Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Oficjalne ceny Windows 7 już znane!

Oficjalne ceny Windows 7 już znane!

Microsoft ujawnił jeden z najbardziej wyczekiwanych i spekulowanych ostatnio tajników Windows 7 - ceny poszczególnych edycji systemu.

Na łamach The Windows Blog, Brandon LeBlanc ogłosił ceny "siódemki", które będą obowiązywać w Stanach Zjednoczonych:

  • Windows 7 Home Premium - uaktualnienie: 119 USD, wersja pełna: 199 USD;
  • Windows 7 Professional - uaktualnienie: 199 USD, wersja pełna: 299 USD;
  • Windows 7 Ultimate - uaktualnienie: 219 USD, wersja pełna: 319 USD.

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Japonii już od dziś mogą dokonać zakupu Windows 7 w przedsprzedaży za 49 i 99 USD (odpowiednio za wersję Home Premium oraz Professional). W tym celu wystarczy udać się do jednego z partnerów Microsoftu - Best Buy, Amazon lub po prostu na do sklepu Microsoft Store.

Jak widać, ceny Windows 7, które będą obowiązywały w Europie są nieco wyższe:

  • Windows 7 Home Premium: 120 euro;
  • Windows 7 Professional: 285 euro;
  • Windows 7 Ultimate: 299 euro.

Warto pamiętać, że edycje Windows 7 wydane w Europie oznaczone są jako „E” i nie posiadają przeglądarki Internet Explorer 8. Aby móc cieszyć się możliwościami Windows 7 E konieczne będzie przeprowadzenie czystej instalacji.

Przemysław Dziak
26 czerwca 2009, 11:04
8 953
Odsłony
Przemysław Dziak
26 czerwca 2009, 11:04
8 953
Odsłony



Komentarze

Poczekamy zobaczymy....jakie beda ceny w naszym KOCHANYM kraju. Na począku Ultima bedzie chyba z 1000zl kosztowala. Moze tez na poczatku nie bedzie wielkiego BUM na te edycje Windowsa ale na pewno bedzie o niebo lepsza od Visty i pewnie lepsza od pamietnego póki co dla wielu z nas najlepszego Windowsa XP. Zycze cierpliwosci tym ktorych juz nie moga sie doczekac na wybulenie 1000zl dla "7":) Ja poczekam wtedy jeszcze z rok czy dwa az cena sie dopasuje do moich mozliwosci
Marian, 26 czerwca 2009, 11:19
to sa ceny oem czy box?
 

szymekdo, 26 czerwca 2009, 13:07
Chodzi o "wersje pudełkowe".

Przemysław Dziak, 26 czerwca 2009, 13:57
Do informacji wkradł się błąd dotyczący cen za upgrade. W blogu czytamy: (...) So here’s the low-down on pricing for Windows 7. The estimated retail prices for upgrade packaged retail product of Windows 7 in the U.S. are: •Windows 7 Home Premium (Upgrade): $119.99 •Windows 7 Professional (Upgrade): $199.99 •Windows 7 Ultimate (Upgrade): $219.99 (...)
Arciuch, 26 czerwca 2009, 14:23
Oczywiście:) dziękuje.

Przemysław Dziak, 26 czerwca 2009, 14:35
"Warto pamiętać, że edycje Windows 7 wydane w Europie oznaczone są jako „E”" to w końcu WSZYSTKIE Win7 będą w wersji E czy będzie to tak, jak z Vistą N czyli będą i wersje z IE8 i wersje E. Bo piszecie tutaj tak, jakby w UE w ogóle nie miała być dostępna wersja z IE8...
Deja Vu, 26 czerwca 2009, 17:20
Jeśli nie zrobią jakichś OEMek dla samodzielnie składających komputery w cenie np. 350zł tak jak teraz XP to wątpię, żeby to było popularne : ) 540 to trochę tupet...
 

Sponsi, 26 czerwca 2009, 18:28
To chyba wersja BOX bo nie wybrażam sobie OEMóm za 500 zł (wersja Home) ;O A "Starter" ile kosztuje? 99$? ;">
Mariusz, 26 czerwca 2009, 22:54
Ja nie mogę się cieszyć Win 7, bi nie mam nagrywarki by wypalić płytę. A tak czekam na Media Center (może zainst6aluje sobie jakiejś innej firmy na xp). Ja kupuje Ultimate OEM

matrix0123456789, 27 czerwca 2009, 06:25
Wiecie może czy zrobi się upgrade z 2k => w7x64 ?

