Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 7 działa na Pentium 2 266MHz i 96 MB ...

Windows 7 działa na Pentium 2 266MHz i 96 MB RAM

Na zagranicznym forum TheWindowsClub pewien użytkownik pokazał, że system Windows 7 może działać na starym komputerze wyposażonym w procesor Pentium 2 266MHz, pamięć RAM o rozmiarze 96 MB i kartę graficzną z 4 MB pamięci.

Pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że wymagania sprzętowe producenta są o wiele większe. Microsoft oficjalnie twierdzi, że system Windows 7 wymaga procesora o zegarze minimum 1 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. W związku z powyższym uruchomienie Windows 7 na tak starej maszynie, jaką jest komputer z procesorem 266 MHz i 96 MB RAM-u, wydaje się być prawdziwym ewenementem.

Półtora roku temu Microsoft zaprezentował jądro MinWin, które było przymierzane do wykorzystania w Windows 7 i dzięki któremu wymagania nowego systemu miały być mniejsze niż Windows XP. Ostatecznie z tego rozwiązania zrezygnowano, ale problem wysokich wymagań sprzętowych - odziedziczony niejako po Windows Vista - nie został zignorowany przez Microsoft, co potwierdzają eksperymenty takie, jak opisane w niniejszej aktualności.

Windows 7 RC jest już dostępny do pobrania. Więcej informacji o nowym systemie, w tym zrzuty ekranowe, test systemu i pliki do pobrania, znajduje się w odświeżonym dziale Windows 7 na CentrumXP.pl.

Adam Stępień
18 czerwca 2009, 10:50
15 668
Odsłony
Adam Stępień
18 czerwca 2009, 10:50
15 668
Odsłony



Komentarze

Post ma udowadniać że Win7 ma małe wymagania. A pozatym komputer miał pewnie 250MB HDD. Bez komentarza. PS. Idealna konfiguracja na Windows NT :)
pior, 18 czerwca 2009, 11:53
oczywiście to fejk,nawet instalator Win7 by nie ruszył...coraz częściej teraz będą się pojawiać sensacyjne informacje jaki to seven jest świetny itd

userek, 18 czerwca 2009, 13:39
Nie myślcie pochopnie, może udało się zainstalować i uruchomić ale też nic pozatym. Może się uruchomi na 96mb Ramu
Rainero, 18 czerwca 2009, 14:19
Fake na drugim screenie niema ikonki z oceną (rating),oraz tekst przy rating się różni,na drugim screenie jest jakiś dziwny,błędnie napisany. Pozatym redakcja popełniła błąd bo nie 266 Mhz tylko 264 Mhz,widać że umiecie czytać ze zrozumieniem i rozróżniać poprawnie liczby.Podstawówka się kłania
Punisher, 18 czerwca 2009, 16:55
Aha już wiem czemu napisaliście 266,bo gościu tak napisał,ale system pokazuje 264
Punisher, 18 czerwca 2009, 16:57
W chwili instalacji mogło być wsadzone np 512MB i potem po pomyślnej instalacji wyjmowane, zauważcie to:
 
1. 128 MB RAM<br />2. 96 MB ram
 
Czyli odejmował kości.
 

Andrew®, 18 czerwca 2009, 18:48
Nie mówcie od razu, że to fejk, biorac pod uwagę...
 
http://digg.com/software/Windows_XP_on_an_8_Mhz_Computer

tolep, 18 czerwca 2009, 19:06
ja bym w to uwierzył pod jednym warunkiem gdyby na było 64 MB poniewarz sam uruchomiłem 7 około 86 MB ram i Procku 2,6 MHZ ale na karcie graficznej miałem 128 i dysk 20 GB pobawię się w test i zobaczę czy faktycznie się da uruchomić na 4 MB  na karcie graficznej ale wątpię w to bo sam ekran startowy nie uruchomi się bez bez karty graficznej wspierającej grafikę  3d

Huherko, 18 czerwca 2009, 22:46
Mogli napisac chodziasz jak działał... 
 

