będzie można zainstalować na netbookach. Teraz m.in. z uwagi na fakt, iż niektóre rodzaje netboków pozbawione są napędu DVD, być może Microsoft uruchomi sprzedaż Windows 7 na pamięciach przenośnych USB.

Warto wspomnieć, że istnieją również inne sposoby, w jakie można pozyskać system. Możliwy jest przykładowo zakup „pobieralnej” wersji Windows w sklepie Microsoftu.

Przemysław Dziak
27 czerwca 2009, 15:26
4 521
Odsłony
Przemysław Dziak
27 czerwca 2009, 15:26
4 521
Odsłony



Komentarze

Bardzo fajny pomysł, nie tylko dla netbooków

Niektóre starsze kompy nie mają napędu DVD
I taki system na pendriv"[size= 25px; line-height: 31px">ie bardzo ułatwiłby instalacje[/size">


Mariusz, 27 czerwca 2009, 17:44
"niektóre rodzaje netboków pozbawione są napędu DVD" - ŻADEN netbook, wg specyfikacji, nie posiada wbudowanego napędu optycznego. <br />


chato.pl, 27 czerwca 2009, 21:20
Do zakupu przez pobranie? Już bardzo mi się podoba ale czuje że jeżeli będzie trzeba wpisać jakiś kod żeby to pobrać to hakerzy się do tego dobiorą a Microsoft zostanie bez grosza.

Rainero, 28 czerwca 2009, 11:38
najprosciej byloby miec instalke na karcie sd, wyszystki netbooki maja przeciez czytniki

m82, 28 czerwca 2009, 13:27
Tylko pytanie: PO CO?

UnixAdmin, 28 czerwca 2009, 15:40
Jak dla mnie rewelacyjny pomysł - nośniki CD/DVD i tak wychodzą z praktycznego użycia poza CD-Audio i DVD-Movie.
 
Soft powinien być właśnie na takich półprzewodnikowych nośnikach - mega wygoda

HEMik, 28 czerwca 2009, 21:58
"pendrive"ie"?? A cóż to za forma językowa? Polecam lekturę zasad języka polskiego...
Czepliwy, 28 czerwca 2009, 23:58
Według posiadanych przeze mnie informacji jest poprawnie.

Przemysław Dziak, 29 czerwca 2009, 07:47
pendrive"ie - jest poprawnie, kończy się samogłoską i stąd apostrof.

przedszkolak, 29 czerwca 2009, 16:29
@Cierpliwy - chyba moi przedmówcy przypalili ci nieco skrzydła