Maciek, 27 czerwca 2009, 09:58
"Wiecie może czy zrobi się upgrade z 2k => w7x64 ?"

Tak da się, wystarczy zapłacić 299 euro.

kanon7, 27 czerwca 2009, 13:05
Zapraszamy zatem la Linuxa :)

Ekspert, 27 czerwca 2009, 15:17
Sponsi. Dlaczego uwazasz ze Win 7 bedzie malo popularny?. $300 dolarow to przecietne dwa dni pracy w normalnych krajach. Po za tym, kto kupuje inne wersie jak upgrade czy Full OEM?, ktora pewne bedzie w cenie okolo $90 dolarow, lub upgrade w cenie $100-$150 dolarow. Ciekawy jestem, ile osob majac wersje Pudelkowe Full, dzwonila kiedys lub stale do Microsoftu, o pomoc w instalacji Systemu?. 99% zapewne nigdy z tego nie korzystala. W USA juz w sklepie Micro Center daja bonusy, na zakup upgrade za $39 dolarow i pelnej wersji Full OEM za $89 dolarow. Tu masz link. (http://www.neowin.net/news/main/09/06/26/micro-center-offering-windows-7-coupons-for-39-and-89) Wy w tej Polsce, powinniscie zrobic porzadek z tymi zlodziejami dystrubutorami. 

Radek USA., 27 czerwca 2009, 16:46
Tanio kupujcie w USA. a nie w Polsce !!!. http://www.microcenter.com/storefronts/microsoft/windows7/preorder.html?BrCs=498&BrCg=16184650&BrRc=1101370061

Radek USA., 27 czerwca 2009, 16:48
A kiedy będzie można wymienić Vistę zakupioną z komputerem po 01-07-2009r. Win 7
Ciekawy, 28 czerwca 2009, 21:18
Ciekawy!. Bedzie mozna za free zrobic upgrade do Windows 7. Ale podales date i trudno mi Ci odpowiedziec. Bo nie wiem czy data podana przez Ciebie to jest po Polsku (Europejsku) czy data pisana w 80% Panstw?. W 80% Panstw i na calym kontynencie amerykanskim, poczatek 01 to miesiac, czyli Styczen. Jesli kupisz komputer 07-01-2009 czyli Lipiec-01-2009 to nalezy Ci sie za darmo upgrade do Windows 7. Juz widze w sklepach w USA, nalepki na komputerach, ze po kupnie do miesiaca otrzymasz Windows 7. Jak on wyjdzie. Czyli 22 pazdziernika wychodzi, a do 22 listopada powinni przyslac ci do domu Windows 7.

Radek USA., 29 czerwca 2009, 00:30
"Jak widać, ceny Windows 7, które będą obowiązywały w Europie są nieco wyższe:"
 
Ale przecież te w europie to mają być pełne wersje a nie upgrade. Więc w euroie po cenie upgrade mamy pełną wersję dużo taniej niż w USA.

Martin, 29 czerwca 2009, 08:28
Wiste kupilem 01 lipca 2008r. Czy też załapie się na upgrade?

kofranek, 29 czerwca 2009, 10:14
DROGO!!!

MotU, 29 czerwca 2009, 14:42
HAHA ciekawe kto wyda 500 zl na windowsa.. bez urazy ale dla niektorych to polowa pensji...

DeVeDe, 30 czerwca 2009, 00:24
korzystam z linuxa i jest mi dobrze... moja pensja nie pozwala mi na windowsa...

linuxer, 30 czerwca 2009, 00:46
to jedna wielka zenada.moze to i dobry system niestety 80% uzytkownikow komputerow nie zarabia wiecej niz 1000zl.jakby obnizyli ceny to by pozbyli sie piractwa no ale wtedy policja nie miala by co robic i kolo sie zamyka.looooooool.nasz piekny kochany kraj, tylko bomby tu brak
pszemq, 30 czerwca 2009, 02:06
Masz troche racji, ze dla Polakow w Polsce za drogo. Ale to tak, jakby wymagac od Mercedesa, by sprzedawal samochody o 3/4 taniej bo w Polsce malo sie zarabia.