Mariusz, 19 czerwca 2009, 10:27
@Andrew® Gościu wyraźnie napisał,że przeprowadził test na 3 komputerach (na tym trzecim się nie udało)
Punisher, 19 czerwca 2009, 10:37
ortografia sie klania a nie informatyka

shd, 19 czerwca 2009, 12:37
Dowcipny ten M$. Nie ma to jak dobry bajer przed premierą. Naiwni ludzie w to uwierzą.

Krysban, 19 czerwca 2009, 15:14
powiem coś takiego to działa tylko że działa możne na tym albo surfować po internecie albo słuchać muzyki tzn czyli możemy robić jedną rzecz nie jest to demon szybkości ale jak na Windowsa to całkiem całkiem mam nagrany filmik jak wrzucę na YouTube to dam znać ( jeśli wrzucę)

Huherko, 19 czerwca 2009, 16:08
szkoda że na forum nie piszą o nowych kompilacjach siudemki :P bo chętnie bym zobaczył co zmienili od czasu 7100 :)

Piasek, 20 czerwca 2009, 11:52
Przełożył dysk do innego komputera na czas kopiowania plików. Następnie po restarcie przełożył dysk do starego i kontynuował instalację. Żadnej rewelacji niema, ja wpakowałem Vistę na CPU 200MHz, RAM 80MB (po odjęciu kości 16MB do 64MB już wywala BSOD) i grafice S3 4 MB i... działa... niesamowicie... start - 7 minut, shoutdown - 2 - 3 minuty. W sieci są nawet moje screeny.

djdeejay, 20 czerwca 2009, 12:40
Nie wiem dlaczego ten "Punishe" jest taki zarozumiały, przykro to czytac, że facet co ma skończone "gimnazjum" ... obraża kogos co ma tylko podstawowke.
Tadeusz, 20 czerwca 2009, 23:07
build 7100 zainstalowałem w ok 2h na PIII 667mhz / 133fsb, płyta główna BVC3-A proComp, 192MB ram, 80gb hdd, geforce 256 32mb<br />
uruchamial sie ponizej 5 min

 
i hmm dalo sie firefoxem 2.0 posurfowac fakt ze z lekkim stresem ale jednak : ) jak ktos by jeszcze dokonal optymalizacji po instalce to mysle ze jakos maszynka internet/word by sie sprawdzilo

geforce, 21 czerwca 2009, 11:02
Punisher udajesz takiego mądrego a g... wiesz. Nie ma procków 264MHz tylko właśnie 266.

TobiAlex, 21 czerwca 2009, 11:47
ja mam windows 7 smiga szybciej niz xp na pentium 4 2.00 , 786mb ram i 32 mb grafiki radeon m7500 heheh

krolik607, 21 czerwca 2009, 12:05
Punisher, po drugie gdybyś przynajmniej miał Win Vista to wiedziałbyś dlaczego te ekrany się różnią i nie koniecznie jest to przekręt. Choć sam w to nie wierzę to i tak Punisher pociskasz pierdoły.

Lime007, 21 czerwca 2009, 22:08
ALBO JA SLEPY ALBO ZGŁUPIAŁEM Kuknijcie na skrena tego o tu http://img188.imageshack.us/img188/4442/dinosoaur2.png Kolor ccionki powinnien byc taki sam a tu wyglonda na wstawiony skrenshot NP>ROGRAM WINSNAP Tu macie w windows edition 3 linijki czarnego tła z dobra rozdzielczoscia Nizej juz inny odcien i gorsza jakosc NIEZAUWARZY SIE NA MONITORZE 17 CALI Na 25 cakuwce to widac ze az w oczy robie Albo se zrobil kombionke albo jak hcecie to zrobie tak samo Dam wam wtedy wymagania AMIGI 500 Po drugie system na 4 mb nieruszy HYBA ZE TO OIBRAZEK BMP 500x 500 DLA MNIE TO KIT I ZŁA KOMBINKA SAM JESTEM GRAFIKIEM I WIEM KIEDY COS JEST KOMBI KOMBI hehe
MARIOLAND, 21 czerwca 2009, 23:28
A ci co hca miec VISTE FREE TAK MIEDZY TEMATEM Jak startowała vista NO ZANIM JA WIDZIELISMY Maicrosoft dał program W NECIE NIEZNALAZŁEM GO ALE MENDERATION MOŻE SIE POSTARAC BIILO UDOSTEMPNIL WERSIE BETA VISTY RAZ Okazało sie że to 95% visty jaką dostaliśmy Program miał nazwe LONGHORN nazwa robocza Visty jedna Gazeta ja puściła na DVD POTEM DOSTALI KARE DO PŁACENIA Był to pierwszy i ostatni LONGHORN miał spory plik. Po instalacji system 2 x był szybszy i MAM WSZYSTKO TO SAMO CO OFERUJE Vista. Po aferze z Longhornem Maicrosoft niewiedział jak wybrnąc z sytuacji to dał wam Viste Transformation Pack Moge dodac ze ten Longhorn był 6 mieha przed podaniem nazwy Vista z bazowej A transformation Vista po jakims czasie sie pojawiła SKROJONA O 90 % tego co dawał longhorn
MARIOLAND, 21 czerwca 2009, 23:45
Co do tych co sie kłucą że takich procków jak 264 nie ma ... jeśli W zna procesora to napisze jego prawidłową prędkość 266 / 66MHz (magistrala) wychodzi przecież 4x mnożnik .. a 4x66 = 264MHz .. to że procesor nazywa się 266 nie znaczy że tyle ma. Te nazwy to też przecież chwyt marketingowy .. tak samo jak nie ma procka 666MHz .. bo przecież głupio by to wyglądało
 

kaczor_ks, 22 czerwca 2009, 14:40
witam i po co sie klócicie o bzdury 266Mhz czy 264Mhz malo razy sie zdaza ze komp pokazuje mniej tamu i procesor tez czasami jest inny w kompie i co innego pokazuje po zainstalowaniu systemu róznica kilku cyferek ico czy oddajecie komputerdo sklepu ?? bo brakuje wam 2 mb ramu hahhaha WARIACI
roroyy, 23 czerwca 2009, 06:31
ja zreszta kilka razy instalowalem np xp na kompie ktory nie spelnial wymagan ale WYCIAGALEM DYSK I WSADZALEM DO INNEGO KOMPA KIEDY SYSTEM SPRAWDZIL ILOSC RAMU ITP PRZEKOPIOWAL TO CO POWINIEN I PO PONOWNYM URUCHOMIENIU DYSK JUZ SIEDZIAL W NA SWOIM MIEJSCU W "STARYM"kompie i normalnie zainstalowal wszystko co mialo byc PRAWDA ze czasami sie przycinal ale co zrobic jezeli ktos chcial miec system a nie stac go bylo na dobry komputer :)
roroyy, 23 czerwca 2009, 06:37
To nie fejk - działa - sprawdziłem Celeron 333 + 96 MM BRAM kosc 64 + 32 - instalowałem system na 4x 128 MB . SYstem bootuje na wyżej opisanej konfiguracji 16 minut . IE od zalogowania się uruchamia się w 4 minuty - generalnie system nie nadaje się do pracy ale jako taki sam się ueuchamia - dysk twardy to 20 GB Samsung . Jak uruchamiam miernik wydajności to się nie podnosi . P.S. Nie pracuję dla MS itp ale uważam że 7 jest ok
xes, 23 czerwca 2009, 13:54
Autor zapomnial dodac ze aby otworzyc takie okienko z control panel musial czekac od momentu klikniecia myszka na ikonke ze trzy godziny na wynik a miedzy czasie odpowiedzieć na 128 komunikatów typu:
- czy aby na pewno chcesz otworzyc to okno?
- nie masz odpowiednich uprawnien do otwarcia tego okienka!
- aby wyświetlić zawartość tego okienka klinij na wyskakujacy gorny pasek a najlepiej na inne okienko.
 - w celu przeprowdzenia tej skomplikowanej operacji potrzeba sciagnac aktualizacje systemu.
itd......


komentator, 24 czerwca 2009, 23:25
to sciema przed premierowa ;p mozna sie pobawic z win7 na kompie P IV  1,7 GHz  oraz 384 RAM-u powinno pojśc :D

Gethus, 25 czerwca 2009, 01:26
a czy  bedzie chodzila 7 na 1.6 ghz amd sempron , 64 mx440 graf , ram 768 ;) ?

Krisbylca, 30 czerwca 2009, 18:54
Oj ta ortografia...