Steve USA., 30 czerwca 2009, 02:16
i jak ma nie być piractwa komputerowego
sdfcsa, 30 czerwca 2009, 12:31
jak ceny windows z kosmosu...
sdfcsa, 30 czerwca 2009, 12:32
Zawsze istnieje alternatywa.... ops.. przepraszam do Windows jest alternatywa.
Zapraszam na Linuxa.
Nie masz pieniedzy i wolisz miec legalny system czy lepiej biadolic, ze Windows taki drogi i tak pozniej go sciagnac z torrenta?

UAdmin, 30 czerwca 2009, 14:14
a kiedy bedzie sp2 do polskiej visty?
leckov, 30 czerwca 2009, 17:53
najwieksza porazka uni europejskie. Windows bez IE8. Co za rzenada!!!

jacob, 30 czerwca 2009, 22:52
jacob, to ze z instalki wywalili IE8 nie znaczy, że nie mozna go sciagnac z update"ow przeciez... no chyba, ze ktos "z gory" zamierza brac sie za "lewe" win, w takim przypadku rzeczywiście: "BRAK IE8 w WIN7 to NAJWIEKSZA PORAZKA unii"...

nycko, 3 lipca 2009, 10:03
Steve USA: Równie dobrze można powiedzieć, że w Polsce zarabia się normalnie, tylko ceny są zbyt wysokie i przelicznik zł na dolara niewspółmiernie wysoki...

Michal PL, 6 lipca 2009, 10:47
@Radek USA Wydaje mi się, że jeżeli w Polsce używamy naszego zapisu dat to chyba logiczne, że kolega Ciekawy piszę w polskim zapisie, poza tym nie podoba mi się to jak się odnosisz do naszego kraju, a mniemam, że sam jesteś Polakiem. Więc jeżeli u Was (w Stanach Zjednoczonych - w j. polskim nie istnieje zwrot USA) jest lepiej to się ciesz z tego co masz, a nam Europejczykom - Polakom zostaw życie w Polsce i narzekanie na Unię Europejską (chociaż nie widzę takiej potrzeby).

Dreinar, 6 lipca 2009, 17:23
@Radek USA Może i ceny macie niższe w USA, ale poziom nauczania również. To co piszesz dobitnie o tym świadczy. Win7 spotka to samo co viste, wiekszosc ludzi bedzie latac na piratach, bo juz teraz przed premiera, build 7264 ktory jest praktycznie ukonczonym win7, mozna złamać i tym samym obejsc wszystkie problemy. Najlepszym wyjsciem byłoby walnac win7 w cenie ktora sama zacznie sprzedawac legalne wersje. to by była najlepsza promocja systemu, a nie pokazywanie kolejnych screenów i rozpisywanie sie o rozwinietych "bajerach" z visty, ktore tylko wygladaja lepiej pod szyldem win7

Mystenes, 7 lipca 2009, 08:16
I tak większość ludzi prywatnie ściągnie z torrentów albo warezów, co za różnica w cenie, ja nie zamierzam nawet instalować tego syfu ;p

qwerty, 17 lipca 2009, 21:40
A prawda jest taka, że wypuszczając Vistę, system który jest-był niedopracowany co przyznał sam Steve Balmer, mówiąc że nie potrafią poradzić sobie z puchnięciem systemu uważam za skandaliczny, dlatego legalni użytkownicy Visty powinni mieć free upgrade nie ważne kiedy kupili system. Prawda jest taka, że Vista to tak naprawdę system przypominający Windowsa Me, ktoś go pamięta?
Próbujecie w MS wypuszczać niewpełni sprawne systemy żeby uzyskiwać pieniądze na dalsze prace nad systemem.
I to jest skandaliczne i za się powinna zabrać UE, a nie za samego IE.
Ktoś pisał o Mercedesie, ja sobie nie wyobrażam sytuacji w której przyjeżdżam do serwisu i mówie że nie działa ESP i ABS a serwisant mówi, że następna wersja będzie to miała działające!!!

ps, 21 lipca 2009, 16:45